dnes
Úterý - zatazeno
33°C
zítra
Středa - skorojasno
35°C
pozítří
Čtvrtek - jasno
26°C
ODS v Praze 6 využije při volební kampani virtuální realitu
Zájemci si u stánků ODS nasadí na hlavu speciální brýle a ponoří se do světa virtuální reality. Ilustrační foto: Maurizio Pesce / Wikimedia Commons - CC BY 2.0

ODS v Praze 6 využije při volební kampani virtuální realitu

ODS v Praze 6 využije v předvolební kampani komentovanou virtuální realitu, která zájemcům ukáže, jak by chtěli její představitelé na radnici proměnit městskou část. S touto technologií by chtěla ODS pracovat i při představování projektů, pokud by usedla ve vedení radnice. Pomocí nových technologií chtějí oslovit voliče i pražští Piráti. Volby do obecních zastupitelstev se uskuteční 5. a 6. října spolu s volbami do Senátu.
jakub-starek

Jakub Stárek

„Když jsme přemýšleli nad tím, jak ve volbách zaujmout, narazili jsme na dosud nevyužitý potenciál virtuální reality. Plány politiků mají většinou podobu mluveného slova, textu a občas kombinaci obojího doplňuje pouze jednoduchá grafika. My jsme se rozhodli představit politickou vizi zcela jinak,“ uvedl Jakub Stárek, kandidát na starostu Prahy 6 za ODS.

Obyvatelé, kteří se u stánků šestkové ODS zastaví, se již nebudou o budoucích plánech politiků dozvídat jen z papíru, ale budou moci prožít několika minutový výlet do světa, kde už tyto plány reálně existují. Umožní to headsety, které budou mít občané nasazené na hlavě. Výlet ze současné do budoucí Prahy 6 pak doplní komentář politika.

Na 360 stupňovém videu, kterým provází Stárek, je představen například návrh na zahloubení frekventované silnice v ulici Patočkova nebo novou školu na Hanspaulce.

„Je to logické, neboť právě v komunální politice rozhodnutí politiků ovlivňují veřejný prostor. Dokud ale budova, silnice nebo prostor fyzicky neexistuje, není způsob, jak ho prožít jako zkušenost. No a my jsme se rozhodli to změnit, protože žádná obrázková vizualizace nebo sebelépe napsaný text nedokáže nahlédnout do politické vize městské části tak, jako to dokáže realita. I když virtuální,“ dodal Stárek, který by v budoucna rád využil virtuální realitu i při komunikaci nových projektů chystaných radnicí tak, aby si občané mohli vše reálně představit.

Kontaktní kampaň zahájí ODS v ulicích šesté městské části se začátkem školního roku.


Spojené síly pro Prahu obsadí dva placené posty předsedů výborů

1. listopadu 2018 ve 21:31

Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) obsadí v nově vzniklé koalici s Piráty a Prahou Sobě posty předsedů magistrátních výborů pro dopravu a kulturu. O dalších personáliích zástupci koalice vyjednávají. Na dotaz ČTK to řekl lídr Spojených sil a předseda TOP 09 Jiří...

Na koalici v Letňanech se domluvily ODS, ANO, ODA a TOP 09

1. listopadu 2018 ve 21:24

Na koalici v Praze 18 se domluvili zástupci ODS a Svobodných, ANO, ODA, TOP 09 a jeden nezávislý zastupitel.

Další články
Nahoru