dnes
Pátek - zatazeno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
3°C
Pražské krimi

Okrádali seniory, psali si o tom záznamy. Nejstarší oběti bylo pětadevadesát

Kriminalisté čtvrtého policejního obvodu 5. oddělení obecné kriminality, kteří se mimo jiné zaměřují na objasňování kriminality spojené s problematikou, kde se stávají obětí senioři, objasnili několik desítek případů.

Konkrétně zadrželi dvojici mužů ve věku 24 a 27 let, kteří od prosince roku 2011 do poloviny roku 2014 spáchali 53 případů okradení seniorů, kterým se pod různými záminkami vtírali do bytů. Většinou se představovali jako pracovníci telefonních společností a nabízeli různé služby, tarify nebo montáže telefonních linek.

Poté, co se dostali do bytu, tak jeden z dvojice odvedl seniorovu pozornost a druhý mezi tím prohledal skříně nebo zásuvky a odcizil peníze. Jednalo se o různé částky v řádu stokorun až tisíců. Nepohrdli však ani zlatem nebo šperky.

Nejstarší jejich obětí se stala pětadevadesátiletá stařenka a největší odcizenou částkou bylo 120 tisíc korun. Celkově svým jednáním způsobili škodu blížící se k částce půl milionu korun.
 
Detektivové oba muže zadrželi v jejich bytech v Praze, a to díky mravenčí policejní práci. Podstatnou roli v celém případu hrálo vyhodnocení stop, které pachatelé na místech činu zanechali. Jednalo se jak o stopy daktyloskopické, DNA, tak i pachové. Poměrně zajímavé bylo zjištění, že si pachatelé vedli zápisník, kde si zaznamenávali adresy svých obětí, které okradli. To pak detektivům poměrně významně ulehčilo práci při kontaktování všech poškozených.

Oba muži se při následných výsleších k trestné činnosti doznali a s detektivy spolupracují. Stíhání je vedeno na svobodě pro trestné činy porušování domovní svobody, krádež, podvod a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na pět let. Ani jeden z nich do této doby nebyl trestně stíhaný.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru