Dnes Neděle - prehanky-dest 29°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 27°C
Neděle 25. 7. 2021
Svátek má Jakub
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Politika

Ohlédnutí za schváleným plánem desetiletého strategického rozvoje Prahy 5

Praha 5 má schválený strategický dokument, který v klíčových oblastech udává směr rozvoje městské části do roku 2030. Pro jeho přijetí hlasovala na svém červnovém jednání valná většina zastupitelů včetně opozice.

„Prioritou bylo, abychom do tvorby strategického dokumentu zapojili co nejvíce obyvatele Prahy 5. Začali jsme anketou, a i přes ztížené podmínky v souvislosti s pandemickými omezeními, jsme připravili několik konferencí s veřejností on-line a v posledních týdnech i řadu osobních setkání. Zapracovali jsme mnoho podnětů občanů a těší mě, že strategický dokument vznikl ve spolupráci všech politických subjektů v zastupitelstvu,“ uvedla starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS) s tím, že dokument tak získal „trvanlivost“ a bude dobře využitelný i pro příští politické reprezentace.

Motto strategického dokumentu, které vybrali hlasováním obyvatelé Prahy 5 – Moderní vizitka metropole – se výrazně promítne i do samotného fungování úřadu směrem k veřejnosti. Už teď dochází v rámci změn organizačního řádu k zeštíhlení a zefektivnění chodu radnice.

„Moderní radnice znamená profesionální služby špičkových úředníků a také přátelskou formu digitalizace služeb. Začali jsme Portálem občana, který se bude rozrůstat a zdokonalovat. Spustili jsme pilotní verzi geoportálu a v rámci vzdělávání zvyšujeme kvalifikaci zaměstnanců,“ vysvětluje tajemnice ÚMČ Kateřina Černá.

Po schválení strategického dokumentu zastupitelstvem se připravuje komise pro strategické řízení, která bude kontrolovat naplňování jednotlivých úkolů a projektů. Jen Akční plán na období 2021 až 2024 obsahuje 105 konkrétních opatření.   


Vláda považuje reformovaná pravidla hazardu za úspěšná

20. července 2021 ve 12:50

Spuštěním Rejstříku vyloučených osob současný kabinet dovršil ambiciózní reformu tuzemského hazardního prostředí. Pod taktovkou Ministerstva financí došlo k jeho kultivaci, což je patrné i z trajektorie zvyšujících se daňových výnosů z provozování hazardních her. Stát ve své poslední analýze...

Ohlédnutí za schváleným plánem desetiletého strategického rozvoje Prahy 5

14. července 2021 v 11:51

Praha 5 má schválený strategický dokument, který v klíčových oblastech udává směr rozvoje městské části do roku 2030. Pro jeho přijetí hlasovala na svém červnovém jednání valná většina zastupitelů včetně opozice.

Rezignoval místostarosta Prahy 3 Mikeska

27. června 2021 ve 21:43

V Praze 3 rezignoval ke konci června na svou funkci v radě místostarosta Tomáš Mikeska (STAN), který měl na starosti finance a územní rozvoj. Zastupitelé v uplynulém týdnu na jeho místo zvolili bývalého ministra dopravy Pavla Dobeše (za STAN), který už v tomto volebním období na radnici působil...

Zastupitelé Prahy 14 odvolali celou radu městské části

24. června 2021 v 11:42

Na včerejším jednání Zastupitelstva MČ Praha 14 Radek Vondra (TOP 09) rezignoval na post starosty městské části. Následně, jako první bod programu, zastupitelé odvolali ostatní členy Rady městské části a rozhodli o pokračování jednání zastupitelstva od dnešního rána.

Další články
Nahoru