Dnes Úterý - jasno 16°C
Zítra Středa - polojasno 19°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Okamura se vyhranil proti Trikolóře. Problém vidí i ve Šlachtově Přísaze, má prý stejný program jako Piráti a TOP 09
Robert Šlachta na pražské pravobřežní náplavce. Foto: se svolením hnutí Přísaha

Okamura se vyhranil proti Trikolóře. Problém vidí i ve Šlachtově Přísaze, má prý stejný program jako Piráti a TOP 09

Předseda SPD a místopředseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura je v poslední době dotazován na to, s kým by mohlo „jeho" hnutí po říjnových parlamentních volbách spolupracovat.

S vládními stranami má problém, vždyť po celé republice jsou k vidění billboardy s Okamurovou tváří a hesly peskujícími vládu za přístup k řešení covidové pandemie.

S opozičními stranami ve Sněmovně má také problém. Dlouhodobě kritizuje ODS, nikdy nešetřil napadáním „Kalouskovy“ TOP 09.

Nyní mu hodně hluboko v žaludku leží Piráti, dle průzkumů ve spojení s hnutím STAN jeden z favoritů podzimních voleb. Aktuálně Pirátům vyčítá, že údajně chtějí zdražit lidem bydlení, aby z jejich peněz mohli živit nepřizpůsobivé.  

„Prosazují zavedení nepodmíněného základního příjmu pro všechny – to znamená, aby stát dával peníze i těm, kteří nepracují a pracovat nechtějí. Tedy i nepřizpůsobivým,“ sdělil.

„Piráti, ODS, STAN, TOP 09 a lidovci chtějí lidem brutálně zdražit bydlení. Do projednávaného stavebního zákona chtějí prosadit novinku v podobě takzvaného místního poplatku z výstavby, který může být až tisíc korun za metr čtvereční a který zaplatí občan, který si pořizuje bydlení,“ pokračoval.

„Takže SPD se s nikým nedomluví na spolupráci a bude nadále mimo hru a tím pádem nic neprosadí,“ napsal Okamurovi jeden ze sympatizantů na sociální síti.

Kromě stran a hnutí zastoupených v tomto volebním období v Poslanecké sněmovně pomýšlí na zvolení i Hnutí Přísaha bývalého policisty Roberta Šlachty. V předvolebních průzkumech má kolem tří procent.

Okamura připustil, že dostává dotazy na možnost spolupráce SPD a Přísahy. „Problém je, že má Přísaha zcela opačný program než má SPD, takže lze těžko hledat v takto zásadní otázce kompromis,“ reagoval Okamura.

Přísaze například vyčítá, že nechce referendum o vystoupení České republiky z Evropské unie. „Čili, Přísaha má stejný program jako Piráti a TOP 09,“ sdělil Okamura. 

Vadí mu i Trikolóra, vedle Přísahy další subjekt, který podle průzkumů nebude ve volbách bez šancí na překročení hranice pěti procent. Podle Okamury Václav Klaus ml., ještě jako zástupce Trikolóry, řekl, že vystoupení z EU je dětinské.

„Trikolóra odmítá také referendum a chtějí zrušit minimální mzdu, což způsobí příliv levných zahraničních dělníků a migrantů do naší republiky. Trikolóra také ve Sněmovně nehlasovala pro návrh SPD na zpřísnění trestů za týrání zvířat,“ vyjmenoval Okamura překážky spolupráce SPD s Trikolórou.


Autor: Karel Netolický
Další články
Nahoru