dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Pražská doprava

Odstřihnutá Opencard: Opilý spáč se po probuzení vrhnul na dámy

Dnes krátce před třetí hodinou ráno prováděli strážníci z Hlídkového útvaru Městské policie Praha kontrolní činnost v okolí stanice metra Florenc, kde, dle oznámení, měl na zemi u veřejných toalet spát neznámý muž.

Když strážníci scházeli po schodech do podchodu uviděli mladíka, který na někoho volal: „Bacha policajti!“. Strážníci na místě nalezli spícího muže, který měl přes sebe přeříznutý popruh od příruční tašky. Ta ležela nedaleko a od ní v tu chvíli začaly rychle odcházet dvě ženy.

Ty se po výzvě hlídky vrátily zpět k opilému spícímu muži. Mezitím dozorčí pracovník Hlídkového útvaru městské policie, prostřednictvím kamerového systému zjistil, co se stalo.

Jedna z žena přišla k spícímu muži a prohledala mu kapsy a manipulovala s jeho taškou, druhá žena mezitím hlídala. Žena, která muže prohledávala, se nakonec přiznala, že tašku odstřihla a věci – mobilní telefon, finanční hotovost a pouzdro s Opencard, si přisvojila.

„Strážníci podezřelé osoby omezili na osobní svobodě a přivolali na místo Policii ČR. Opilého okradeného cizince museli strážníci několikrát uklidnit, protože hrozilo, že zadržené napadne,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Při kontrole, zda zadržená osoba u sebe nemá zbraň, hlídka u ženy následně skutečně nalezla odcizené věci. Celou věc si poté k dalšímu opatření převzala přivolaná hlídka Policie ČR.


Další články
Nahoru