Dnes Pondělí - zatazeno 6°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 5°C
Pondělí 5. 12. 2022
Svátek má Jitka
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Politika

ODS navrhne, aby Praha odpustila podnikatelům poplatky za zahrádky a místní poplatek z ubytování

Za umístění restaurační zahrádky, občerstvení před provozovnou, či předsunutých prodejních míst by podnikatelé v hlavním městě nemuseli podle pražské ODS platit poplatky. Strana příští týden ve čtvrtek navrhne na květnovém jednání zastupitelů odpustit poplatky za zahrádky a místní poplatek z ubytování do konce letošního roku.

„Chceme-li vrátit život do města a pomoci místním podnikatelům, měli bychom začít u toho nejmenšího, co pro to můžeme udělat, tedy nevybírat od nich poplatky do konce letošního roku a na podzim znovu projednat s podnikateli, nakolik jim pomůže odpuštění poplatků i v příštím roce,“ vysvětlil Zdeněk Zajíček, předseda klubu zastupitelů za ODS.

Podpora by se podle občanských demokratů v metropoli neměla týkat jen restaurací. Pražská ODS chce také umožnit majitelům obchodů bezplatně využít chodníky před provozovnami, aby na nich mohli prodávat své zboží. Současná koalice odpustila restauracím poplatky zatím jen do konce května.

„Vláda prodej na zahrádkách umožnila až od 17. května. Pomoc, kterou slibovala koalice na pražském magistrátu, tak vyšla prakticky vniveč,“ sdělil starosta Prahy 9 Tomáš Portlík (ODS).

Hospodští na zahrádku nemají automatický nárok, rozhodují o tom úřady. Těm, kterým město nepovolilo zahrádku, by podle občanských demokratů mělo město pomoci jinak.


Autor: TZ, red

Vedení Prahy 4 rozdělilo gesce mezi jednotlivé radní

29. listopadu 2022 v 19:35

Radní Prahy 4 schválila na svém prvním zasedání ve středu 23. listopadu rozdělení gescí nad různými oblastmi v rámci samostatné působnosti městské části Praha 4. Zároveň schválila Rada i pořadí zastupování starosty místostarosty. Městská část o tom informovala na svém...

Další články
Nahoru