dnes
Úterý - jasno
14°C
zítra
Středa - zatazeno
17°C
pozítří
Čtvrtek - jasno
22°C
ODS v Praze 6 využije při volební kampani virtuální realitu
Zájemci si u stánků ODS nasadí na hlavu speciální brýle a ponoří se do světa virtuální reality. Ilustrační foto: Maurizio Pesce / Wikimedia Commons - CC BY 2.0

ODS v Praze 6 využije při volební kampani virtuální realitu

ODS v Praze 6 využije v předvolební kampani komentovanou virtuální realitu, která zájemcům ukáže, jak by chtěli její představitelé na radnici proměnit městskou část. S touto technologií by chtěla ODS pracovat i při představování projektů, pokud by usedla ve vedení radnice. Pomocí nových technologií chtějí oslovit voliče i pražští Piráti. Volby do obecních zastupitelstev se uskuteční 5. a 6. října spolu s volbami do Senátu.
jakub-starek

Jakub Stárek

„Když jsme přemýšleli nad tím, jak ve volbách zaujmout, narazili jsme na dosud nevyužitý potenciál virtuální reality. Plány politiků mají většinou podobu mluveného slova, textu a občas kombinaci obojího doplňuje pouze jednoduchá grafika. My jsme se rozhodli představit politickou vizi zcela jinak,“ uvedl Jakub Stárek, kandidát na starostu Prahy 6 za ODS.

Obyvatelé, kteří se u stánků šestkové ODS zastaví, se již nebudou o budoucích plánech politiků dozvídat jen z papíru, ale budou moci prožít několika minutový výlet do světa, kde už tyto plány reálně existují. Umožní to headsety, které budou mít občané nasazené na hlavě. Výlet ze současné do budoucí Prahy 6 pak doplní komentář politika.

Na 360 stupňovém videu, kterým provází Stárek, je představen například návrh na zahloubení frekventované silnice v ulici Patočkova nebo novou školu na Hanspaulce.

„Je to logické, neboť právě v komunální politice rozhodnutí politiků ovlivňují veřejný prostor. Dokud ale budova, silnice nebo prostor fyzicky neexistuje, není způsob, jak ho prožít jako zkušenost. No a my jsme se rozhodli to změnit, protože žádná obrázková vizualizace nebo sebelépe napsaný text nedokáže nahlédnout do politické vize městské části tak, jako to dokáže realita. I když virtuální,“ dodal Stárek, který by v budoucna rád využil virtuální realitu i při komunikaci nových projektů chystaných radnicí tak, aby si občané mohli vše reálně představit.

Kontaktní kampaň zahájí ODS v ulicích šesté městské části se začátkem školního roku.


Diskuse: Kulturní a společenské centrum Nákladové nádraží Žižkov

18. září 2018 ve 21:08

Nákladové nádraží Žižkov jako kulturní a společenské centrum. V Galerii Mánes na Masarykově nábřeží se 20. září od 18 hodin setkají hosté z řad politiků: radní HMP pro kulturu Jan Wolf (KDU-ČSL, Spojené síly pro Prahu), starosta Prahy 3 Alexander Bellu (ODS / Koalice pro Prahu 3) , místostarosta...

Informační centrum Spojených sil pro Prahu bylo otevřeno v Galerii Mánes, zve na debaty

17. září 2018 ve 23:46

Koalice Spojené síly pro Prahu, kterou tvoří TOP 09 a STAN ve spolupráci s KDU-ČSL, LES a Demokraty Jana Kasla, dnes otevřela v Galerii Mánes na Masarykově nábřeží informační centrum, ve kterém se bude až do říjnových voleb konat série veřejných debat na různá témata.

Další články
Nahoru