Dnes Pátek - obcasny-dest 6°C
Zítra Sobota - jasno 3°C
Pátek 23. 2. 2024
Svátek má Svatopluk
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
ODS obnovila činnost Dámského klubu
Miroslava Němcová (vlevo) a Iva Vojtková. Foto: FB

ODS obnovila činnost Dámského klubu

Dámy – členky a sympatizantky ODS se v úterý 30. srpna setkaly u příležitosti konání prvního Dámského klubu. V úvodu večera je podpořili taktéž předseda ODS Petr Fiala a předseda Senátu Miloš Vystrčil, kteří iniciativu poslankyně Evy Decroix vítají. Dámský klub není jen jednorázovou záležitostí, setkávání žen se budou konat pravidelně.   

„Je skvělé, když se v našich řadách utváří neformální platformy, jako je Dámský klub. ODS je a vždycky byla otevřená strana. Ženy tvoří významný podíl v našem členstvu, na kandidátkách do komunálních voleb je jich kolem třiceti procent. Ženy se také vždy dobře prosazovaly jako odbornice a výrazné tváře strany. To znamená, že to u nás celkem funguje. Zkušenosti z české politiky ukazují, že strany, které šly cestou kvót, si nakonec vůbec nepomohly, žádný výrazný nástup žen do politiky zařídit nedokázaly,“ řekl k iniciativě Petr Fiala, předseda občanských demokratů. 

„Ženy do politiky vnášejí témata, která my muži mnohdy nevidíme. Ne vždy ale dostanou prostor tato témata prosadit. Větší účast žen v politice a jejich vliv na politické rozhodování mi přitom chybí. Dámský klub může přispět k tomu, že na programové priority vlády budeme více nahlížet i jejich pohledem. Pokud vznik iniciativy naláká do politiky další ženy, které si na ni dosud netroufaly, budu jen rád. Ženy do veřejného prostoru patří a bude ku prospěchu všech, když budou více slyšet,“ sdělil Miloš Vystrčil, předseda Senátu ČR.  

„Mám velkou radost z prvního setkání Dámského klubu ODS, jehož vizí je propojovat a podporovat ženy s muži v politice, zabývat se ženskými tématy nebo řešit různé situace i z pohledu žen. Večer ukázal, že si máme co říci a já se těším na další setkání. Jako organizátorka prvního společného večera jsem naplněna optimismem, co se týče dalšího pokračování ‚ženské otázky‘ v ODS. Věřím, že témata, která na včerejším setkání zazněla – od sladění práce a rodiny, odvahy jít s kůží na trh, po mentorování – budeme mít možnost probrat více do hloubky na příštích setkáních. Neuvěřitelně inspirující, zajímavé a pozitivní. Tak bych popsala setkání Dámského klubu a přesně takové jsou ženy v ODS. Jen víc a houšť, dámy!,“ shrnula Eva Decroix, první místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS a organizátorka Dámského klubu.  

„Nejsem zastáncem kvót v politice ani jinde. Nedělím svět na mužský a ženský, protože patříme k sobě. Ale chci podpořit ženy, které již ve veřejných funkcích působí nebo chtějí začít. K tomu může Dámský klub dobře posloužit,“ vyjádřila podporu senátorka Miroslava Němcová.  

„S paní senátorkou Miroslavou Němcovou jsem názorově naprosto souzněla, mj i v tom, že jsme obě proti protežování osob v politice podle pohlaví.  Nicméně, když jsem v diskusi řekla, že na naší kandidátce je v první desítce pět žen, a to bez jakýchkoli kvót, zaznamenala jsem napříč sálem velké uznání pro Koalice pro Prahu 3,“ uvedla místopředsedkyně ODS v Praze 3 Iva Vojtková.

Bývalá disidentka Vojtková, která po sametové revoluci prošla řadou pracovních pozic, převážně v oblasti komunikace, je za koalici Koalice pro Prahu 3 (ODS, KDU-ČSL s podporou Soukromníků, KAN, Koruna Česká a Konzervativní strana) kandidátkou na starostku. 

„Pro mne byly základními kritérii v politice: Umění dialogu, naslouchání, kompromisu, týmové práce a vzájemného respektu. Naprosto nezbytná životní zkušenost a profesionalita v oboru. Podpora mé rodiny,“ řekla emeritní poslankyně Jaroslava Wenigerová.


Autor: Cen

Svobodní představují hlavní hesla kampaně

Dnes ve 14:15

Ve čtvrtek na tiskové konferenci představila strana Svobodní svá klíčová témata pro nadcházející eurovolby. Hlavní heslo kampaně je jasné: „Patříme do Evropy, ne Evropě.” Kromě toho na kandidátce představili dalšího bývalého prezidentského kandidáta, Jiřího Hynka, prezidenta Asociace obranného a...

Zástupci vedení Prahy 2 jednali s novým vlastníkem nádraží Vyšehrad

21. února 2024 v 09:13

Starosta Prahy 2 Jan Korseska a místostarosta Jan Recman (oba ODS) se sešli s novým vlastníkem historické budovy nádraží Vyšehrad. Zajímali se nejen o stavební záměry nového majitele a budoucí využití objektu, ale zejména o ochranu této nemovité kulturní památky.

Jubilejní zasedání zastupitelstva Prahy 6 se bude konat na konci února

19. února 2024 ve 12:48

V pondělí 26. února se bude konat 10. zasedání zastupitelstva Prahy 10 v tomto volebním období. Bude probíhat od 10 hodin v kongresovém sálu Masarykovy koleje (Thákurova 550/1, Praha 6).

Praha 1 bude soutěžit zajištění streamování zastupitelstva

16. února 2024 v 09:54

Radní Prahy 1 schválili na svém úterním zasedání záměr vypsání veřejné zakázky na zajištění živých přenosů (streamů) ze zasedání zastupitelstva městské části.

Primátor Svoboda navštívil Letňany

4. února 2024 ve 21:47

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS) pokračuje ve slíbených návštěvách městských částí. Na konci uplynulého týdne přijel na radnici Prahy 18 v Letňanech.

Další články
Nahoru