dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Pražský život

Odstartoval čtvrtý ročník vlastivědných vycházek po Praze 10

Již čtvrtý ročník oblíbených vlastivědných vycházek připravila pro své občany Praha 10 ve spolupráci s Pražskou informační službou. Občané se na vycházkách, pořádaných až do konce června letošního roku, mohou seznámit s významnými památkami Prahy 10.

„V letošním ročníku jsme opět připravili čtyři trasy vycházek. Dvě z nich budou zaměřeny na památná místa a budovy ve Vršovicích, třetí trasa zavede zájemce do Strašnic a čtvrtá představí další historická místa na Vinohradech," uvedl starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík (Nez.).

Chybět nebude podle starosty ani zastavení u nově zakoupené vily Karla Čapka nebo bývalé slavné továrny Orionka a budovy pivovaru v Korunní ulici.

Vycházky zavedou návštěvníky nejen do míst, která znají v jejich současné podobě, ale dozvědí se i o historii míst, jejichž podoba i využití jsou zcela odlišné od původního historického účelu.

Příkladem může být např. „zábavní park Eden", který již v současnosti neexistuje. „V rámci vycházky se lidé budou moci dozvědět něco nejen o historii tohoto místa, ale budou si moci prohlédnout i několik autentických fotografií," doplnila pozvánku na vycházky zástupkyně starosty Radmila Kleslová (ANO).

Vycházky se budou konat vždy dvakrát týdně od 15 hodin. První vycházka proběhla v sobotu 5. dubna.

Vstupenky na vlastivědné vycházky budou k vyzvednutí zdarma v informačních kancelářích Úřadu městské části Praha 10, a to jak ve Vršovické ulici, tak i v budově polikliniky v Plaňanské ulici, vždy od pondělí přímo předcházejícího termínům vycházky. Při vyzvednutí vstupenky bude zájemcům sděleno místo zahájení vycházky.

Počet účastníků jednotlivých vycházek je omezen – jedné vycházky se může zúčastnit maximálně 30 osob.

Více informací o vlastivědných vycházkách včetně harmonogramu a vedení jednotlivých tras získáte v informačních kancelářích ÚMČ Praha 10, nebo na webových a facebookových stránkách ÚMČ Praha 10 HTTP://TINYURL.COM/NDXULBQ 

 


Další články
Nahoru