dnes
Neděle - polojasno
22°C
zítra
Pondělí - prehanky-dest
16°C
pozítří
Úterý - zatazeno
19°C
Volby 2018Komerční sdělení

ODS: Plníme, co jsme slíbili. Ve Sněmovně navrhneme snížení daní

Vláda projedná daňový balíček, který dalece neodpovídá předvolebním slibům hnutí ANO a přichází s další komplikací daňového systému. ODS naproti tomu drží slovo a Sněmovně předloží návrh na snížení daní a zvýšení čistých příjmů všech zaměstnanců, který vychází z předvolebního programu občanských demokratů. Na tiskové konferenci to dnes oznámil předseda ODS Petr Fiala a předseda poslaneckého klubu Zbyněk Stanjura.

„Mnohokrát jsme od Andreje Babiše slyšeli velká slova o snižování daní zaměstnancům či rušení superhrubé mzdy. Byť to nebyly plány promyšlené a dostatečné, nyní z nich ve vládním návrhu zbylo už pouze velké nic. Dopadlo to tedy jako s ostatními sliby představitelů této vlády. ODS je nejen politickou alternativou hnutí ANO, ale nabízí i alternativní přístup – co slíbíme, to dodržíme. Před volbami jsme přišli s návrhem na snížení daní, které by díky zavedení 15% sazby u hrubé mzdy znamenalo zvýšení čisté mzdy všem zaměstnancům o zhruba sedm procent. V následujících dnech tento návrh předložíme v Poslanecké sněmovně,“ uvedl předseda ODS Petr Fiala.

„Náš předvolební daňový balíček vycházel z principu jednoduchých a nízkých daní. Navrhujeme zrušení superhrubé mzdy, která již splnila svůj účel a zároveň snížíme daně z příjmu na 15 % z hrubé mzdy. Na účet každého občana tak přijde každý měsíc asi o 7 % vyšší mzda. Zaměstnanec s průměrnou mzdou 30 000 Kč tím získá měsíčně navíc 1530 Kč, ročně to znamená více než 18 000 Kč. Na našem daňovém pravítku a webové kalkulačce může každý zjistit, jak by na této změně vydělal právě on a porovnat si, zda je pro něj lepší naše řešení nebo sliby hnutí ANO,“ doplnil předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

Daňová kalkulačka je k dispozici na webu ODS: www.ods.cz/kalkulacka


Spojené síly pro Prahu obsadí dva placené posty předsedů výborů

1. listopadu 2018 ve 21:31

Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) obsadí v nově vzniklé koalici s Piráty a Prahou Sobě posty předsedů magistrátních výborů pro dopravu a kulturu. O dalších personáliích zástupci koalice vyjednávají. Na dotaz ČTK to řekl lídr Spojených sil a předseda TOP 09 Jiří...

Na koalici v Letňanech se domluvily ODS, ANO, ODA a TOP 09

1. listopadu 2018 ve 21:24

Na koalici v Praze 18 se domluvili zástupci ODS a Svobodných, ANO, ODA, TOP 09 a jeden nezávislý zastupitel.

Další články
Nahoru