dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Pražská politikaVolby 2014

ODS na Praze 6 povede do komunálních voleb dosavadní radní pro školství Ondřej Balatka

Lídrem ODS do komunálních voleb na Praze 6 bude dosavadní radní pro školství Ondřej Balatka. Rozhodli o tom včera večer delegáti oblastního sněmu ODS. Na druhém a třetím místě kandidátky jsou dosavadní místostarosta Jan Záruba a zastupitel Jakub Stárek.

Na kandidátce figuruje dále například i ředitelka Základní školy Hanspaulka Marie Pojerová. Oblastní sněm ODS Praha 6 dále nominoval jako svého lídra na kandidátku do Zastupitelstva hl. m. Prahy předsedu oblastního sdružení ODS Praha 6 Luďka Fialu.

„Praha 6 je jednou z nejlepších adres v pražské metropoli. Do voleb povedu tým zkušených a kompetentních lidí, kteří jsou zárukou jejího dalšího rozvoje,“ uvedl po volbě Ondřej Balatka. Ten se podle svých slov v příštích týdnech obrátí na respektované osobnosti, které na Praze 6 žijí, s žádostí o podporu ODS v komunálních volbách.

Ondřej Balatka (narozen 1980) vystudoval sportovní management na FTVS UK, kde později získal doktorát kinantropologie. V komunálních volbách 2006 se v Praze 6 poprvé stal zastupitelem. Do roku 2008 pracoval ve veřejné správě v oblasti školství a evropských fondů.

V roce 2008 byl zvolen jako uvolněný člen rady pro oblast školství, sociálních věcí a evropských fondů. Ve volbách 2010 svůj post obhájil a v současnosti působí jako radní pro školství, sport a volný čas. V ODS je od roku 2003. Je ženatý a má roční dceru.


Další články
Nahoru