Dnes Pátek - zatazeno 19°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Cestování

Odstartovala anketa Kemp roku

Po roční odmlce mají návštěvníci českých a slovenských kempů možnost opět hlasovat v oblíbené české anketě Kemp roku 2023. Již 19. ročník této prestižní soutěže začal symbolicky v pondělí 19. června na webových stránkách portálu Dokempu.cz. Tam mohou lidé rozhodnout nejen o vítězi letošního roku, ale sami vyhrát i řadu hodnotných cen.

O kempy v Česku je i letos velký zájem. Je to dáno nejen neustálým zkvalitňováním služeb a zázemí, ale i novými možnostmi, které majitelé kempů návštěvníkům nabízejí. Přibývají tak například alternativní typy ubytování jako spaní v mongolských jurtách, v teepee nebo v domech na stromech. A nezapomíná se také na zázemí pro karavany a obytné vozy, které jsou již dnes běžnou součástí moderních kempů. Některé kempy také lákají na gastronomické zážitky, tradiční sportovní aktivity, vodní radovánky všeho druhu, nebo zábavné programy pro děti i dospělé.

„Všímáme si, že pobyty v přírodě nabývají na popularitě. I z toho důvodu jsme se rozhodli obohatit nový ročník soutěže o další kategorie, jako je nejlepší ekologický kemp, nejlepší kemp pro domácí mazlíčky nebo pro aktivní trávení dovolené,” popisuje Zbyněk Janyška, šéf Dokempu, největšího on-line průvodce kempy v česku i zahraničí s rozsáhlým katalogem více než deseti tisíc ubytování. Platforma Dokempu navíc v posledních měsících prošla výraznou proměnou webu s vylepšeným vyhledáváním a novými segmenty, pro ještě lepší pomoc při shánění ideální dovolené v přírodě.

Letošní ročník ankety Kemp roku nabídne souboj celkem ve 12 kategoriích. Hodnotit tak návštěvníci mohou například rodinné kempy, kempy vhodné pro vodní aktivity nebo kempy pro cyklisty. O vítězi každé kategorie nakonec rozhodne nejvyšší počet získaných hlasů v dané kategorii. Vedle toho budou kempy bojovat také ve dvou dodatečných kategoriích, a to Skokan roku a Objev roku. V těchto dvou zaměřeních vítěze vybere odborná komise Dokempu, jejíž součástí se stal i pro letošní rok populární moderátor Evropy 2 a zkušený táborník Tomáš Zástěra.

Svou výhru si mohou letos odnést ale i samotní hlasující. Kemp roku totiž přináší také příležitost soutěžit o zajímavé ceny, například sportovní vybavení Sportega, dovolenou v kempu od Dokempu nebo voucher na pronájem obytného vozu od Campiri.

„Další novinkou je, že jsme se stali hlavním partnerem Radiokempu s Frekvencí 1, který v průběhu prázdnin zavítá do sedmi kempů po celém Česku za doprovodu kapel jako Xindl X, Chinaski nebo No Name,” dodává Zbyněk Janyška.

V loňském roce anketu Kemp roku vyhrál Camping Rožnov, jenž zabodoval hned v několika kategoriích. Mezi nejlepšími se umístily ale například i Autocamp Sedmihorky, Camping Vranovská pláž nebo Kemp Keramika. Návštěvníci mohli vybírat z více než tisícovky českých a slovenských rekreačních areálů registrovaných na webových stránkách Dokempu.cz a Kempy.sk.


Autor: Alo

V anketě Kemp roku letos zvítězil Autocamp Sedmihorky

Včera ve 12:19

Z více jak šestnácti set rekreačních areálů v České republice a na Slovensku vybírali letos hlasující ten nejlepší. A oproti loňskému roku narostl počet jejich hlasů téměř trojnásobně. K rekordnímu zájmu o účast v anketě Kemp roku přispěla kompletně zmodernizované platforma dokempu.cz,...

Vojenské lesy zvou na druhý ročník Brdského stromsázení, tentokrát na Jinecku

21. srpna 2023 ve 12:18

Vojenské lesy a statky ČR (VLS) zvou širokou veřejnost na druhý ročník dobrovolnické akce BRDSKÉ STROMSÁZENÍ, jejímž cílem je zpestřit krajinu výsadbou ovocných stromů a zapojit veřejnost do adaptace lesů na klimatickou změnu. Celodenní program se bude konat v sobotu 9. září...

Slovensko jako na dlani. Inspirace na cesty po krásách našich nejbližších sousedů

9. srpna 2023 ve 21:35

Zbývá vám ještě pár dní dovolené? V tom případě na nic nečekejte a vyrazte na Slovensko. Země našich bratrů, kde se nad hlavou tyčí Tatry a v údolí přírodní i historické památky, nabídne nejen úchvatné výhledy, malebná jezera nebo historická města. Náš východní soused toho skrývá mnohem víc a...

Aplikace s vašimi právy, když stojí trajekty i letadla

9. srpna 2023 v 17:33

Dopravu na severu Evropy úterý ochromily silné bouře. Stály letadla, trajekty, autobusové i železniční linky – svá práva v případě mimořádných situací najdou cestující v bezplatné mobilní aplikaci „ECC-Net: Travel“.

U Kooperativy poradí česky mluvící lékař i v zahraničí

1. srpna 2023 v 07:42

Kooperativa v letní sezóně každoročně registruje přes 25 tisíc zásahů v rámci cestovního pojištění, nejvíce jich je z pojištění léčebných výloh.

Další články
Nahoru