dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C

Okrádali seniory, musí opustit republiku

Během minulých čtrnácti dnů zaznamenali kriminalisté prvního policejního obvodu nárůst trestných činů krádeží peněz seniorům v oblasti poštovního úřadu v Praze 6 Dejvicích. Proto se na tuto lokalitu zaměřili jak kriminalisté třetího, tak sedmého oddělení, kteří se zaměřují na kapesní krádeže. Ve čtvrtek v pravé poledne se jim podařilo zadržet dvojici rumunsky hovořících pachatelů neprodleně po krádeži. Při následných výsleších se muž (45) a žena (40) doznali k celkem čtyřem kapesním krádežím, kterých se dopustili v posledních dvou týdnech na seniorech ve věku od 84 do 90 let. Scénář krádeží byl vždy stejný. Pachatelé si v období výplaty důchodů před poštovním úřadem vyhlédli svou oběť. Tu poté oslovili například proto, že jako turisté potřebují poradit cestu. Ve chvíli, kdy se poškozený věnoval více mapě než svým zavazadlům, odcizili mu lapkové peněženku s celou částkou. Takto si pachatelé při čtyřech krádežích přišli na téměř sedmadvacet tisíc korun. Podle mluvčího policie Tomáše Hulana u dvojice zajistili jízdenky na konkrétní spoj, kterým chtěli o dva dny později vycestovat z republiky. Jako trest vyslovil soudce dvojici nenechavců správní vyhoštění z České republiky. Navíc policisté zajistili u pachatelů téměř tři tisíce eur, jakožto výnos z trestné činnosti. Z této částky bude poškozeným nahrazena vzniklá škoda.

Dnes v 17 hodin: Podvečerní Běžecká škola Prahy 6

Dnes ve 12:54

Běžecký trénink po práci pod odborným vedením v Praze 6 u sochy Jana Roháče z Dubé. Ať začínáte nebo běháte či dokonce závodíte pravidelně, je dobré, aby na vás občas někdo dohlédl a poradil.

Vánoční Lemarket představí rekordní počet prodejců i hostinu pro gurmány

Dnes ve 12:04

Tři dny plné lokálních tvůrců a autorských značek ve dvou patrech pražské Galerie Mánes přinese již tradiční vánoční Lemarket. Během druhého prosincového víkendu se na tomto moderním tržišti představí více než sto prodejců, což je nejvíce od vzniku akce. 

Růst cen benzinu i nafty v Praze se zastavil

Dnes v 11:34

Nafta v uplynulém týdnu zlevnila o tři haléře na průměrných 30,35 koruny za litr, benzin Natural 95 stál ve středu v metropoli v průměru 31,28 Kč/l, což bylo o dva haléře méně než před týdnem. V předchozích dvou týdnech se ceny zvyšovaly o desítky haléřů.

Adventní dny na Žižkově

Dnes v 11:28

Radnice Prahy 3 připravila adventní program pro dětské i dospělé návštěvníky. Těšit se můžete na rozsvícení vánočního stromu na náměstí Jiřího z Poděbrad, živý betlém nebo celou řadu koncertů a vystoupení.

Festival sportu Pro dvojku

Dnes v 10:51

Sport na vlastní kůži si mohou děti i dospělí vyzkoušet na přehlídce sportovních aktivit městské části Praha 2.

Praha 2 zve na Adventní zastavení u Ludmily

Dnes v 10:25

Na Vánočních trzích na náměstí Míru budou 3. prosince ve 12 hodin přítomným rozlévat vinohradští radní skvělou bramboračku.

Plavání s městskou částí Praha 1

Dnes v 09:54

Plavci od těch nejmenších až po ty nejzkušenější si v sobotu 25. listopadu mohou v bazénu Tyršova domu užít vodu, vyzkoušet svoje síly a změřit se s ostatními milovníky plavání. Od 14 hodin pořádá radnice Prahy 1 Plavání s městskou částí.

Praha pomáhá v integraci dětí a žáků s odlišným mateřským jazykem

Včera ve 20:27

Školy a školky na území hlavního města mohou žádat o další podporu z Operačního programu Praha – pól růstu České republiky (OP PPR) v rámci vyhlášené výzvy na podporu mateřských, základních a středních škol, především ve vztahu k vytváření inkluzívního prostředí a k začleňování dětí, žáků a...

Záhady lidského srdce. Jak poznat, když volá o pomoc? Přednáška pro veřejnost zdarma

Včera v 19:48

V kině Atlas se 30. listopadu od 14:30 koná přednáška a beseda s MUDr. Petrem Malcem věnovaná lidskému srdci a tomu, jak poznat, když volá o pomoc. Přijďte se dozvědět víc a ptát se na to, co vás zajímá. Akce je zdarma.

Pražský radní chodí do několika škol

Včera v 17:59

Třídy základních pražských škol, jejichž žáci se zúčastnili výtvarné soutěže „Městská policie očima dětí“ k 25. výročí Městské policie hlavního města Prahy, začínají tento týden své vyučování za přítomnosti nečekané návštěvy. Pražský radní Libor Hadrava plní svůj slib a na jejich půdě předává...

Další krátké zprávy
Nahoru