Dnes Pondělí - zatazeno 10°C
Zítra Úterý - bourky 14°C
Pondělí 16. 5. 2022
Svátek má Přemysl
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Okamura se vyhranil proti Trikolóře. Problém vidí i ve Šlachtově Přísaze, má prý stejný program jako Piráti a TOP 09
Robert Šlachta na pražské pravobřežní náplavce. Foto: se svolením hnutí Přísaha

Okamura se vyhranil proti Trikolóře. Problém vidí i ve Šlachtově Přísaze, má prý stejný program jako Piráti a TOP 09

Předseda SPD a místopředseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura je v poslední době dotazován na to, s kým by mohlo „jeho" hnutí po říjnových parlamentních volbách spolupracovat.

S vládními stranami má problém, vždyť po celé republice jsou k vidění billboardy s Okamurovou tváří a hesly peskujícími vládu za přístup k řešení covidové pandemie.

S opozičními stranami ve Sněmovně má také problém. Dlouhodobě kritizuje ODS, nikdy nešetřil napadáním „Kalouskovy“ TOP 09.

Nyní mu hodně hluboko v žaludku leží Piráti, dle průzkumů ve spojení s hnutím STAN jeden z favoritů podzimních voleb. Aktuálně Pirátům vyčítá, že údajně chtějí zdražit lidem bydlení, aby z jejich peněz mohli živit nepřizpůsobivé.  

„Prosazují zavedení nepodmíněného základního příjmu pro všechny – to znamená, aby stát dával peníze i těm, kteří nepracují a pracovat nechtějí. Tedy i nepřizpůsobivým,“ sdělil.

„Piráti, ODS, STAN, TOP 09 a lidovci chtějí lidem brutálně zdražit bydlení. Do projednávaného stavebního zákona chtějí prosadit novinku v podobě takzvaného místního poplatku z výstavby, který může být až tisíc korun za metr čtvereční a který zaplatí občan, který si pořizuje bydlení,“ pokračoval.

„Takže SPD se s nikým nedomluví na spolupráci a bude nadále mimo hru a tím pádem nic neprosadí,“ napsal Okamurovi jeden ze sympatizantů na sociální síti.

Kromě stran a hnutí zastoupených v tomto volebním období v Poslanecké sněmovně pomýšlí na zvolení i Hnutí Přísaha bývalého policisty Roberta Šlachty. V předvolebních průzkumech má kolem tří procent.

Okamura připustil, že dostává dotazy na možnost spolupráce SPD a Přísahy. „Problém je, že má Přísaha zcela opačný program než má SPD, takže lze těžko hledat v takto zásadní otázce kompromis,“ reagoval Okamura.

Přísaze například vyčítá, že nechce referendum o vystoupení České republiky z Evropské unie. „Čili, Přísaha má stejný program jako Piráti a TOP 09,“ sdělil Okamura. 

Vadí mu i Trikolóra, vedle Přísahy další subjekt, který podle průzkumů nebude ve volbách bez šancí na překročení hranice pěti procent. Podle Okamury Václav Klaus ml., ještě jako zástupce Trikolóry, řekl, že vystoupení z EU je dětinské.

„Trikolóra odmítá také referendum a chtějí zrušit minimální mzdu, což způsobí příliv levných zahraničních dělníků a migrantů do naší republiky. Trikolóra také ve Sněmovně nehlasovala pro návrh SPD na zpřísnění trestů za týrání zvířat,“ vyjmenoval Okamura překážky spolupráce SPD s Trikolórou.


Autor: Karel Netolický

Praha 5 nejvíce peněz investovala do školství

9. května 2022 v 11:10

Přes 280 milionů korun investovala v loňském roce Praha 5. Velká část peněz šla do snížení energetické náročnosti budov. Vyplývá to ze závěrečného účtu, který minulý týden předložil zastupitelům městské části radní pro finance Jan Kavalírek (TOP 09). 

Praha 4 zveřejnila program 20. zasedání zastupitelů

9. května 2022 v 10:44

V tomto volebním období 20. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 se uskuteční v úterý 10. května  od 12 hodin v zasedacím sále č. 301 na historické Nuselské radnici (Táborská 500). O návrhu programu informoval mluvčí Prahy 4 Jiří Bigas.

Praha 5 požaduje zřízení koordinátora dopravních staveb

2. května 2022 v 17:51

Oprava Barrandovského mostu zásadně omezí dopravu v páté městské části, především pak v lokalitě Smíchova a jeho širšího okolí. Podle vedení Prahy 5 metropole nedostatečně komunikuje s městskými částmi, kterých se rozsáhlé dopravní stavby bezprostředně dotýkají. Informovala o tom mluvčí smíchovské...

Další články
Nahoru