dnes
Čtvrtek - oblacno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Pražské krimi

Okřikl hajlujícího rasistu, ten mu za to zlomil nos. A „nácek“ se svým zdravením jen tak nepřestal

Hlídka policistů z místního oddělení Malá Strana vyjížděla v pátek sedm minut po půlnoci k nahlášenému případu do ulice Mostecká u Karlova mostu, kde docházelo k rvačce. Po příjezdu na místo policisté zjistili, že celý incident vznikl poté, co se jeden z mužů ohradil proti jednání křiklouna, který na ulici vyvolával rasistické protižidovské pokřiky.

„Dále pak zvedal pravou ruku pokrčenou v předloktí do úrovně nad pravé rameno, přičemž souběžně ruku propínal v předloktí, což doprovázel nacistickým pozdravem. Poté co byl ze strany kolemjdoucího okřiknut, aby zanechal svého jednání, tohoto napadl úderem pěstí do obličeje, čímž mu způsobil zlomeninu nosu,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Jednatřicetiletý muž skončil na policejním oddělení, kde pokračoval ve svém protiprávním jednání a policisty urážel rasově motivovanými a vulgárními výroky. „Projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka, ublížení na zdraví a výtržnictví jsou trestné činy, pro které s mužem policisté zahájili úkony trestního řízení,“ dodal Daněk.

V případě odsouzení hrozí za toto jednání trest odnětí svobody až na tři léta. Nutno také zmínit, že muž má již několik záznamů v rejstříku trestů, a to za stejné trestné činy.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru