dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - polojasno
4°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
6°C

Ohroženým dětem lze pomoci i pitím kávy

Už na pěti místech v Praze mohou lidé ochutnat Lata Caffé: kávu s lepší chutí, která pomáhá. Při snídani, setkání s přáteli nebo odpolední siestě tak zároveň podpoří programy organizace Lata pro ohrožené děti a mládež. 

O kavárnu Caféidoskop se rozrostl seznam podniků, kde si lze objednat Lata Caffé. Je o pár korun dražší, ale její koupí podpoříte dobrou věc – pomoc dětem a mladým lidem, kteří se potýkají s různými problémy.

„Mezi naše klienty patří děti s problémy ve škole, v rodině, s vrstevníky nebo třeba mladí lidé, kteří vycházejí z dětských domovů a potřebují na startu své dospělosti oporu,“ vysvětluje ředitelka Laty Markéta Ježková. V rámci programu „Ve dvou se to lépe táhne“ se s klienty setkávají jen o něco málo starší dobrovolníci, naslouchají jim, tráví společně volný čas a pomáhají řešit nelehké životní situace.

„Naši dobrovolníci sice vše dělají zdarma, ale pomoc nemůže být účinná bez jejich zaškolení, odborné podpory a dalších navazujících projektů. Proto jsme rádi za každý příspěvek na náš provoz,“ vysvětluje Ježková.

A jak konkrétně Lata Caffé funguje?

Lata Caffé je vlastně jakákoli káva, kterou si lze v dané kavárně objednat, s tím rozdílem, že za Lata Caffé zaplatíte o pár korun více. V závislosti na podmínkách daného podniku vám pak bude za objednávku naúčtována vyšší částka, nebo při placení přispějete do zapečetěné kasičky u pokladny. Zmínka o možnosti objednat si Lata Caffé někdy v nápojovém lístku není, sledujte proto letáčky nebo informační tabulky v kavárně.

Kavárny, kde lze koupit Lata Caffé

  • Caféidoskop – Lazarská 8, Praha 2, 120 00
  • BIO OKO – Františka Křížka 15, Praha 7
  • Friends Coffee House - Palackého 7, Praha 1
  • Vypálené Koťátko – Mařákova 6, Praha 6
  • Café Charmé - Golčova 1/2, Praha 4

Cyklisté v centru Prahy blokovali ulici, odmítají zákaz kol na pěších zónách

Dnes v 00:16

Cyklisté včera v podvečer na protest proti plánovanému zákazu jízdy na kole v centru Prahy na několik minut zablokovali Křižovnickou ulici v první městské části. Blokádě předcházela společná jízda ulicemi, uvedla ČTK.

Požár chaty v Jinonicích

Včera ve 20:42

V Jinonicích zasahovali od 17 hodin profesionální hasiči ze smíchovské stanice spolu s dobrovolnou jednotkou ze Stodůlek. Hořela chata o rozměrech 5×5 metrů, požár hasiči lokalizovali v dýchací technice.

Radní pro bezpečnost ocenil nejlepší projekty prevence kriminality

Včera v 19:46

Pražské městské části mají kvalitní projekty na prevenci kriminality. Ukázala to Soutěž k ocenění aktivit v oblasti prevence kriminality na území hl. m. Prahy, která byla vyhlášena u příležitosti 20. výročí nastavení systému prevence kriminality v hl. m. Praze. 

Praha 3: Křest alba Beaty Hlavenkové

Včera v 19:16

Ve středu 13. prosince si diváci užijí Vánoce, koledy, sólovou a čtyřruční klavírní hru, podmanivou hudbu plnou hudebních hádanek při křtu alba Beaty Hlavenkové.

Vánoce s Klokanem na stadionu

Včera v 11:10

Vánoce s Klokanem na hlavním stadionu v Ďolíčku v sobotu 16. prosince od 14 do 18 hodin. Na náměstíčku a ochozu stadionu budou připraveny fotbálky, PS4, zdobení perníčků, Kafe s Klokanem, florbalové hřiště. Prvních sto příchozích dětí dostane dáreček.

Praha 2: Kryt na Folimance v sobotu naposledy

Včera v 10:58

Městská část Praha 2 po celý rok 2017 umožnila navštívit kryt civilní ochrany Folimanka. Poslední – dvanáctá – letošní prohlídka je plánována na sobotu 16. prosince od 9 do 15 hodin i s malým předvánočním občerstvením.

Předvánoční Pravý bleší trh v Továrně

Včera v 09:20

Letos poslední hledání staronových pokladů na Pravém Bleším Trhu v Továrně v sobotu 16. prosince od 10 do 16 hodin.

Praha 2: Do Gröbeho vily letos naposledy

Včera v 08:41

Naposledy v tomto roce se můžete podívat do Gröbeho vily v sobotu 16. prosince od 17 hodin. Komentovanou prohlídku povede Jiřina Nováková.

Starobohnické vánoční těšení: Jarmark, koledy, program pro děti, svařené víno

Včera v 07:44

V neděli 17. prosince se od 12 do 18 hodin koná na náměstí před kostelem sv. Petra a Pavla ve Starých Bohnicích již 9. ročník Starobohnického vánočního těšení. Na návštěvníky čekají hudební a divadelní vystoupení, jarmark a ukázky tradičních vánočních zvyků

Praha 10 zve na Vánoce na Kubáni

Včera v 07:23

V sobotu 16. prosince na návštěvníky čekají Staročeské vánoce.

Adventní koncert v kapli sv. Václava v Suchdole

Včera v 07:12

Společný Adventní koncert dětského pěveckého sboru ZŠ M. Alše Mikeš pod vedením Evy Benešové a suchdolského velmi smíšeného sousedského příležitostného sboru Suchdol zpívá pod vedením Martina Boumy se koná v pátek 15. prosince od 17:30 hodin v kapli sv. Václava na Kozích...

Vánoční Břevnovský jarmark

Včera v 07:07

Na vánočním Břevnovském jarmarku máte možnost nakoupit dárky v sobotu 16. prosince od 11 do 19 hodin.

Další krátké zprávy
Nahoru