dnes
Pátek - zatazeno
18°C
zítra
Sobota - zatazeno
16°C
pozítří
Neděle - polojasno
18°C
Okolí skleníku Fata Morgana čeká proměna, u severního vchodu vznikne větší parkoviště
Náměstek pražské primátora Petr Hlubuček (vlevo) a ředitel botanické zahrady Bohumil Černý při zahájení výstavy motýlů. Foto: BZHMP

Okolí skleníku Fata Morgana čeká proměna, u severního vchodu vznikne větší parkoviště

V areálu přilehlém ke skleníku Fata Morgana v areálu Botanické zahrady hl. m. Prahy v Troji v nejbližší době odstartují stavební práce, které tuto část zásadním způsobem změní. Vznikne zde nová budova s pokladnami a restaurací, v letním období si tu návštěvníci odpočinou na stinné terase.

Ke skleníku v budoucnu budou moci vystoupat systémem schodišť a teras s vodními prvky a kvetoucími rostlinami. „Z důvodu stavby se mění cesta ke skleníku Fata Morgana. Prosíme proto návštěvníky, aby věnovali pozornost značení. Ke skleníku se nově přichází ulicí Jiřího Jandy a následně stezkou podél areálu zázemí. Značení je dovede až k brance, kterou se dostanou na přístupovou cestu ke skleníku Fata Morgana,“ upozorňuje Václav Jůzko, vedoucí stavebního oddělení Botanické zahrady hl. m. Prahy. Přístup ke skleníku je možný i z úvozové cesty vedoucí od sídliště Bohnice.

Podle náměstka pražského primátora Petra Hlubučka (STAN), který má ve vedení metropole na starosti fungování trojské botanické i zoologické zahrady, se počítá s vybudováním nových vstupů do botanické zahrady. U severního vstupu navíc vznikne kapacitnější parkoviště, než je k dispozici motorizovaným návštěvníkům nyní.

„Do zahrady investujeme ročně stovky milionů z pražského rozpočtu. Vnímám ji jako přírodní perlu Prahy a vařím, že si jednou získá věhlas, jaký má už i ve světě zoologická zahrada. Určitě si to zaslouží,“ řekl náměstek Hlubuček. Už příští rok podle bude dokončena výstavba vodovodu, který dopraví do zahrady vodu z Vltavy k zalévání.

Loni si areál botanické zahrady prohlédlo více než 344 000 lidí. Její provoz stojí ročně Prahu kolem sedmdesáti milionů korun. Zahrada je jednou z příspěvkových organizací hlavního města.


Další články
Nahoru