dnes
Pátek - jasno
14°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Pražská politika

ODS: Podpoříme nové vedení Prahy bez naší účasti

Občanská demokratická strana vyzvala pražské zastupitele zvolené za TOP 09, Trojkoalici a Klub nezávislých k okamžitému jednání o sestavení nové Rady hl. m. Prahy.

„ODS je znepokojena tím, jak současná koalice spravuje naše hlavní město, které se nerozvíjí a je paralyzováno spory mezi ANO 2011, ČSSD a Trojkoalicí. Z personální politiky hl. m. Prahy je rovněž zřejmé, že do vedení města zasahují šedé eminence a struktury,“ uvedla Alexandra Udženija, předsedkyně klubu zastupitelů ODS.

„ODS je připravena podporovat svými hlasy vládnoucí koalici složenou z oslovených stran a dalších slušných zastupitelů, kteří by se připojili k této koalici. Protože jsme si vědomi složitosti situace, ODS dopředu deklaruje vzdání se nároku na členství v Radě hl. m. Prahy. ODS je připravena ke konstruktivní spolupráci, která povede ke stabilizaci politické situace na magistrátě, tak aby se Rada hl. m. Prahy a Zastupitelstvo hl. m. Prahy mohly plnohodnotně věnovat řešení problémů, které trápí Pražany,“ dodala Udženija.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru