dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Okolí metra, hřiště a další místa jsou plná použitých stříkaček, uskuteční se velký sběr
Při akci Jehla se najde velké množství použitých stříkaček. Foto: MP Praha

Okolí metra, hřiště a další místa jsou plná použitých stříkaček, uskuteční se velký sběr

Vyčistit metropoli od odhozených injekčních stříkaček a dalších pomůcek uživatelů drog si klade za cíl zítřejší akce Jehla, do které se od 9 do 14 hodin zapojí desítky pražských strážníků.

Hlídky se zaměří na nepřehledná a skrytá místa, málo frekventované stezky v odlehlých areálech, nejrůznější výklenky, okolí mostních konstrukcí a preventivně také na dětská hřiště i pískoviště. Pozornosti neujdou parky a další odpočinkové zóny. Strážníci budou kontrolovat i okolí vestibulů stanic metra a přilehlých ventilačních šachet.

„V roce 2013 strážníci sebrali 7 729 injekčních jehel a stříkaček, v roce 2014 jsme se dostali na počet 20 214 a za prvních deset měsíců letošního roku strážníci odklidili 14 666 tohoto nebezpečného kontaminovaného materiálu,“ uvedl ředitel pražských strážníků Eduard Šuster.

Při nalezení jehly není rozhodně vhodné ji zvedat nebo s ní jakkoliv jinak manipulovat. Nejlepší je přivolat prostřednictvím linky 156 městskou policii, jejíž hlídky jsou vybavené ochrannými pomůckami a speciálními sběrnými boxy na infekční odpad. Užitečným nástrojem je i detektor kovů.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru