dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
5°C
Pražská kultura

Oko fotografa jako prostředek vzpoury: Výstava fotografií pražského disidenta Ivana Kyncla

V Národním památníku na Vítkově mají do 20. července návštěvníci možnost zhlédnout novou výstavu Ivan Kyncl: rebel s kamerou, která připomíná dílo a osobnost tohoto významného pražského fotografa a disidenta. 

Ivan Kyncl na svých snímcích přibližoval pravdivé příběhy lidí a zachycoval skutečnou atmosféru doby, ve které byly pořízeny, čímž provokoval tehdejší komunistický režim především v období tzv. normalizace sedmdesátých let. K vidění jsou také Kynclovy snímky zachycené během jeho života v exilu.

Výstava ukazuje téměř 200 unikátních fotografií z autorovy pozůstalosti, která je uložena v archivu Výzkumného ústavu pro Východní Evropu na Univerzitě v Brémách. Po jejím úspěšném uvedení v Německu a Brně si ji mohou prohlédnout také návštěvníci Prahy.

Otevřením této výstavy Národní muzeum představí další zahraniční projekt, který připomíná významné historické události a postavy 20. století.

„Výstava představuje výběr velmi originálních fotografií, které jsou dokladem společenského dění v Československu v druhé polovině 20. století. Tento úspěšný zahraniční projekt tak tematicky rozšíří expozice a výstavy v Národním památníku na Vítkově, kde návštěvníkům představujeme významné události a osobnosti evropských dějin minulého století,“ říká generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš.


České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru