dnes
Úterý - obcasny-dest
13°C
zítra
Středa - obcasny-dest
14°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
14°C
Okolí Národního muzea i Malostranské náměstí letos čekají změny
Pohled na Novou a Historickou budovu Národního muzea před rekonstrukcí. Foto: archiv NM

Okolí Národního muzea i Malostranské náměstí letos čekají změny

Mezi změnami, které centrum Prahy letošní rok čekají, je úprava okolí rekonstruované budovy Národního muzea a začne první etapa rekonstrukce Malostranského náměstí.

Mezi Novou a Historickou budovou vede frekventovaná silnice, která spojuje severojižní magistrálu a Vinohradskou ulici, vznikne dostatečně široký přechod, který by měl přispět ke zklidnění místa.

Změny ale čekají také Malostranské náměstí. První etapa jeho rekonstrukce začne již v první polovině letošního roku zevrubným archeologickým průzkumem a rekonstrukcí tramvajových kolejí.

Ty budou nově usazeny již v nové dlažbě, kterou vybral vítěz mezinárodní soutěže architekt Hájek ve spolupráci s památkáři.

Umělecká díla ve veřejném prostoru

V Praze se podle magistrátu také dlouhodobě nedaří umisťovat do veřejného prostoru kvalitní umělecká díla. To by měl změnit strategický program „2 % na umění“, který vyčlení dostatek peněz na vznik nových děl a zajistí odborný výběr míst pro jejich umístění. Materiál by měl být schválen začátkem roku.

„V Praze je plno míst, především mimo historické centrum, kde by kvalitní umění mohlo najít své místo. Sochy, které vznikly v posledních desetiletích, mají často nevalnou kvalitu a v drtivé většině případů nevznikly na základě řádné soutěže o návrh. Ta přitom přináší nejen spravedlivější zadávání zakázek, ale také kvalitnější, originálnější a hlavně pestřejší výsledky,“ sdělila Petra Kolínská, náměstkyně primátorky hl. m. Prahy a radní pro územní rozvoj.


Praha vyhlašuje granty pro oblast životního prostředí na rok 2019

Dnes ve 14:56

Vyhlášení grantového programu na podporu projektů ke zlepšení stavu životního prostředí hl. m. Prahy pro rok 2019 dnes schválila Rada hlavního města Prahy. Předpokládaná částka vyčleněná pro rok 2019 z rozpočtu hlavního města činí 45 milionů korun.

Praha 5: Koncert k výročí 100 let od vzniku Československa zdarma

Včera v 11:09

Radnice páté městské části zve na Koncert k výročí 100 let od vzniku Československa v pondělí 29. října od 19:30 hodin v kostele sv. Václava na náměstí 14. října, Praha 5.

Po stopách osmiček. Praha 3 zve na listopadové akce

Včera v 09:54

I v listopadu si připomíná Praha 3 osmičkové roky. Tentokrát se budou akce týkat zejména výročí 100 let od konce první světové války.

Praha 2: Třetí vycházka zdarma se spisovatelem Markem Tomanem

Včera v 09:12

Autor románu Neptunova jeskyně Marek Toman připravil pro nadšence historie Královských Vinohrad komentované procházky.

Operní diva, překladatel Shakespeara a dětský hematolog se sešli v projektu Kořeny osobností

20. října 2018 v 07:02

Operní pěvkyně a herečka Soňa Červená, profesor anglické literatury a překladatel Martin Hilský a zakladatel československé dětské hematologie prof. MUDr. Otto Hrodek, DrSc., rozšířili řady významných Čechů zapojených do projektu Kořeny osobností, který spojuje přední české a světové osobnosti se...

Děti se zúčastnily rozloučení Radka Štěpánka s kariérou. Osm z nich si s ním zahrálo

19. října 2018 v 19:26

Jedna z největších legend českého tenisu, Radek Štěpánek, se 18. října rozloučil s aktivní tenisovou kariérou při velkolepé akci v pražské O2 aréně. Hlavní město tuto akci podpořilo a umožnilo navíc sto čtyřiceti dětem ze škol a dětského domova zřizovaných Prahou se jí zúčastnit. Osm z nich, právě...

Další články
Nahoru