dnes
Úterý - oblacno
13°C
zítra
Středa - obcasny-dest
14°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
16°C
Volby 2018Komerční sdělení

ODS: Plníme, co jsme slíbili. Ve Sněmovně navrhneme snížení daní

Vláda projedná daňový balíček, který dalece neodpovídá předvolebním slibům hnutí ANO a přichází s další komplikací daňového systému. ODS naproti tomu drží slovo a Sněmovně předloží návrh na snížení daní a zvýšení čistých příjmů všech zaměstnanců, který vychází z předvolebního programu občanských demokratů. Na tiskové konferenci to dnes oznámil předseda ODS Petr Fiala a předseda poslaneckého klubu Zbyněk Stanjura.

„Mnohokrát jsme od Andreje Babiše slyšeli velká slova o snižování daní zaměstnancům či rušení superhrubé mzdy. Byť to nebyly plány promyšlené a dostatečné, nyní z nich ve vládním návrhu zbylo už pouze velké nic. Dopadlo to tedy jako s ostatními sliby představitelů této vlády. ODS je nejen politickou alternativou hnutí ANO, ale nabízí i alternativní přístup – co slíbíme, to dodržíme. Před volbami jsme přišli s návrhem na snížení daní, které by díky zavedení 15% sazby u hrubé mzdy znamenalo zvýšení čisté mzdy všem zaměstnancům o zhruba sedm procent. V následujících dnech tento návrh předložíme v Poslanecké sněmovně,“ uvedl předseda ODS Petr Fiala.

„Náš předvolební daňový balíček vycházel z principu jednoduchých a nízkých daní. Navrhujeme zrušení superhrubé mzdy, která již splnila svůj účel a zároveň snížíme daně z příjmu na 15 % z hrubé mzdy. Na účet každého občana tak přijde každý měsíc asi o 7 % vyšší mzda. Zaměstnanec s průměrnou mzdou 30 000 Kč tím získá měsíčně navíc 1530 Kč, ročně to znamená více než 18 000 Kč. Na našem daňovém pravítku a webové kalkulačce může každý zjistit, jak by na této změně vydělal právě on a porovnat si, zda je pro něj lepší naše řešení nebo sliby hnutí ANO,“ doplnil předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

Daňová kalkulačka je k dispozici na webu ODS: www.ods.cz/kalkulacka


Zástupci Pirátů a nezávislých, ODS a ANO podepsali koaliční smlouvu v Praze 5

17. října 2018 v 19:17

Piráti a nezávislí (SNOP 5), ODS a ANO dnes podepsali v Praze 5 koaliční smlouvu s názvem Za lepší Prahu 5. Koalice bude mít ve 43členném zastupitelstvu 27 hlasů.

V Praze 2 vznikla silná koalice, je přesvědčena starostka Černochová

13. října 2018 v 08:19

 „V komunálních volbách 5. a 6. října 2018 dali voliči v městské části Praha 2 najevo spokojenost s dlouhodobou politikou radnice. Občanská demokratická strana vyhrála s výrazným náskokem – dostala 32,34 % hlasů, tomu odpovídá zisk 13 mandátů. Výsledkem povolebního jednaní je rozšíření koalice...

Další články
Nahoru