Dnes Sobota - obcasny-dest 17°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 20°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Demonstrace

Odstřihněte Rusko od systému SWIFT, budou žádat demonstranti před ambasádou

26. 2. 2022
Dnes od sedmnácti hodin se bude konat před německou ambasádou, která sídlí v Lobkovickém paláci na Malé Straně, shromáždění na podporu odstřižení Ruska od systému SWIFT, který slouží k odesílání a přijímání plateb v cizí měně po celém světě. 

„Cílem shromáždění před Lobkovickým palácem, v němž sídlí Velvyslanectví Německé spolkové republiky v ČR, je vyjádřit podporu tvrdým ekonomickým sankcím proti Rusku a to včetně odstřižení země od systému SWIFT,“ sdělila za pořadatele akce Monika Poláčková.

Ačkoliv odstřižení Ruska podle ní nezpomalí ruské tanky ani instantně neochromí ruskou ekonomiku, lze ho vnímat jako velký symbolický krok podpory Ukrajiny. 

„K zavedení tohoto sankčního opatření nedošlo zejména kvůli nesouhlasu Německa, Itálie, Maďarska a Kypru. Nyní se zdá, že Německo pomalu mění svou pozici, naše shromáždění cílí na podporu těchto náznaků,“ dodala.


Autor: red

Před sídlem ministerstva se bude konat demonstrace Světlo pro oběti znásilnění

21. ledna 2024 v 09:20

Organizace Konsent a Amnesty international zvou na demonstraci Světlo pro oběti znásilnění, která se bude konat v úterý 23. ledna od 18 hodin před budovou ministerstva spravedlnosti ve Vyšehradské ulici v Praze 2. Účastníci budou požadovat spravedlnost pro oběti sexuálního...

Další články
Nahoru