Dnes Úterý - polojasno 14°C
Zítra Středa - skorojasno 15°C
Úterý 26. 10. 2021
Svátek má Erik
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Politika

ODS navrhne, aby Praha odpustila podnikatelům poplatky za zahrádky a místní poplatek z ubytování

Za umístění restaurační zahrádky, občerstvení před provozovnou, či předsunutých prodejních míst by podnikatelé v hlavním městě nemuseli podle pražské ODS platit poplatky. Strana příští týden ve čtvrtek navrhne na květnovém jednání zastupitelů odpustit poplatky za zahrádky a místní poplatek z ubytování do konce letošního roku.

„Chceme-li vrátit život do města a pomoci místním podnikatelům, měli bychom začít u toho nejmenšího, co pro to můžeme udělat, tedy nevybírat od nich poplatky do konce letošního roku a na podzim znovu projednat s podnikateli, nakolik jim pomůže odpuštění poplatků i v příštím roce,“ vysvětlil Zdeněk Zajíček, předseda klubu zastupitelů za ODS.

Podpora by se podle občanských demokratů v metropoli neměla týkat jen restaurací. Pražská ODS chce také umožnit majitelům obchodů bezplatně využít chodníky před provozovnami, aby na nich mohli prodávat své zboží. Současná koalice odpustila restauracím poplatky zatím jen do konce května.

„Vláda prodej na zahrádkách umožnila až od 17. května. Pomoc, kterou slibovala koalice na pražském magistrátu, tak vyšla prakticky vniveč,“ sdělil starosta Prahy 9 Tomáš Portlík (ODS).

Hospodští na zahrádku nemají automatický nárok, rozhodují o tom úřady. Těm, kterým město nepovolilo zahrádku, by podle občanských demokratů mělo město pomoci jinak.


Autor: TZ, red

Praha 2 vyzvala ostatní městské části, aby se připojily k deklaraci

4. října 2021 ve 20:07

Představitelé centrálních městských částí v deklaraci, kterou společně v polovině září podepsali, požadují od vedení hlavního města mimo jiné zlepšení komunikace v oblasti protidrogové politiky, rozšíření služeb pro drogově závislé a lidi bez domova i mimo centrální městské části, revizi obecně...

Další články
Nahoru