Dnes Neděle - prehanky-dest 29°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 27°C
Neděle 25. 7. 2021
Svátek má Jakub
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
ODS v Praze 6 si zvolilo vedení, staronovým předsedou je Jakub Stárek
Jakub Stárek. Foto: archiv

ODS v Praze 6 si zvolilo vedení, staronovým předsedou je Jakub Stárek

Již počtvrté si oblastní sdružení ODS v Praze 6 zvolilo za svého předsedu Jakuba Stárka, který je od roku 2018 statutárním místostarostou šesté městské části.

„Doufám, že je to znakem, že moje snaha někam vede, že se někam posouváme a hlavně, že mám důvěru svých kolegů, přátel, straníků. Předsedou jsem již šest let, začínám takto svoje čtvrté předsednické období. Myslím, že jsme ušli pořádný kus cesty a že jsme dnes v Praze 6 připraveni řešit všechny problémy všech občanů,“ uvedl Stárek, který vyjádřil spokojenost s personálním složením vedení oblastní rady. 

„Jsou tam dlouholetí i noví členové, za mě ten správný mix. V radě jsou nově zastoupeny i čtvrti, kde bychom ve volbách rádi zažili comeback. Mám na mysli například Lysolaje, Suchdol nebo Nebušice,“ sdělil Stárek. 

„Aktuálně zvolené vedení oblastního sdružení bude na podzim vyhodnocovat parlamentní volby a následně připravovat kandidátku pro komunální volby v roce 2022 a řídit kampaň. Z tohoto pohledu bylo potřeba vytvořit silný a odhodlaný tým, což se myslím podařilo,“ pokračoval. 

„ODS má ambici vést Prahu 6. Před i po volbách se nechceme proti ostatním vymezovat, naopak hodláme hledat průsečíky a možnosti spolupráce. Důkazem toho je například fakt, že hosty na tomto oblastním sněmu byli nově zvolený předseda TOP 09 v Praze 6 Jan Chabr, pražská zastupitelka Mariana Čapková z Prahy Sobě a můj kolega z vedení Prahy 6 Marián Hošek z KDU-ČSL.


Vláda považuje reformovaná pravidla hazardu za úspěšná

20. července 2021 ve 12:50

Spuštěním Rejstříku vyloučených osob současný kabinet dovršil ambiciózní reformu tuzemského hazardního prostředí. Pod taktovkou Ministerstva financí došlo k jeho kultivaci, což je patrné i z trajektorie zvyšujících se daňových výnosů z provozování hazardních her. Stát ve své poslední analýze...

Ohlédnutí za schváleným plánem desetiletého strategického rozvoje Prahy 5

14. července 2021 v 11:51

Praha 5 má schválený strategický dokument, který v klíčových oblastech udává směr rozvoje městské části do roku 2030. Pro jeho přijetí hlasovala na svém červnovém jednání valná většina zastupitelů včetně opozice.

Rezignoval místostarosta Prahy 3 Mikeska

27. června 2021 ve 21:43

V Praze 3 rezignoval ke konci června na svou funkci v radě místostarosta Tomáš Mikeska (STAN), který měl na starosti finance a územní rozvoj. Zastupitelé v uplynulém týdnu na jeho místo zvolili bývalého ministra dopravy Pavla Dobeše (za STAN), který už v tomto volebním období na radnici působil...

Další články
Nahoru