Dnes Pondělí - zatazeno 26°C
Zítra Úterý - polojasno 31°C
Pondělí 17. 6. 2024
Svátek má Adolf
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Okolí skleníku Fata Morgana čeká proměna, u severního vchodu vznikne větší parkoviště
Náměstek pražské primátora Petr Hlubuček (vlevo) a ředitel botanické zahrady Bohumil Černý při zahájení výstavy motýlů. Foto: BZHMP

Okolí skleníku Fata Morgana čeká proměna, u severního vchodu vznikne větší parkoviště

V areálu přilehlém ke skleníku Fata Morgana v areálu Botanické zahrady hl. m. Prahy v Troji v nejbližší době odstartují stavební práce, které tuto část zásadním způsobem změní. Vznikne zde nová budova s pokladnami a restaurací, v letním období si tu návštěvníci odpočinou na stinné terase.

Ke skleníku v budoucnu budou moci vystoupat systémem schodišť a teras s vodními prvky a kvetoucími rostlinami. „Z důvodu stavby se mění cesta ke skleníku Fata Morgana. Prosíme proto návštěvníky, aby věnovali pozornost značení. Ke skleníku se nově přichází ulicí Jiřího Jandy a následně stezkou podél areálu zázemí. Značení je dovede až k brance, kterou se dostanou na přístupovou cestu ke skleníku Fata Morgana,“ upozorňuje Václav Jůzko, vedoucí stavebního oddělení Botanické zahrady hl. m. Prahy. Přístup ke skleníku je možný i z úvozové cesty vedoucí od sídliště Bohnice.

Podle náměstka pražského primátora Petra Hlubučka (STAN), který má ve vedení metropole na starosti fungování trojské botanické i zoologické zahrady, se počítá s vybudováním nových vstupů do botanické zahrady. U severního vstupu navíc vznikne kapacitnější parkoviště, než je k dispozici motorizovaným návštěvníkům nyní.

„Do zahrady investujeme ročně stovky milionů z pražského rozpočtu. Vnímám ji jako přírodní perlu Prahy a vařím, že si jednou získá věhlas, jaký má už i ve světě zoologická zahrada. Určitě si to zaslouží,“ řekl náměstek Hlubuček. Už příští rok podle bude dokončena výstavba vodovodu, který dopraví do zahrady vodu z Vltavy k zalévání.

Loni si areál botanické zahrady prohlédlo více než 344 000 lidí. Její provoz stojí ročně Prahu kolem sedmdesáti milionů korun. Zahrada je jednou z příspěvkových organizací hlavního města.


Autor: red

Architektura na ČVUT se posunula v hodnocení QS Rankings

17. dubna 2024 ve 23:26

Výuka architektury na ČVUT se posunula o 50 míst v prestižním univerzitním žebříčku. V kategorii Architektura a vystavěné prostředí je v Česku na prvním místě. Je také nejlépe hodnoceným oborem na ČVUT.

Poslední rozloučení s Janou Hlaváčovou bude v pátek 26. ledna v Národním divadle

15. ledna 2024 v 17:36

Poslední rozloučení s herečkou Janou Hlaváčovou se uskuteční v pátek 26. ledna v 11 hodin v historické budově Národního divadla v Praze. Bude přístupné i veřejnosti. ČTK to oznámil Tomáš Staněk, mluvčí Národního divadla, které rozloučení organizuje ve spolupráci s Divadlem na Vinohradech. Na obou...

Po požáru v kočárkárně panelového domu hasiči zachránili pět lidí

2. listopadu 2023 v 18:22

Před 18. hodinou, ve středu 1. listopadu, zasahovaly jednotky pražských profesionálních hasičů v ulici Pavláskova v Praze 8. Hořelo tam v suterénu panelového domu.

Hasiči po požáru rozebírali stavbu na Smíchovském nádraží

8. října 2023 v 09:12

Během celého sobotního dopoledne pražští hasiči rozebírali konstrukce vybydlené budovy u odstavných kolejích na Smíchovském nádraží, kterou obývali lidé bez domova. Budova hořela od sobotního rána, evakuováno muselo být 11 lidí. Hasiči vyhledávali skrytá ohniska požáru pomocí termokamery a dronu....

Praha rozsvítila Petřínskou rozhlednu v barvách izraelské vlajky

8. října 2023 v 08:55

Modře a bíle se v sobotu v 19 hodin rozsvítila Petřínská rozhledna na podporu obyvatel Izraele, na jehož území zaútočilo Palestinské radikální hnutí Hamás.  

Další články
Nahoru