dnes
Pátek - jasno
19°C
zítra
Sobota - jasno
16°C
pozítří
Neděle - skorojasno
14°C
ODS v Praze 8 vybrala kandidáta pro senátní volby. Golas porazil Filipiovou
K volebním urnám půjdou Pražané za pět měsíců. Ilustrační foto: archiv

ODS v Praze 8 vybrala kandidáta pro senátní volby. Golas porazil Filipiovou

Podzimní senátní volby se budou týkat Prahy 2,4,8 a 12. V osmé městské části vybrala pro volební okrsek 23 ODS už svého kandidáta. Právník Milan Golas (59 let) ve stranické volbě porazil dosavadní senátorku Danielu Filipiovou. Obvod zahrnuje Prahu 8, Čakovice a Letňany. Golas je prvním kandidátem ODS v Praze. Ve volbě dostal 42 hlasů, Filipiová 11.

„Budu klást důraz nejen na téma bezpečnosti, která je v dnešním světě prioritní, ale i na dopravu a konzervativní hodnoty, jako je třeba podpora tradiční rodiny. Nemám rád politickou hyperkorektnost, nebudu se bát nazývat věci pravými jmény. Budu využívat všech možností, které poskytuje pozice senátora i v rámci komunální politiky, která se v posledním volebním období stala v Praze 8 příkladem toho nejhoršího, co může spojení ANO, ČSSD, Zelených a komunistů přinést,“ uvedl Golas.

Občanští demokraté budou v metropoli vybírat ještě další tři kandidáty. V příštím týdnu budou primární volby například  Praze 2. Všechny kandidáty ODS představí 26. května na programové konferenci ve středočeských Líbeznicích.

golas

 

JUDr. Milan Golas, 59 let, ženatý, 4 děti

– vystudoval právo na Masarykově univerzitě v Brně, kde absolvoval doktorandské studium

– pracoval v právnických a manažerských pozicích

– od roku 2005 působí jako advokát

– členem ODS je od roku 2006

– žije a pracuje v Praze 8

 

 


Zástupci Pirátů a nezávislých, ODS a ANO podepsali koaliční smlouvu v Praze 5

17. října 2018 v 19:17

Piráti a nezávislí (SNOP 5), ODS a ANO dnes podepsali v Praze 5 koaliční smlouvu s názvem Za lepší Prahu 5. Koalice bude mít ve 43členném zastupitelstvu 27 hlasů.

V Praze 2 vznikla silná koalice, je přesvědčena starostka Černochová

13. října 2018 v 08:19

 „V komunálních volbách 5. a 6. října 2018 dali voliči v městské části Praha 2 najevo spokojenost s dlouhodobou politikou radnice. Občanská demokratická strana vyhrála s výrazným náskokem – dostala 32,34 % hlasů, tomu odpovídá zisk 13 mandátů. Výsledkem povolebního jednaní je rozšíření koalice...

Další články
Nahoru