Odvolací soud potvrdil platnost smlouvy mezi Prahou 1 a vysoutěženým nájemcem paláce Žofín
23. dubna 2026 09:01
„Městská část Praha 1 uspěla 21. dubna 2026 v dalším soudním sporu o Palác Žofín. Odvolací soud potvrdil rozhodnutí soudu první instance, kterým byla zamítnuta žaloba agentury NKL na neplatnost nájemní smlouvy se společností Zátiší Catering,“ upřesnila mluvčí.
Podle první městské části nájem skončil, ale podle firmy platí opce a nájem byl prodloužen o dalších deset let. „Soud konstatoval, že veřejná soutěž na výběr nového nájemce proběhla v souladu se zákonem a stanovenými pravidly a že nájemní smlouva je platná. Tento závěr odpovídá předchozím soudním rozhodnutím, která opakovaně potvrdila správnost postupu městské části,“ sdělila Šnejdarová.
Podle místostarosty pro oblast financí a majetku Tomáše Herese (ODS) se jedná se o další z řady úspěchů městské části Praha 1 ve sporech souvisejících s ukončením vztahu s agenturou NKL, který skončil ke dni 31. prosince 2024.
„Nový nájemce vzešel z veřejné soutěže připravené a realizované transparentním způsobem. Rozhodnutí představuje druhé vítězství Prahy 1 u odvolacího soudu v rámci sporů o Palác Žofín a jasně potvrzuje platnost nájemní smlouvy,“ uvedl místostarosta.

Přidejte si nás na domovskou