dnes
Pátek - jasno
14°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
ODS podlehla mediálnímu tlaku, komentuje ochod strany z koaličního jednání primátorka
Pražská primátorka Adriana Krnáčová. Foto: archiv

ODS podlehla mediálnímu tlaku, komentuje ochod strany z koaličního jednání primátorka

  Pražská ODS odchodem z koaličního jednání s ANO podlehla mediálnímu tlaku. ČTK to dnes řekla primátorka Adriana Krnáčová (ANO), která reagovala na úterní rozhodnutí ODS. Pro ANO se podle ní nic nemění. V koaličních rozhovorech pokračuje. Předseda zastupitelského klubu ČSSD Karel Březina uvedl, že strana usiluje o možnou obnovu původní koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (KDU-ČSL, SZ a STAN). V Praze se o nové podobě koalice neúspěšně jedná už řadu měsíců.

Podle ODS jednání, která s ANO, ČSSD a Trojkoalicí absolvovala, ukázaly na to, v jak hlubokých problémech se vedení města nachází. Podle předsedy pražské ODS Filipa Humplíka nechce strana přebírat odpovědnost za paralýzu a nefunkčnost Prahy, kterou způsobily strany rozpadlé koalice.

„Nic se pro nás nemění, stále pokračujeme v jednáních s dalšími stranami a pořád platí, že chceme, aby Praha měla koalici co nejdříve," uvedla Krnáčová. Je prý ráda, že se konstruktivní jednání s ODS uskutečnila.

Podle předsedy klubu TOP 09 Václava Novotného se reakce ODS dala očekávat. Vyjednávání s ANO podle něj vyvolalo uvnitř ODS i u jejích voličů „silné tenze". TOP 09 v Praze nedávno nabídla ODS místo primátora. „Naše nabídka je stále živá," uvedl dnes Novotný. Další jednání se uskuteční příští týden. Do konce března podle něj žádná koalice uzavřena nebude.

Po volbách v roce 2014 vznikla koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice, která měla většinu 33 hlasů a rozpadla se loni v říjnu. Praze vládne nekompletní sedmičlenná rada. Případná koalice ANO, ČSSD, Trojkoalice a ODS by měla v 65členném zastupitelstvu většinu 41 hlasů.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru