dnes
Úterý - skorojasno
31°C
zítra
Středa - skorojasno
35°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
27°C
Komentáře

ODS: Plány pražských radních v oblasti dopravy připomínají snění premiéra Babiše

Plány, které představili radní Adam Scheinherr a Petr Vyhnánek jsou podle občanských demokratů pouhé snění v duchu hesla „všechno bude!“ Zastupitelé za ODS budou od Rady požadovat konkrétní harmonogram, zajímá je i to, kde na avizované projekty město vezme peníze. Na tiskové konferenci ODS poukázala také na to, že vedení města neřeší problémy s parkováním a rostoucí cenou bytů.

„Na tiskové konferenci radních Scheinherra a Vyhnánka bylo představeno obrovské množství dopravních projektů, které chtějí zahájit v letošním roce. Namátkou: metro D, Pražský okruh, Městský okruh, Trojská lávka, Dvorecký most nebo oprava Libeňského mostu. Zjednodušeně by se dalo říct – Pražané, nebojte se, všechno bude! Pokud se na věc ale začneme dívat bez mediálních příkras, musíme být k jejich plánům skeptičtí. Takové plánování připomíná PR výlety premiéra Babiše do regionů, kterým nasliboval vše, o co si řekli. Poté, co vláda zjistila, že věci, které jednotlivým městům a krajům naslibovala, není schopna finančně utáhnout, a tak se neděje,“ uvedla předsedkyně pražských zastupitelů za ODS Alexandra Udženija.

„Mám velkou obavu, že efekt velkolepých plánů rady hlavního města bude podobný. Stačí se podívat na fakta – v rozpočtu nejsou na takové investice vyhrazeny téměř žádné prostředky. Ve chvíli, kdy jsme chtěli znát harmonogramy prací na Městském a Pražském okruhu, nedočkali jsme se ničeho. A už dva dny po velkolepé tiskové konferenci primátor Hřib řekl, že se Libeňský most nebude opravovat letos, ale až za čtyři roky. Obáváme se, aby všechny sliby pana Scheinherra nebyly jen jeho snění. Chceme proto po Radě, aby představila detailní harmonogramy těchto klíčových dopravních staveb, které před volbami slíbila a které ukážou, že to s Pražany myslí opravdu vážně,“ uvedl předseda pražské ODS Tomáš Portlík.

„Obrovským problémem Prahy a Pražanů je parkování. Pražané i odborníci se shodují na tom, že stávající systém parkovacích zón je nefunkční a měl by být významně změněn. Drtivá většina lidí má problém zaparkovat denně nebo několikrát týdně. I přes velkou předvolební shodu, se v této oblasti ale od voleb nic nepohnulo. Od vedení města proto budeme chtít slyšet, zda probíhají přípravy na vyhodnocení stávajícího parkovacího systému, nebo existují plány na jeho přehodnocení. Bez toho se totiž problém, se kterým se denně potýkají desítky tisíc Pražanů, řešit nedá,“ uvedl místopředseda zastupitelského klubu ODS Zdeněk Zajíček.

Dlouholetý starosta a magistrátní zastupitel za ODS Ondřej Martan se pozastavil nad stále rostoucí cenou bytů v hlavním městě: „Cena bytů v Praze stále roste, podle nejnovějších čísel je cena prodaných bytů na hranici 100 000 korun/m2, počet prodaných bytů byl přitom nejnižší od roku 2012. Na základě analýz víme, že aby cena bytů v Praze přestala růst, je nutné postavit alespoň 6000 bytů ročně. Koalice chce situaci řešit tím, že z města se stane developer, který bude stavět vlastní bytové jednotky. Město, jako developer ale dokáže za celé volební období postavit necelých 500 bytů. Proto jsme v poslanecké sněmovně představili návrh na fikci souhlasu, která by významně zrychlila stavební řízení. Věřím, že především zástupci Pirátů a TOP 09 budou apelovat na svoje kolegy ve Sněmovně, aby námi navrhovaná úprava prošla. V Praze totiž visí ve schvalovacích procesech 40 000 bytů, které by, na rozdíl od drobečků, které chce koalice rozhazovat, situaci skutečně řešily.“

Tisková zpráva ODS Praha vydaná před jednáním pražského zastuptitelstva 24. ledna 2019

Články uveřejněné v rubrice KOMENTÁŘE nemusí vyjadřovat stanoviska a názory redakce


Topolánek se pustil do Klause. Připomenul mu, kdy za ním stál a proč se nyní stydí

23. června 2019 ve 22:54

Po Sarajevu jste nechal uměle svolat „demonstraci” na Václavák, kde paní Livie srdceryvným hlasem četla dopis od synů. Stáli jsme za Vámi, pane prezidente! Dnes se za to a za Vás stydím. Má teda pravdu Zeman, že jsou demonstrace ne(užitečné) a škodlivé?

Zlovolná pohádka o „pražské kavárně“ je podle Honzejka tímto definitivně u konce

23. června 2019 ve 21:02

Podmínkou fungování svobodné společnosti jsou aktivní občané a demonstrace ukázala, že Česko takové občany má. Sjeli se na Letnou z celé země, čímž definitivně padla zlovolná pohádka o „pražské kavárně". Nejsme zemí, kterou je jednoduché opít koblihou.

Klaus ml. se rozčílil: Xenofobní jsou jen útoky na cizokrajného lumpa, který znásilní nezletilou, ale tohle naopak je cool? Jsou snad tito Ukrajinci a další lidi nižší kategorie?

22. června 2019 v 15:13

Snažím se reagovat pozitivně, hájit program, seznamovat lidi se svými (teď už našimi) názory. (Všimněte si, že drtivá většina ostatních politiků to nedělá, většinou žádné názory nemá nebo je kontinuálně mění.)

Kalousek vzkazuje Okamurovi, za co si ho bude nadosmrti vážit

20. června 2019 v 19:28

Pane místopředsedo Okamuro, jsem členem Sněmovny, kterou Vy reprezentujete doma i v zahraničí. Máte-li jen špetku mužné cti v těle a cítíte-li odpovědnost ke své vlasti, omluvte se a odstupte, prosím. Budu si Vás za to nadosmrti vážit.

Honzejk: Nikomu nepřeju nic zlýho, ale tato sázka Okamury je riskantní

20. června 2019 v 16:15

Nikomu nepřeju nic zlýho, ale musím říct, že sázka Tomia Okamury na to, že neexistuje peklo, je docela riskantní.

Hampl: Nesmiřitelný boj mezi klausovci a havlisty. Tento pohled na Klause staršího není spravedlivý

19. června 2019 v 09:08

Benda: Jsem rád, že jsme je vyprovokovali. Kdyby si s tím nevěděli rady, můžou se na mě obrátit

17. června 2019 ve 20:38

ODS vítá vládní návrh zákona, který ruší přežité předpisy. Marek Benda se ale pozastavuje nad tím, že ministři nekývli na obdobný návrh zákona z dílny občanských demokratů, který byl předložen už v minulém roce.

Podle Honzejka musí třikrát denně děkovat rodičům, že ho nepojmenovali třeba Karel

11. června 2019 ve 23:58

Trikolóra Klause mladšího má slušnou šanci uspět. Jméno Václav Klaus je značka sama o sobě. Junior musí třikrát denně děkovat rodičům, že ho nepojmenovali třeba Karel.

Na základě předchozího vystupování Klause mladšího jsem čekal něco jiného. Ale je to začátek, za pár měsíců může být vše úplně jinak

11. června 2019 v 07:58

Strana Václava Klause mladšího (nikoliv společný projekt dvou Klausů!) je na světě. Snad je to dobře, personální a programová podoba nové strany se ukáže až na podzim. Zatím to vypadá, že se nebude jednat o konkurenci SPD, ale že strana bude mířit na úplně jiný typ...

K tomu výčtu by se dala přidat Praha, tam se bojuje bezmála i o komunistické sámošky na sídlišti

8. června 2019 v 16:26

Ještě by se k výčtu toho, co všechno u nás stojí na místě kvůli nechuti ke změnám, dala přidat Praha. Žádná avantgardní architektura, bojuje se coby o „památky" bezmála i o komunistické sámošky na sídlišti  

Jak Sněmovna mohla schválit takový hnůj? Chápu jen socany, pomsta Milošovi!

7. června 2019 v 16:36

Snažím se pochopit, jak Sněmovna mohla schválit takový hnůj. Chápu jen socany. Pomsta Milošovi!

Nacher z ANO: Pražská koalice falšování zápisu nevysvětlila

6. června 2019 ve 20:47

Falšování zápisu z jednání Rady hlavního města Prahy nedokázal dnes nikdo z radních vysvětlit. Mimořádným jednáním zastupitelstva se raději promlčeli.

Udženija: Transparentnost v rukou Pirátů vzala za své

6. června 2019 v 15:52

Zastupitelé za ODS iniciovali mimořádné jednání pražského zastupitelstva. Občanští demokraté chtěli od koaličních radních vysvětlit, jak došlo k tomu, že v zápise z jednání rady o zakázce na Libeňský most je zmíněn jiný poměr hlasování než na zvukovém záznamu...

Další články
Nahoru