Dnes Pondělí - obcasny-dest 17°C
Zítra Úterý - oblacno 12°C
Pondělí 15. 4. 2024
Svátek má Anastázie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Ohavností pedofilů v Praze přibývá
Děti se útokům dospělých často nedokáží bránit. Foto: archiv autora

Ohavností pedofilů v Praze přibývá

Pedofilní lovci dětských duší i tělíček jen za loňský rok spáchali 238 těchto odporných skutků. Ještě před čtyřmi lety jich bylo na více jak milionové město „pouhých“ 165. K rozmachu této kriminalisty přispívá i anonymita internetu, kterou umí úchylní lidé zneužít.

„Internet stále poskytuje velké příležitosti k páchání mravnostních deliktů a pachatelům mnohdy napomáhají samy děti. Jejich rodiče často ani netuší, s kým se potomek tajně kontaktuje. Což končí děsivou frustrací celé rodiny,“ Alena Kolářová, šéfka pražské mravnostní policie.

A tak pedofilové na internetu stále číhají a opět sázejí na naivní zvědavost a důvěřivost. „Jsou hlavně přesvědčiví a velcí manipulátoři,“ upozornila policistka. Pro někoho je tento varovný apel jen obehranou nudnou písničkou. Chyba. Právě proto se podle policie pedofilům stále „daří“.

Zvrhlý hlídač a teolog

Příkladem je pětatřicetiletý muž z Prahy – podle rozsudku zneužil přes dvě desítky chlapců. Své oběti kontaktoval přes internet a některé z nich nutil k pohlavnímu styku. Odsouzený pracoval jako ostraha v tiskárnách a sponzoroval dětské domovy.

Jeho údajně první oběť vyhrála jím vypsanou soutěž „dítě VIP“, za což měla strávit dva týdny v Praze. Chlapec přijel a skončil pohlavně zneužíván několik dní ve vrátnici, než ho pedofil propustil.

Nedávná minulost mapuje další z těchto obřích kauz pohlavního zneužívání dětí. Podle šéfky mravnostní policie se řadí mezi pražské monstrózní případy neuvěřitelného rozsahu. Dvěma sadomasochistickými vedoucími ze sdružení Malý princ bylo sexuálně zneužito 22 chlapců od sedmi do čtrnácti let.

Jeden z vedoucích byl i mladý teolog. Ten se s chlapci pokoušel o anální sex, což se mu nepovedlo. Tak si podle policie aspoň fotografoval jejich genitálie. Parťák teologa měl jiné „záliby“ – nechal se od chlapců mimo jiné svazovat, kapat vosk na intimní části těla, přikládat na tělo rozžhavené nůžky či ovazovat přirození lepenkou.

Znepokojení psychiatři

Policisté zabývají i případy týrání dětí. A bohužel jich není málo. Čerstvě zjištěné případy však v průběhu vyšetřování policistka nechce příliš komentovat. „Opakují se stejné způsoby týrání. Tedy bití, či jiné brutální zacházení. Dítě nechápe, proč se tak děje a jeho psychika je mnohdy narušena po zbytek života,“ líčila Alena Kolářová.

Někdy je týrání i nevědomé a způsobuje ho alternativní způsob života některých mladých rodičů v metropoli. Jsou to především asketové, kteří odmítají lékařskou péči, očkování a preferují domácí porody.

Ať už si to uvědomují nebo ne, dětem vnucením vlastního životního stylu tak mohou vážně poškodit zdraví. „Znepokojuje to především psychology a psychiatry. Za týrání dětí to jednoznačně považují,“ sdělila Pražskému patriotu policejní šéfka Alena Kolářová.

Ta však nezpochybňuje, že je zde velký prostor pro diskuzi. „Je to zejména záležitost právního výkladu. Musel by se dokázat vědomý úmysl dítě vývojově poškodit. Tedy kdy je to týrání a kdy ne,“ vysvětlovala Alena Kolářová s tím, že obecně vzato, malé dítě nemá možnost volby.

Je se vším všudy vydáno na milost či nemilost těch, kdo jej vychovávají. Policie může zasáhnout jen tam, kde je důvodné podezření z porušení zákona.

Osvobozená matka „vlčích dětí“

Stalo se tak v nedávné minulosti, kdy zasahovala v jednom bytě na Vinohradech. Policii přivolala matka dvou chlapců při hádce s manželem. Rodiče po domácích porodech jejich existenci zamlčeli nejen úřadům, ale i nejbližší rodině.

S chlapci až na jednu výjimku z bytu nikdy nevyšli. Vrchní soud pak vynesl finální verdikt – otci osmiletý nepodmíněný trest a matce dvouletou podmínku. Lednová amnestie matku zcela osvobodila, otec výkon trestu dosud nenastoupil. „Oba rodiče jsou již delší dobu nezvěstní,“ glosovala Alena Kolářová. Dětí se nakonec ujal jejich strýc.


Autor: Petr Štrompf

Mladík měl halucinace, podle kamaráda užil LSD

9. dubna 2024 ve 14:46

Službu bez opilých nebo zdrogovaných lidí by strážníci sloužící v centru hlavního města hledali v paměti dlouho. Tentokrát šlo o 23letého mladíka po požití LSD.

Záměnu pacientek na Bulovce vyšetřuje policie jako ublížení na zdraví

29. března 2024 v 19:07

Záměnu pacientek ve Fakultní nemocnici Bulovka (FNB), kvůli které jedna z nich potratila, kriminalisté vyšetřují pro podezření z ublížení na zdraví z nedbalosti. Na sociální síti X to v pátek uvedla policie. Oznámila také, že ji dnes kontaktoval právní zástupce jedné z pacientek. Zdravotníci...

Bezdomovci u stanice metra Luka

21. března 2024 v 11:53

Závadové osoby z celé republiky, omezené kompetence a personální limity strážníků. Tentokrát u metra Luka.

Policisté zadrželi fanoušky AC Milan

14. března 2024 ve 21:51

Pražští policisté během čtvrtečního pochodu fanoušků fotbalového týmu AC Milán ze stanice metra Želivského na stadion Slavie ve Vršovicích zadrželi čtyři příznivce italského velkoklubu. Podezírají je ze spáchání přestupku – tři za použití pyrotechniky, čtvrtého muže kvůli hrubému jednání, kterého...

Další články
Nahoru