dnes
Středa - skorojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - oblacno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Odskáče Žabka z centra? Praha 1 není spokojena se sítí obchodů, jeden dostane výpověď
Ilustrační foto: nelso.cz

Odskáče Žabka z centra? Praha 1 není spokojena se sítí obchodů, jeden dostane výpověď

Praha 1 není spokojena se sítí deseti obchodů Žabka, které mají uzavřeny nájemní smlouvy s městskou částí. Neodpovídá úroveň obchodů, sortiment ani kvalita, řekl starosta Oldřich Lomecký (TOP 09).

Výpověď z nájmu dostal od Prahy 1 provozovatel prodejny „Žabka“ v Biskupské ulici – Tesco Franchise Stores ČR, a.s. Důvodem je hrubá nespokojenost s prodávaným sortimentem a také vzhled tohoto obchodu.

„Tato prodejna se postupem času velmi vzdálila představě o obchodu, který v rámci základní občanské vybavenosti uspokojuje hlavně potřeby obyvatel Prahy 1. Radní se shodli na tom, že nelze podporovat prodej předraženého alkoholu a podobných věcí na úkor běžného sortimentu,“ říká starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09).

Společnost Tesco Franchise Stores ČR provozuje v nebytových prostorech patřících Městské části Praha 1 celkem deset obchodů pod značkou Žabka. Radnice Prahy 1 v minulosti přitom provozovatele upozorňovala, že není spokojena s nabízeným sortimentem a kulturou prodeje. Tesco dostane na nápravu čas do konce roku. Pokud se nic nezmění, začne radnice jednat s jinými zájemci.

Praha 1 pošle do večerek kontroly

Síť prodejen pod značkou Žabka měla podle původních představ zajišťovat základní občanskou vybavenost napříč centrem metropole. Stížnosti obyvatel Prahy 1 a kontroly pracovnic radničního oddělení obchodu a služeb však opakovaně prokázaly, že se tyto prodejny ubírají jiným směrem.

„Věřím, že si provozovatel těchto obchodů uvědomí, co od něj Praha 1 požaduje, a bude brát zrušení nejvíce kritizovaného obchodu jako závažné varování. Jsme připraveni k dalším výpovědím,“ dodává starosta Lomecký.

Podobně chce radnice postupovat v případě obchodů známých jako večerky, které jsou v centru města rozšířené. Tvrdě bude postupovat především při jednání s obchodníky, kteří se specializují na prodej alkoholických nápojů, řekl Lomecký. Do takových obchodů pošle kontroly.


Další články
Nahoru