dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
ODS v Praze 10 a 11 asi skončí. Spolupráce s Kleslovou prý byla poslední kapka
Někteří členové ODS možná budou muset vysvléct stranické tričko. Foto: archiv

ODS v Praze 10 a 11 asi skončí. Spolupráce s Kleslovou prý byla poslední kapka

Regionální rada pražské ODS vyzvala vedení občanských demokratů, potažmo republikový sněm strany, aby neprodleně zrušil oblastní organizace ODS na Praze 10 a Praze 11.

Podle regionální rady to jsou organizace, které se „dlouhodobě potýkají s vnitřními problémy, postrádají schopnost regenerace po neúspěšných volbách a opakovaně vykazují náchylnost k netransparentnímu a klientelistickému chování“.

„Není to krok, kterým bychom se chtěli jakkoli chlubit. Problémy obou dvou oblastí nespadly takříkajíc z nebe. Snad každý ví, jak problematické pro reputaci ODS byly oblastní buňky v Praze 10 a 11,“ komentoval průběh nedělního jednání předseda pražské ODS Filip Humplík.

„Poslední výsledky komunálních voleb a následné povolební uspořádání v Praze 10 bylo spíše poslední kapkou než hlavním důvodem pro zrušení této organizace. V případě Prahy 11 musí dojít k obnovení oblastní organizace bez možnosti toho, aby na chod buňky měli vliv lidé, kteří posledních osm let pracovali na diskreditaci Občanské demokratické strany,” dodal.

Občanští demokraté v Praze 10 podpořili na ustavujícím jednání zastupitelstva městské část společně novou radu v čele s Radmilou Kleslovou (ANO). Podporu vyjádřili i komunisté. V médiích se objevily informace, že Kleslová byla do sametové revoluce příslušnicí komunistické rozvědky. 


Další články
Nahoru