dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Pražská politika

ODS: Slovo primátorky Krnáčové platilo 24 hodin

Na dnešním jednání Zastupitelstva hl. m. Prahy se pražská ODS obrátila na primátorku Krnáčovou s výzvou vyřešit neprodleně chaos v otázce Pražských stavebních předpisů.

„Paní primátorka nás v pondělí ujišťovala, že stavební předpisy zůstávají v platnosti. Včera ale Ministerstvo pro místní rozvoj shodilo předpisy ze stolu a to ústy paní ministryně Šlechtové nominované do funkce za hnutí ANO. Slovo Rady hl. m. Prahy platilo necelých 24 hodin. Vybavuje se mi situace z roku 2002, kdy pan primátor Němec prohlašoval, že povodňová situace v Praze je nadmíru výtečná. O tom, co následovalo, není třeba mluvit,“ komentoval dnešní jednání Zastupitelstva hl. m. Prahy předseda pražské ODS Filip Humplík.

„Obávám se, aby tento diletantismus nevedl v konečném důsledku k tomu, že Ministerstvo pro místní rozvoj, jakožto nadřízený orgán, připraví Prahu o právo taková nařízení vydávat. Přání paní primátorky vytvořit vlastní návrh stavebních předpisů do půl roku považuji při znalosti věci za nereálný,“ dodal Filip Humplík.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru