dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
Pražské krimi

Okradl pošťačku o tašku a pootvíral dopisy

V úterý zastavila zaměstnankyně pošty strážníka okrskáře z osmého pražského obvodu v ulici Konšelská a sdělila mu, že byla okradena o poštovní tašku s dopisy.

Tuto skutečnost strážník ihned oznámil operačnímu středisku, které ji prostřednictvím radiostanice předalo dalším hlídkám městské policie. Operátor kamerového systému si na kamerách všiml muže v bílém tričku a oranžových kraťasech, který utíkal směrem do parku Na Košince s poštovní taškou.

Do pátrání se zapojily další dvě autohlídky městské policie. Jedna z nich spatřila v parku Na Košince osobu, která odpovídala popisu a měla u sebe modrou plátěnou tašku. Strážníci muže vyzvali k prokázání totožnosti.

Ten byl z tak rychlého zákroku strážníků evidentně překvapen. Když se ho pak zeptali, kde má poštovní tašku, sdělil jim, že jí zanechal ležet  v nedalekém ve křoví. Strážníci muže pro podezření ze spáchání trestného činu omezili na osobní svobodě.

Následně se jim přiznal, že zaměstnankyni pošty tašku opravdu ukradl a obsah z ní ukryl na různých místech v křoví parku. V plátěné tašce, kterou měl u sebe, byla rozbalená korespondence, dva svazky klíčů a dvě stříkačky s neznámou tekutinou.

Poté jim ukázal místa, kam poštovní tašku ukryl. Strážníci zde našli i mnoho otevřených dopisů. Dvacetiletého muže si převzala hlídka Policie ČR, kterou strážníci přivolali na místo.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Další články
Nahoru