dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Odstartovala sněhová pohotovost, radnice shání stovky brigádníků na odklízení sněhu
Brigádníci na odklízení sněhu se v Praze 6 osvědčili. Ilustrační foto: archiv

Odstartovala sněhová pohotovost, radnice shání stovky brigádníků na odklízení sněhu

Na případné přívaly sněhu v zimě se připravuje Praha 6 již nyní. Dnes ráno totiž začala registrace brigádníků, kteří budou pomáhat s odklízením sněhu v programu šesté městské části „Sněhová pohotovost“. Zájemci se hlásili před úřadem už v půl sedmé ráno, registrace odstartovala v osm hodin a jen za první tři hodiny se přihlásilo prvních 100 brigádníků.

Sněhová pohotovost trvá od 15. listopadu do 31. března následujícího kalendářního roku a také letos bude v terénu přes 550 brigádníků. Praha 6 s projektem začala jako vůbec první městská část v roce 2009.

„Strojové čištění chodníků je sice nejsnazší a bezpochyby nejkvalitnější, Prahu 6 by ale stálo odhadem neuvěřitelných 200 milionů korun. Tuto částku však dokážeme snížit až o 80 procent protože zima nás díky brigádníkům sněhové pohotovosti stojí přibližně 25 milionů korun,“ řekl Jan Záruba, místostarosta Prahy 6 pro dopravu a životní prostředí.

odklizeni-snehu-nahled Sněhová pohotovost bude letos fungovat už pátým rokem a lidé mají o práci stále větší zájem. Jen za první tři hodiny od dnešního spuštění registrace máme nahlášeno 100 brigádníků. „Vyplatí se jednat rychle. Míst pro brigádníky ve sněhové pohotovosti je stejně jako vloni zhruba 550,“ pokračoval Záruba.

"Letos jsme zpřísnili nástup brigádníků ve sněhový den do práce. „Brigádníci musí být na svém úseku již v 6.30 hodin a úklid musí stihnout do 10 hodin,“ dodal. Za každý odpracovaný den je odměna 400 korun.

Každý pracovník se bude starat o úsek v délce zhruba 400 m, a to pouze v případě, že bude sněžit. Nářadí a posypový materiál mu zajistí radnice Prahy 6.

Registrace a uzavírání smluv probíhá v budově úřadu Prahy 6, Čs. armády 23, Praha 6, ve 2. patře na recepci v termínech:

  1. října:         8 – 18 hodin,
  2. října          8 – 18 hodin,
  3. října          8 – 16 hodin,
  4. října          9 – 12 hodin.

K vystavení dohody o provedení práce je nutné mít s sebou: platný občanský průkaz, číslo účtu, kartu zdravotní pojišťovny a platné telefonní číslo. Hlásit se mohou i lidé, kteří nemají trvalé bydliště v Praze 6.


Další články
Nahoru