dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
ODS v Praze 2 má problém:  pět exradních bylo obviněno kvůli zakázce na teplo
Mezi obviněnými je i zastupitelka Prahy 2 Aleksandra Udženija. Foto: archiv MHMP

ODS v Praze 2 má problém: pět exradních bylo obviněno kvůli zakázce na teplo

Policie obvinila bývalého starostu Prahy 2 Jiřího Palusku (dříve ODS) a další čtyři bývalé radní městské části kvůli zakázce na dodávku tepla z roku 2009. Se společností PM Partners radnice uzavřela smlouvu bez výběrového řízení. Policie radní obvinila pro porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže. ČTK to potvrdila další obviněná, zastupitelka Prahy 2 a bývalá pražská radní Aleksandra Udženija (ODS).

Mezi obviněnými jsou také nynější místostarosta Jan Vaněk (ODS), současný radní Václav Vondráček (ODS) a bývalá radní Jana Babická (ODS). Tito radní pro uzavření smlouvy hlasovali. Mezi obviněnými není starostka Jana Černochová.

„Je to opravdu absurdní kriminalizace komunálních politiků. Co je ale nejabsurdnější, že jsem údajně vinna i za období, když už jsem na radnici nepůsobila. Za sebe a své kolegy mohu říct, že jsme obviněni za to, že jsme nedopustili, aby obyvatelé Prahy 2 zůstali bez teplé vody a topení," řekla ČTK Udženija.

Bývalí radní schvalovali smlouvu s PM Partners v červnu 2009 a smlouva s firmou končila k 31. listopadu. „Byla to dočasná, překlenovací smlouva," řekla Undženija s tím, že dohodnutá cena za gigaJoule tepla byla nižší, než u smlouvy, která vypršela.

Praha 2 již dostala v srpnu 2012 od Úřadu na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 300 000 korun. ÚOHS dal radnici za vinu právě to, že bez otevřeného tendru zadala zakázku společnosti PM Partners.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru