Dnes Středa - oblacno -2°C
Zítra Čtvrtek - snih -2°C
Středa 27. 1. 2021
Svátek má Ingrid
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Ohavností pedofilů v Praze přibývá
Děti se útokům dospělých často nedokáží bránit. Foto: archiv autora

Ohavností pedofilů v Praze přibývá

Pedofilní lovci dětských duší i tělíček jen za loňský rok spáchali 238 těchto odporných skutků. Ještě před čtyřmi lety jich bylo na více jak milionové město „pouhých“ 165. K rozmachu této kriminalisty přispívá i anonymita internetu, kterou umí úchylní lidé zneužít.

„Internet stále poskytuje velké příležitosti k páchání mravnostních deliktů a pachatelům mnohdy napomáhají samy děti. Jejich rodiče často ani netuší, s kým se potomek tajně kontaktuje. Což končí děsivou frustrací celé rodiny,“ Alena Kolářová, šéfka pražské mravnostní policie.

A tak pedofilové na internetu stále číhají a opět sázejí na naivní zvědavost a důvěřivost. „Jsou hlavně přesvědčiví a velcí manipulátoři,“ upozornila policistka. Pro někoho je tento varovný apel jen obehranou nudnou písničkou. Chyba. Právě proto se podle policie pedofilům stále „daří“.

Zvrhlý hlídač a teolog

Příkladem je pětatřicetiletý muž z Prahy – podle rozsudku zneužil přes dvě desítky chlapců. Své oběti kontaktoval přes internet a některé z nich nutil k pohlavnímu styku. Odsouzený pracoval jako ostraha v tiskárnách a sponzoroval dětské domovy.

Jeho údajně první oběť vyhrála jím vypsanou soutěž „dítě VIP“, za což měla strávit dva týdny v Praze. Chlapec přijel a skončil pohlavně zneužíván několik dní ve vrátnici, než ho pedofil propustil.

Nedávná minulost mapuje další z těchto obřích kauz pohlavního zneužívání dětí. Podle šéfky mravnostní policie se řadí mezi pražské monstrózní případy neuvěřitelného rozsahu. Dvěma sadomasochistickými vedoucími ze sdružení Malý princ bylo sexuálně zneužito 22 chlapců od sedmi do čtrnácti let.

Jeden z vedoucích byl i mladý teolog. Ten se s chlapci pokoušel o anální sex, což se mu nepovedlo. Tak si podle policie aspoň fotografoval jejich genitálie. Parťák teologa měl jiné „záliby“ – nechal se od chlapců mimo jiné svazovat, kapat vosk na intimní části těla, přikládat na tělo rozžhavené nůžky či ovazovat přirození lepenkou.

Znepokojení psychiatři

Policisté zabývají i případy týrání dětí. A bohužel jich není málo. Čerstvě zjištěné případy však v průběhu vyšetřování policistka nechce příliš komentovat. „Opakují se stejné způsoby týrání. Tedy bití, či jiné brutální zacházení. Dítě nechápe, proč se tak děje a jeho psychika je mnohdy narušena po zbytek života,“ líčila Alena Kolářová.

Někdy je týrání i nevědomé a způsobuje ho alternativní způsob života některých mladých rodičů v metropoli. Jsou to především asketové, kteří odmítají lékařskou péči, očkování a preferují domácí porody.

Ať už si to uvědomují nebo ne, dětem vnucením vlastního životního stylu tak mohou vážně poškodit zdraví. „Znepokojuje to především psychology a psychiatry. Za týrání dětí to jednoznačně považují,“ sdělila Pražskému patriotu policejní šéfka Alena Kolářová.

Ta však nezpochybňuje, že je zde velký prostor pro diskuzi. „Je to zejména záležitost právního výkladu. Musel by se dokázat vědomý úmysl dítě vývojově poškodit. Tedy kdy je to týrání a kdy ne,“ vysvětlovala Alena Kolářová s tím, že obecně vzato, malé dítě nemá možnost volby.

Je se vším všudy vydáno na milost či nemilost těch, kdo jej vychovávají. Policie může zasáhnout jen tam, kde je důvodné podezření z porušení zákona.

Osvobozená matka „vlčích dětí“

Stalo se tak v nedávné minulosti, kdy zasahovala v jednom bytě na Vinohradech. Policii přivolala matka dvou chlapců při hádce s manželem. Rodiče po domácích porodech jejich existenci zamlčeli nejen úřadům, ale i nejbližší rodině.

S chlapci až na jednu výjimku z bytu nikdy nevyšli. Vrchní soud pak vynesl finální verdikt – otci osmiletý nepodmíněný trest a matce dvouletou podmínku. Lednová amnestie matku zcela osvobodila, otec výkon trestu dosud nenastoupil. „Oba rodiče jsou již delší dobu nezvěstní,“ glosovala Alena Kolářová. Dětí se nakonec ujal jejich strýc.


Autor: Petr Štrompf

Z tramvaje na policejní služebnu

Dnes v 18:42

Podnapilý muž odmítal na konečné stanici Spořilov vystoupit. Přítomnost strážníků, které si na pomoc přivolal řidič, se mu nelíbila. Odmítal spolupracovat, pak začal být agresivní.

Ostří nůžek připevněné k ruce měl muž v Sherwoodu

25. ledna 2021 v 17:16

Policisté ze speciální pořádkové jednotky pražské policie hlídkovali v pátek 22. ledna ve Vrchlického sadech kde se rozhodli zkontrolovat muže. Ten ale na jejich výzvy nereagoval, začal se chovat agresivně a vyhrožovat, že kdyby je chtěl pobodat, tak by mohl.

Hlasitou hudbou a křikem rušili obyvatele domu

20. ledna 2021 v 09:27

V domě v Křižovnické ulici docházelo v sobotu před půlnocí k rušení nočního klidu. Oznamovatelka pustila přivolanou hlídku městské policie do domu a označila byty v 5. a 4. patře. S jejich nájemníky se údajně neúspěšně pokoušela dohodnout. Z bytů se ozývala hlasitá hudba...

Z vraku kradli náhradní díly

18. ledna 2021 v 15:23

Vybavena nářadím vyrazila v sobotu večer dvojice do Mozartovy ulice v Praze 5 k jednomu ze zaparkovaných vozidel, ze kterého se snažila vymontovat poloosu a homokinetický kloub.

V Praze 5 hořel byt

15. ledna 2021 v 10:55

Včera odpoledne zasahovali hasiči v Plzeňské ulici v Praze 5 u požáru bytu obytného domu.

Dvě nezletilé a silně opilé dívky zaměstnaly strážníky

14. ledna 2021 v 15:08

Na zastávce Nové náměstí v Praze 10 si včera večer procházející muž povšiml ležící osoby. Vše ohlásil strážníkům, kteří na místě nalezli dvě nezletilé dívky, jejichž stav napovídal požití alkoholu či jiné návykové látky.

Senior upadl v uzamčeném bytě

14. ledna 2021 ve 12:57

Vystrašená žena v pondělí kontaktovala městskou policii s prosbou o pomoc. Nemohla se dostat do bytu, ve kterém bydlí její bývalý manžel. Protože nereagoval na zvonění ani bouchání, měla strach, zda se mu něco nestalo.

Sprejeři zadrženi přímo při činu. Mysleli si, že se jedná o legální graffitovou plochu

13. ledna 2021 ve 12:43

V prostoru bývalého skateparku Praze 4 v ulici Na Křivině zadrželi strážníci v pondělí dva sprejery přímo při činu. Mysleli si, že se jedná o legální graffitovou plochu.

Jízda na sdíleném skútru nedopadla

13. ledna 2021 v 11:38

Nejen, že za sdílené skútry nezaplatili, ale jeli na nich i bez řidičského oprávnění. Zapomněli rozsvítit světla a vzít si ochrannou přilbu.

Policie ukončila v centru Prahy party šedesáti lidí

10. ledna 2021 v 18:57

Policie v noci na dnešek ukončila nepovolenou party šedesátky lidí v jednom z domů v Melantrichově ulici v centru Prahy.

Další články
Nahoru