Dnes Středa - jasno -8°C
Zítra Čtvrtek - jasno -7°C
Středa 8. 2. 2023
Svátek má Milada
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Pražský život

Ohlasy na otevření Domova se zvláštním režimem v Horních Měcholupech

Minulý týden byl slavnostně otevřen nový objekt Domova se zvláštním režimem Parmská v Horních Měcholupech. V něm jsou poskytovány pobytové sociální služby zejména pro seniory. Praha se na vybudování přístavby a nové zahrady i na aktuální rekonstrukci stávajícího objektu podílela částkou téměř 47 milionů korun. 

„Komorní pobytové zařízení uprostřed obytné čtvrti umožní lidem, kteří s ohledem na nemožnost zajistit si vysoký objem péče ve vlastním bytě, zůstat žít ve stejné lokalitě a s možností být nadále v kontaktu s rodinou, přáteli nebo sousedy. Je skvělé, že Praha 15 měla tento projekt připravený, takže po odborném posouzení jsme jej mohli finančně podpořit z rozpočtu hlavního města,“ řekla Milena Johnová (Praha Sobě), radní pro sociální politiku a zdravotnictví.

Hlavní město od loňského roku pilotuje nový systém podpory a financování sociálních služeb, kdy podpořilo projekty Prahy 11, 15 a Prahy-Petrovice. Celkem tyto městské části získaly podle Johnové od pražského magistrátu přes 120 milionů korun spolu s dlouhodobou podporou projektů do následujících let, která se bude týkat financování provozu a zařazení do sítě služeb, jakmile budou objekty dokončeny.

Nová budova domova v Horních Měcholupech patří pod Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 15 a jeho výstavba byla plánována už od roku 2016. Samotné stavební práce na přístavbě pak začaly za plného provozu v červenci 2020 a přesně o rok později bylo hotovo.

„Jsem nesmírně rád, že se podařilo rozjet projekt v Parmské navzdory těžkostem, které s sebou přinesla doba covidová. Přístavba byla budována za plného provozu a dík patří především zaměstnancům, kteří pracovali s plným nasazením ve zhoršených podmínkách a snažili se ze všech sil, aby se klienti cítili dobře a situace na ně měla co nejmenší dopad. Děkuji i paní ředitelce Válkové, která celé akci věnovala obrovské úsilí a mnohdy i svůj osobní čas,“ prohlásil Michal Fischer (za ODS), místostarosta Prahy 15, který má ve své gesci sociální oblast a péči o seniory.

„Za to, že jsme zrealizovali tento výrazný počin, musím poděkovat i paní radní hlavního města Johnové a Ministerstvu práce a sociálních věcí ČR. Závěrem ještě poděkuji za podporu svým kolegům radním a zastupitelům, kteří dali projektu zelenou,“ dodal.  

 „Jsem šťastná, že naši klienti budou žít v krásném a důstojném prostředí s nádhernou zahradou. Poděkování patří vedení městské části Praha 15, Magistrátu hl. m. Prahy a Ministerstvu práce a sociálních věcí ČR, kteří se podíleli na spolufinancování. Chtěla bych upřímně poděkovat všem zaměstnancům i klientům, kteří museli snášet snížený komfort, který s sebou výstavba nesla. Poděkování patří i rodinám klientů, kteří nabídli pomoc se stěhováním do nových prostor. Jsem ráda, že i na jejich tvářích bylo patrné nadšení,“ uvedla ředitelka CSOP Monika Válková.


Autor: TZ, red

Praha 14: Pro kočičku na Plechárnu, koná se výstava

Dnes v 18:14

Již po osmé proběhne 12. února v Kulturním centru Plechárna na sídlišti Černý most sraz desítky kočičích bezdomovců z mnoha spolků a zařízení zabývajících se jejich záchranou.

Pro kočičku do KC Zahrada

Včera ve 14:42

V KC Zahrada v Praze 11 v Malenické ulici najdete v sobotu 25. února kočičky k adopci.

Týden mozku 2023

Včera ve 12:26

Dvacátý čtvrtý ročník festivalu Týden mozku proběhne v budově Akademie věd ČR na Národní třídě 13. března. Část hlavního programu bude dostupná také online.

Poslechněte si Příběhy našich sousedů z Prahy 2

Včera v 11:23

Slavnostní prezentace projektu, který dětem přibližuje vzpomínky deseti proslulých i méně známých pamětníků z Prahy 2, jejichž životy významně ovlivnily dějinné události 20. století, se bude konat 3. dubna na Novoměstské radnici. Vzpomínky pamětníků z Prahy 2 ožijí díky audio reportážím a animaci...

Projekt Trenéři do škol v základních školách Prahy 2 pokračuje

6. února 2023 ve 14:36

Praha 2 bude pokračovat v zapojování profesionálních trenérů do hodin tělocviku. Projekt, který radnice pilotně spustila v minulém školním roce a který finančně podporuje, tak bude fungovat i nadále.

Hasiči zvou na taneční zábavu

6. února 2023 v 11:20

Taneční zábava v pátek 24. února v klubu Varta.

Pro kočičku do knihovny, koná se umísťovací výstava

4. února 2023 v 07:19

Umísťovací výstava koček se koná v sobotu 4. února od 11 do 17 hodin v prostorách Městské knihovny v Praze 2.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 6 týden

3. února 2023 v 16:46

Pražské vodovody a kanalizace obnovily po novém roce plánované výluky v dodávkách pitné vody. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 11: V Brandlově ulici se můžete nadále testovat na přítomnost koronaviru

3. února 2023 v 16:14

Praha 11 prodloužila nájem pozemku na rohu ulic Machkova a Brandlova, kde funguje testovací místo. Situace s šířením onemocnění covid-19 se sice po náročném období uklidnila, ale i v současné době přetrvává zájem o testování a očkování.

Kurzy oprav drobného nábytku pro veřejnost

3. února 2023 v 15:16

Hlavní město ve spolupráci se Střední odbornou školou Jarov na letošní rok přichystalo pro veřejnost sérii kurzů oprav drobného nábytku. V zázemí odborné školy bude k dispozici plně vybavená dílna, kde se budou kurzy jednou měsíčně konat. Odborný dohled zajistí truhlář z řad učitelů střední školy....

Benefiční koncert vynesl více než osmdesát tisíc korun

3. února 2023 v 11:27

Benefičním koncertem na Novoměstské radnice Praha oslavil Nadační fond Dvojka srdcem 5 let od založení. Během večera vystoupili bez nároku na honorář Ondřej G. Brzobohatý, sbor Vratislavka pod vedením Evy Kleinové, stejně jako moderátor večera Josef Mádle.

Saudská Arábie. Tematická snídaně na Plechárně

2. února 2023 v 19:30

Na Plechárně v Praze 14 se celý únor konají tematické snídaně. Během nich se dozvíte zajímavosti z různých koutů světa. Ve středu 8. února se s Petrem Mikolandou podíváte na místa a uslyšíte o životě v Saudské Arábii.

Výstava: Nuselský most - 50 let

2. února 2023 v 19:12

Praha 2 ve spolupráci s Národním technickým muzeem zve na výstavu Nuselský most – 50 let, která se koná v 1. patře radnice Prahy 2 na náměstí Míru 20.

Další články
Nahoru