dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
12°C
Ohňový punk, balet bagrů i jurtu přiveze do Prahy festival pouličního divadla
Balet v podání těžkých strojů uvidí diváci v rámci zahájení festivalu v pondělí od 21 hodin. Foto: www.zadvermi.cz

Ohňový punk, balet bagrů i jurtu přiveze do Prahy festival pouličního divadla

Pražský festival pouličního divadla Za dveřmi se koná od 11. do 14. července na holešovickém výstavišti a v jeho okolí. Osmý ročník přiveze do metropole světové i české špičky pouličního divadla. Vstup na všechna představení je zdarma. 

Akrobati, herci, performeři i hudebníci oživí holešovické Výstaviště a okolí druhý červencový týden. Bude se tu konat už 8. ročník Pražského festivalu pouličního divadla Za dveřmi. Jako obvykle se můžete těšit na hvězdy pouličního divadla z celého světa a na nejlepší českou tvorbu.

„Přímo pro festival vzniká ve spolupráci s Amanitas Fire Theatre speciální představení Punk soul bagr, ve kterém propojíme tanec, akrobacii a fireshow se zapojením bobcat bagrů,“ láká na jedno z mnoha představení Michaela Holbíková, dramaturgyně festivalu.

Od pondělí do čtvrtka se v areálu holešovického Výstaviště Praha představí umělci z nejrůznějších koutů světa. V době zahájení festivalu Prahou projíždí švédský punkový cirkus Burnt Out Punks. Ohnivou show následující dny vystřídá italský klaun a performer Matteo Galbusera, který má za sebou mimo jiné účinkování v Cirque du Soleil, nebo česko-italské akrobatické duo Circo Frico. Do Prahy se po roce vrátí i španělská Companyia La Tal.

Neobvyklí muzikanti ze  Sceny C. v postavené lunaparkové jurtě zavedou diváky do silent kina na němý film, horor, western i Star Wars ve vlastní podobě. Ruchy, dialogy, filmovou muziku a speciální efekty performeři namíchají živě.

Kromě zahraničních souborů se představí i čeští pouliční umělci a performeři. Ve večerních hodinách po posledních divadelních blocích nebude chybět ani hudební doprovodný program.

Podorbný program fesstivalu je zde: http://www.zadvermi.cz/program/.


Další články
Nahoru