dnes
Pondělí - prehanky-snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražská politika

ODS zahájila na lodi kotvící u náplavky kampaň pro krajské a senátní volby

Občanská demokratická strana dnes před polednem zahájila na lodi Cargo Gallery kotvící na Rašínově nábřeží kampaň před podzimními krajskými a senátními volbami. Na akci představila své kandidáty. I když se krajské volby Prahy netýkají, v Praze 6, 10 a 11 budou probíhat senátní volby. Občanští demokraté vyšlou do boje na šestce Františka Stárka, na desítce Irenu Bartoňovou Pálkovou a na jedenáctce Martu Šorfovou.

Jak zaznělo na zahájení kampaně, ODS chce voliče přesvědčit programem zaměřeným především na elektronizaci státní správy, podnikání, školství a zahraniční politiku. Leitmotivem kampaně se stalo heslo „Zjednodušme to“, kterým se chtějí občanští demokraté vymezit proti rostoucí byrokracii a omezování svobody.

„Vláda neustále komplikuje život lidem i firmám. Zavádí nové povinnosti jak pro občany, tak pro podnikatele, omezuje svobodu nás všech. Vždyť různých předpisů je už tolik, že se v nich často nevyznají ani úředníci a právníci. ODS navrhuje jinou cestu. Zjednodušme lidem život, nechme je svobodně žít a pracovat. V následujících týdnech představíme řadu konkrétních návrhů, co zjednodušit v různých oblastech, aby se v České republice žilo lépe,“ vysvětlil předseda ODS Petr Fiala.

„Ekonomika roste a zemi se daří. Jenže na platech to úplně vidět není. To chceme změnit. Snižme odvody a umožněme tak pracovitým lidem mít vyšší platy. Nižší daně a odvody, jednodušší administrativa, rychlejší komunikace s úřady po internetu a z domova. To jsou jasné kroky, které pomůžou nejen naší ekonomice, ale hlavně našim občanům,“ tvrdí první místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru