dnes
Pátek - jasno
30°C
zítra
Sobota - zatazeno
18°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
18°C
Okrajová část Radotína se dočká kanalizace a vodovodu
Zderazská ulice v Radotíně. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Okrajová část Radotína se dočká kanalizace a vodovodu

Ulice Lošetickou, Zderazskou, Otínskou a lokalitu U Zderazské v severozápadní části Radotína čeká velká investiční akce. Bude zde vybudována splašková i dešťová kanalizace a místní nemovitosti budou napojeny na vodovod a plynovod. Po dokončení stavby sítí dojde k rekonstrukci povrchu vozovek.

Pražští radní rozhodli, že veškeré práce zajistí na základě takzvané in-house výjimky Pražská vodohospodářská společnost (PVS), kterou stoprocentně vlastní hlavní město Praha. Očekávané náklady jsou ve výši 87,6 milionu korun bez DPH. „V Radotíně dojde ke zlepšení kvality bydlení pro 350 nemovitostí, což představuje zhruba 1350 osob,“ řekla radní hl. m. Prahy Jana Plamínková.

Komunikace - Ulice Zderazská je dopravně nejdůležitější komunikace celé stavby. Rekonstrukce se týká části mezi zrekonstruovanou ulicí Karlickou a opraveným úsekem Zderazské západně od ulice Otínské. Rekonstrukce v ulici Lošetická je situována v trase stávající slepé Lošetické ulice s polozpevněnou vozovkou. V koncovém slepém úseku se nově zřizuje úvraťové obratiště. V ulici Otínská se jedná o krátký úsek ulice Otínské, který na východě navazuje na úpravy provedené v roce 2015, na západě se napojuje do ulice Zderazské. „U Zderazské“ je pojmenování slepé nepojmenované ulice vedoucí k rodinným domům č. p. 942 a č. p. 1621. Týká se dopravní obsluhy rodinných domů. V koncovém slepém úseku slouží pouze jako příjezd ke kanalizační šachtě.

Splašková kanalizace – Pro splaškové odvodnění stávající zástavby je pro tuto etapu navržena do ulice Zderazské, Lošetické a do „U Zderazské“ nová splašková kanalizace, na kterou budou napojeny přípojky z jednotlivých nemovitostí. Přípojky na veřejném pozemku budou ukončeny na hranici veřejné a soukromé parcely.

Dešťová kanalizace – Pro odvodnění komunikací je navržena dešťová kanalizace do ulic Zderazská, Otínská a Lošetická. Jsou navrženy uliční vpustě, které budou následně přípojkami profilu DN 200 napojeny na jednotlivé dešťové řady.

Vodovod - Stavba bude řešit v návaznosti na již vyprojektované a realizované úseky výměny stávajícího vodovodu v ulici Zderazská, Otínská, Lošetická a v „U Zderazské“.

Plynovod – Nové plynovodní řady budou realizovány v ulici Zderazská, částečně v ulici Otínská a částečně v „U Zderazské“. Budou napojeny na stávající plynovodní řady PE 160 a PE 90 v řešené lokalitě.

„Postupně tak plníme cíl, aby v nejbližší době už nebyly v Praze žádné oblasti bez pitné vody a bez kanalizace,“ doplnila radní hl. m. Prahy Jana Plamínková.


Pražští hasiči dostanou od města deset cisteren

Včera v 16:46

Slavnostní předání nových zásahových vozidel pro pražské hasiče proběhne tuto neděli, 23. září, od 15 hodin na Výstavišti v Holešovicích v rámci akce Den s IZS.

Praha se připojila k EDWARDovi, Dnu bez úmrtí na silnicích

Včera v 07:27

Praha se letos vůbec poprvé připojila k projektu „Evropský den bez úmrtí na silnicích“. Ten má vnést do společnosti myšlenku, jak naše chování na silnicích ovlivňuje životy ostatních účastníků silničního provozu. Denně totiž na komunikacích po celém světě přijde o život 3 400 lidí, to je jinými...

#dostbyloplastu: MŽP a pražský magistrát zvou na první ekologickou náplavku

19. září 2018 ve 23:08

Kampaň Ministerstva životního prostředí #dostbyloplastu vede gastrořetězce, kavárny, úřady, firmy a všechny s odpovědným přístupem k životnímu prostředí k dobrovolnému snižování vzniku zbytečného plastového odpadu. Nyní se obrací na všechny společenské či kulturní pouliční akce se stejnou výzvou...

Radní Radek Lacko podpořil Národní laktační centrum

18. září 2018 v 18:17

Význam výživy v prvních 1000 dnech života byl název konference, která se dnes konala v prostorách Nové radnice Magistrátu hl. m. Prahy. Za hlavní město se jí účastnil radní pro oblast zdravotnictví Radek Lacko.

Další články
Nahoru