Dnes Středa - obcasny-dest 3°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 2°C
Středa 1. 2. 2023
Svátek má Hynek
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Politika

Ohlédnutí za schváleným plánem desetiletého strategického rozvoje Prahy 5

Praha 5 má schválený strategický dokument, který v klíčových oblastech udává směr rozvoje městské části do roku 2030. Pro jeho přijetí hlasovala na svém červnovém jednání valná většina zastupitelů včetně opozice.

„Prioritou bylo, abychom do tvorby strategického dokumentu zapojili co nejvíce obyvatele Prahy 5. Začali jsme anketou, a i přes ztížené podmínky v souvislosti s pandemickými omezeními, jsme připravili několik konferencí s veřejností on-line a v posledních týdnech i řadu osobních setkání. Zapracovali jsme mnoho podnětů občanů a těší mě, že strategický dokument vznikl ve spolupráci všech politických subjektů v zastupitelstvu,“ uvedla starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS) s tím, že dokument tak získal „trvanlivost“ a bude dobře využitelný i pro příští politické reprezentace.

Motto strategického dokumentu, které vybrali hlasováním obyvatelé Prahy 5 – Moderní vizitka metropole – se výrazně promítne i do samotného fungování úřadu směrem k veřejnosti. Už teď dochází v rámci změn organizačního řádu k zeštíhlení a zefektivnění chodu radnice.

„Moderní radnice znamená profesionální služby špičkových úředníků a také přátelskou formu digitalizace služeb. Začali jsme Portálem občana, který se bude rozrůstat a zdokonalovat. Spustili jsme pilotní verzi geoportálu a v rámci vzdělávání zvyšujeme kvalifikaci zaměstnanců,“ vysvětluje tajemnice ÚMČ Kateřina Černá.

Po schválení strategického dokumentu zastupitelstvem se připravuje komise pro strategické řízení, která bude kontrolovat naplňování jednotlivých úkolů a projektů. Jen Akční plán na období 2021 až 2024 obsahuje 105 konkrétních opatření.   


Autor: red

Nové vedení Prahy 11 nesouhlasí se zástavbou na louce u polikliniky Opatovská

30. ledna 2023 v 19:51

Mezi supermarketem Billa a poliklinikou Opatovská je soukromým investorem naplánován záměr výstavby Polyfunkčního komplexu Opatov, takzvaný Sky Opatov. Vedení Prahy 11 využilo možnosti podání námitek, jejichž prostřednictvím vyjádřilo svůj nesouhlas s navrhovanou podobou projektu. Jedenáctá...

Konference přilákala do Sněmovny klíčové aktéry vzdělávání

24. ledna 2023 v 15:14

Pedagogický leadership byl hlavním tématem konference, kterou ve spolupráci s organizací Učitel naživo a redakcí Řízení školy pořádala poslankyně Renáta Zajíčková (ODS). Dvanáct vybraných hostů přineslo v diskuzních panelech svůj úhel pohledu na toto aktuální téma – od leadershipu jako inovace ve...

Další články
Nahoru