dnes
Sobota - jasno
12°C
zítra
Neděle - jasno
12°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
12°C
ODS v Praze 8 vybrala kandidáta pro senátní volby. Golas porazil Filipiovou
K volebním urnám půjdou Pražané za pět měsíců. Ilustrační foto: archiv

ODS v Praze 8 vybrala kandidáta pro senátní volby. Golas porazil Filipiovou

Podzimní senátní volby se budou týkat Prahy 2,4,8 a 12. V osmé městské části vybrala pro volební okrsek 23 ODS už svého kandidáta. Právník Milan Golas (59 let) ve stranické volbě porazil dosavadní senátorku Danielu Filipiovou. Obvod zahrnuje Prahu 8, Čakovice a Letňany. Golas je prvním kandidátem ODS v Praze. Ve volbě dostal 42 hlasů, Filipiová 11.

„Budu klást důraz nejen na téma bezpečnosti, která je v dnešním světě prioritní, ale i na dopravu a konzervativní hodnoty, jako je třeba podpora tradiční rodiny. Nemám rád politickou hyperkorektnost, nebudu se bát nazývat věci pravými jmény. Budu využívat všech možností, které poskytuje pozice senátora i v rámci komunální politiky, která se v posledním volebním období stala v Praze 8 příkladem toho nejhoršího, co může spojení ANO, ČSSD, Zelených a komunistů přinést,“ uvedl Golas.

Občanští demokraté budou v metropoli vybírat ještě další tři kandidáty. V příštím týdnu budou primární volby například  Praze 2. Všechny kandidáty ODS představí 26. května na programové konferenci ve středočeských Líbeznicích.

golas

 

JUDr. Milan Golas, 59 let, ženatý, 4 děti

– vystudoval právo na Masarykově univerzitě v Brně, kde absolvoval doktorandské studium

– pracoval v právnických a manažerských pozicích

– od roku 2005 působí jako advokát

– členem ODS je od roku 2006

– žije a pracuje v Praze 8

 

 


Na pozici náhradníka do Správní rady VZP byl zvolen nominant Pirátů Východský

14. února 2019 ve 14:36

V souvislosti se zvolením do funkce pražského primátora se Zdeněk Hřib (Piráti) vzdal funkce člena Správní rady VZP s ohledem na kumulaci funkcí, tak jak se slíbil před nástupem do čela vedení Prahy. Piráti na jeho místo nominovali Pavla Východského. Toho předevčírem na pozici náhradníka jmenovala...

Priority vedení Prahy 6 popisuje chválené programové prohlášení. Má 36 stran, nahlédněte do něj

13. února 2019 v 11:42 | Aktualizováno v 17:10

Rada městské části Praha 6 včera schválila „Programové prohlášení Rady městské části Praha 6 pro roky 2018 – 2022“. Jde o soubor priorit vedení radnice. 

Praha 1 vstoupila do spolku Otevřená města

31. ledna 2019 v 19:34

Úterním rozhodnutím zastupitelů Prahy 1 se tato městská část připojila k 11 městům a městským částem a vstoupila do spolku Otevřená města z. s. Ten usiluje o větší otevřenost radnic, vstřícnost k občanům, efektivnější využívání dat a sdílení zkušeností mezi...

Další články
Nahoru