dnes
Pátek - oblacno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - skorojasno
5°C
Pražská politika

ODS Praha 7 má pochybnosti o výběru nové radnice

„Současné vedení sedmé městské části slibovalo transparentní výběr nové radnice, který bude pro městskou část výhodný a který bude respektovat výsledky referenda. Podle ODS Praha 7 ale kroky koalice Praha 7 Sobě a Koalice PRO7 směřující k pořízení nové budovy úřadu MČ Praha 7 naopak vyvolávají další pochybnosti,“ uvedla ODS Praha 7 v tiskovém prohlášení.  

„Je podivné, že radním stačil jenom týden na zřízení výběrové komise i na schválení podmínek soutěže. Podivně krátká je i lhůta patnácti dnů na předložení nabídek. A o vítězné nabídce se má rozhodnout za 21 dnů. Nikdo z vedení radnice nám nevysvětlil, proč je nutné tak spěchat," upozorňuje předseda klubu zastupitelů ODS na Praze 7 Petr Kantor.

 „Způsob vypsání soutěže se opírá o právní názor jediné advokátní kanceláře. Zarážející je také informace, že před vypsáním veřejné soutěže byli údajně konzultováni někteří realitní makléři. Je přípustné, aby se některé subjekty na trhu dostaly k informacím o záměru koupit novou administrativní budovu pro úřad Prahy 7 dříve než ostatní?," dodává Petr Kantor.
 
ODS Praha 7 v minulých dvou týdnech opakovaně vyjádřila nesouhlas s postupem současného vedení městské části. Podle občanských demokratů je na výběr nové radnice potřeba víc času. Vyzvala proto radní, aby prodloužili termín pro podání nabídek.

„Čím kratší je termín, tím méně nabídek může být předloženo. A čím méně bude nabídek, tím menší je šance, že komise dokáže vybrat kvalitní nemovitost," vysvětluje argumenty občanských demokratů Petr Kantor. Jeho slova potvrzuje skutečnost, že z pěti předložených nabídek byly dvě vyřazeny pro nesplnění požadovaných kritérií.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru