Dnes Středa - prehanky-dest 24°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 29°C
Středa 29. 6. 2022
Svátek má Petr a Pavel
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský život

Ohlasy na otevření Domova se zvláštním režimem v Horních Měcholupech

Minulý týden byl slavnostně otevřen nový objekt Domova se zvláštním režimem Parmská v Horních Měcholupech. V něm jsou poskytovány pobytové sociální služby zejména pro seniory. Praha se na vybudování přístavby a nové zahrady i na aktuální rekonstrukci stávajícího objektu podílela částkou téměř 47 milionů korun. 

„Komorní pobytové zařízení uprostřed obytné čtvrti umožní lidem, kteří s ohledem na nemožnost zajistit si vysoký objem péče ve vlastním bytě, zůstat žít ve stejné lokalitě a s možností být nadále v kontaktu s rodinou, přáteli nebo sousedy. Je skvělé, že Praha 15 měla tento projekt připravený, takže po odborném posouzení jsme jej mohli finančně podpořit z rozpočtu hlavního města,“ řekla Milena Johnová (Praha Sobě), radní pro sociální politiku a zdravotnictví.

Hlavní město od loňského roku pilotuje nový systém podpory a financování sociálních služeb, kdy podpořilo projekty Prahy 11, 15 a Prahy-Petrovice. Celkem tyto městské části získaly podle Johnové od pražského magistrátu přes 120 milionů korun spolu s dlouhodobou podporou projektů do následujících let, která se bude týkat financování provozu a zařazení do sítě služeb, jakmile budou objekty dokončeny.

Nová budova domova v Horních Měcholupech patří pod Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 15 a jeho výstavba byla plánována už od roku 2016. Samotné stavební práce na přístavbě pak začaly za plného provozu v červenci 2020 a přesně o rok později bylo hotovo.

„Jsem nesmírně rád, že se podařilo rozjet projekt v Parmské navzdory těžkostem, které s sebou přinesla doba covidová. Přístavba byla budována za plného provozu a dík patří především zaměstnancům, kteří pracovali s plným nasazením ve zhoršených podmínkách a snažili se ze všech sil, aby se klienti cítili dobře a situace na ně měla co nejmenší dopad. Děkuji i paní ředitelce Válkové, která celé akci věnovala obrovské úsilí a mnohdy i svůj osobní čas,“ prohlásil Michal Fischer (za ODS), místostarosta Prahy 15, který má ve své gesci sociální oblast a péči o seniory.

„Za to, že jsme zrealizovali tento výrazný počin, musím poděkovat i paní radní hlavního města Johnové a Ministerstvu práce a sociálních věcí ČR. Závěrem ještě poděkuji za podporu svým kolegům radním a zastupitelům, kteří dali projektu zelenou,“ dodal.  

 „Jsem šťastná, že naši klienti budou žít v krásném a důstojném prostředí s nádhernou zahradou. Poděkování patří vedení městské části Praha 15, Magistrátu hl. m. Prahy a Ministerstvu práce a sociálních věcí ČR, kteří se podíleli na spolufinancování. Chtěla bych upřímně poděkovat všem zaměstnancům i klientům, kteří museli snášet snížený komfort, který s sebou výstavba nesla. Poděkování patří i rodinám klientů, kteří nabídli pomoc se stěhováním do nových prostor. Jsem ráda, že i na jejich tvářích bylo patrné nadšení,“ uvedla ředitelka CSOP Monika Válková.


Autor: TZ, red

Petřínská rozhledna a Nová radnice se zahalí do modré barvy

Dnes ve 13:57

Petřínská rozhledna bude v rámci zahájení předsednictví ČR v Radě EU nasvícena do modré barvy ve čtvrtek 30. června od 22 hodin. Nasvícena bude také budova Nové radnice na Mariánském náměstí.

Vycházka po Malostranském hřbitově

Včera ve 12:17

Spolek Malostranský hřbitov zve na komentovanou vycházku po Malostranském hřbitově, která se koná v sobotu 2. července od 14 hodin. Sraz je u náhrobku biskupa Leopolda Thuna-Hohensteina.

V opatřeních ke snížení energetické náročnosti budov pokračuje Praha 2

26. června 2022 ve 13:47

Druhá městská část pokračuje v realizaci celého systému opatření v rámci managementu hospodaření s energiemi. Ještě před zahájením topné sezóny radnice zajistí chemické čištění topných systémů v objektech spravovaných městskou částí, čímž sníží energetickou náročnost budov a ušetří na celkových...

Prázdninový jazykový kurz pro ukrajinské děti

26. června 2022 ve 12:21

Na červnové schůzi Rady městské části Praha 5 bylo jednomyslným usnesením schváleno financování „Prázdninového kurzu českého jazyka“ pro 25 dětí občanů Ukrajiny pobývajících v ČR pod dočasnou ochranou nebo s platným vízem v Kulturním a rodinném centru Barrandov, v Záhorského ulici...

Oslavy začátku předsednictví České republiky v Radě EU pokračují

26. června 2022 v 08:53

Komponované multižánrové oslavy předsednictví České republiky v Radě EU po pátečním a včerejším programu pokračují dnes, ve čtvrtek a v pátek 1. července.

Dvojka literární: Dopisy Milady Horákové

26. června 2022 v 07:55

Veřejná čtení na netradičních místech Prahy 2 z děl autorů, kteří žili či tvořili na Dvojce se konají v rámci akce Dvojka Literární.

Debata: Soutěž 4. kvadrant Vítězného náměstí

25. června 2022 v 09:49

Jak se promění 4. kvadrant Vítězného náměstí a jak jeho nová podoba naváže na historický vývoj území i již vytvořené studie? V úterý 28. června od 19 hodin v Ballingově sále NTK se můžete seznámit s připravovanou mezinárodní architektonickou soutěží na dostavbu 4. kvadrantu Vítězného...

Další články
Nahoru