dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Okamura: stříhání pásek před volbami politikům nepomůže. Ani v Praze
Tunel Blanka během dne otevřených dveří. Příští rok na jaře už tudy pojedou auta. Ilustrační foto: Petr Kadlec / Wikimedia Commons

Okamura: stříhání pásek před volbami politikům nepomůže. Ani v Praze

V dubnu příštího roku bude slavnostně otevřen pražský tunel Blanka pro automobily. Tedy jen pár týdnů před volbami do Poslanecké sněmovny, pokud se budou konat v řádném termínu. V září se poprvé svezou cestující metrem na prodlouženém úseku trasy metra A do Motola. Tedy krátce před volbami do pražského zastupitelstva. „Načasované to mají sice pěkně, ale nemyslím, že jim to u občanů pomůže,“ komentuje plánované stříhání pásek v období kampaně senátor Tomio Okamura.

„Myslím si, že v momentě, kdy začnou politici medializovat znovu tyto projekty, se bezesporu objeví také informace o tom, kolik peněz se při těchto projektech prošustrovalo a rozkradlo. Kolik voliči zaplatili ze své kapsy navíc. To asi voliče trochu rozladí,“ myslí si senátor Tomio Okamura.

On sám by se před volbami takto populisticky, jak záměr pražského magistrátu hodnotí někteří politologové, choval?

„Je otázka, co bych otevíral. Vytáhnout z kapsy občanům pár miliard, nechat z nich velkou část rozkrást, pak zničit kus Prahy a ještě se u toho fotit, to bych opravdu nezvládl. Normální je se po takové ostudě schovat do kanálu. Ale umím si představit nějaký svůj projekt, který kdyby se podařilo prosadit, u kterého bych se hrdě postavil – třeba solární parkoviště, kde by si každý zdarma mohl dobíjet elektrokolo a elektromobil,“ říká.

„Nebo stavbu nějaké kotelny na dřevoplyn, který by se pak stlačoval a poháněl auta místo benzínu a LPG. Nebo spuštění celoplošné vysokorychlostní sítě wifi zdarma, která občanům i institucím umožnila zdarma komunikovat. Jen stát co by ušetřil miliard, které dnes platí zbytečně operátorům za všechny své instituce, za ty miliardy bychom mohli bez problémů celoplošnou wifi síť vybudovat,“ pokračuje.

„A kolik bychom na internetu zdarma ušetřili my – to si umíme spočítat každý z nás,“ dodává senátor Tomio Okamura.


Další články
Nahoru