dnes
Pátek - skorojasno
17°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
18°C
pozítří
Neděle - prehanky-dest
17°C
ODS v Praze 8 vybrala kandidáta pro senátní volby. Golas porazil Filipiovou
K volebním urnám půjdou Pražané za pět měsíců. Ilustrační foto: archiv

ODS v Praze 8 vybrala kandidáta pro senátní volby. Golas porazil Filipiovou

Podzimní senátní volby se budou týkat Prahy 2,4,8 a 12. V osmé městské části vybrala pro volební okrsek 23 ODS už svého kandidáta. Právník Milan Golas (59 let) ve stranické volbě porazil dosavadní senátorku Danielu Filipiovou. Obvod zahrnuje Prahu 8, Čakovice a Letňany. Golas je prvním kandidátem ODS v Praze. Ve volbě dostal 42 hlasů, Filipiová 11.

„Budu klást důraz nejen na téma bezpečnosti, která je v dnešním světě prioritní, ale i na dopravu a konzervativní hodnoty, jako je třeba podpora tradiční rodiny. Nemám rád politickou hyperkorektnost, nebudu se bát nazývat věci pravými jmény. Budu využívat všech možností, které poskytuje pozice senátora i v rámci komunální politiky, která se v posledním volebním období stala v Praze 8 příkladem toho nejhoršího, co může spojení ANO, ČSSD, Zelených a komunistů přinést,“ uvedl Golas.

Občanští demokraté budou v metropoli vybírat ještě další tři kandidáty. V příštím týdnu budou primární volby například  Praze 2. Všechny kandidáty ODS představí 26. května na programové konferenci ve středočeských Líbeznicích.

golas

 

JUDr. Milan Golas, 59 let, ženatý, 4 děti

– vystudoval právo na Masarykově univerzitě v Brně, kde absolvoval doktorandské studium

– pracoval v právnických a manažerských pozicích

– od roku 2005 působí jako advokát

– členem ODS je od roku 2006

– žije a pracuje v Praze 8

 

 


Hospodaření Prahy 6 skončilo minulý rok v přebytku 68 milionů korun

20. června 2018 ve 23:06

Hospodaření radnice Prahy 6 skončilo loni v přebytku 67,9 milionu korun. Příjmy byly 1,08 miliardy a výdaje 1,01 miliardy korun. Výsledek hospodaření dnes projednali zastupitelé městské části, uvedla ČTK.

V Praze 4 budou lidé volit v jednom obvodě 45 zastupitelů

14. června 2018 ve 13:06

Zastupitelstvo Prahy 4 bude mít v příštím volebním období v letech 2018 až 2022 stejně jako dosud 45 členů. Volit budou lidé v jednom volebním obvodu.

V Praze 3 vznikla nová koalice. Co k tomu řekli její členové?

13. června 2018 v 09:23

Koaliční krize na radnici Prahy 3 včera skončila. Zastupitelé na své řádné schůzi nejprve odvolali starostku Vladislavu Hujovou a následně starostou zvolili Alexandera Bellu z ODS.

Nový starosta Prahy 3 Bellu prozradil priority vládnutí do říjnových voleb

12. června 2018 ve 23:42

Novým starostou Prahy 3 se dnes odpoledne stal Alexander Bellu z ODS. Ve funkci nahradil Vladislavu Hujovou, kterou zastupitelé třetí městské části odvolali. Bellu zveřejnil priority, na které by se chtěl ve funkci zaměřit. Na realizaci má s koaličními partnery čtyři měsíce, voliči půjdou vybírat...

Další články
Nahoru