dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Okradl veterána, přihlásil se policii až po dlouhé době a zveřejnění jeho podoby v médiích
Vidina rychlých peněz v něm probudila zloděje. Ilustrační foto: archiv

Okradl veterána, přihlásil se policii až po dlouhé době a zveřejnění jeho podoby v médiích

Zloděj připravil dvaadevadesátiletého válečného veterána z Prahy o celoživotní úspory, když mu po ztrátě platební karty vybral z účtu 150 000 korun. Veterán ztratil kartu začátkem února. Pachatel se sice sám udal, ale až nyní po zhruba devíti měsících, když policisté minulý týden zveřejnili snímky podezřelého z kamer bankomatů. Na policejním webu to dnes oznámila mluvčí pražské policie Iveta Martínková.

Veterán z druhé světové války Miloslav Masopust v únoru nahlásil policii ztrátu peněženky, ve které měl doklady, peníze a platební kartu i s PIN kódem. Až po dvou měsících však také zjistil, že mu někdo vybírá peníze z účtu, a kartu zablokoval.

„Z banky přišlo vyúčtování, teprve tak jsme zjistili, že se z ní odečítaly částky. Manžel celou dobu nevybíral a kartu nepoužíval," řekla České televizi manželka veterána Helena Masopustová.

Zloděj, který podle policie peněženku našel na ulici, postupně vybíral z karty peníze v několika obcích na Příbramsku. Policistům se nepodařilo pachatele vypátrat, takže 2. listopadu zveřejnili fotky podezřelého z kamer v bankomatech, které k výběrům použil. Již dva dny poté se zloděj sám udal.

„V pátek 4. listopadu se po zveřejnění případu v médiích přišel osmapadesátiletý muž sám přihlásit na policejní služebnu, kde se ke svému jednání doznal. Svého jednání lituje a je prý připraven odcizené úspory poškozenému vrátit," sdělila Martínková. Jedná se podle ní o muže, který zatím nebyl odsouzen za jakýkoli majetkový trestný čin.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru