Dnes Středa - zatazeno 25°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 29°C
Středa 29. 6. 2022
Svátek má Petr a Pavel
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
ODS má na to změnit po volbách Prahu 10 k lepšímu, říká kandidát na starostu Filip Humplík
Lídr kandidátky ODS v Praze 10 Filip Humplík, předseda ODS Praha 10 Bohuslav Svoboda a dvojka kandidátky Martin Valovič (zprava) před radnicí Desítky. Foto: archiv

ODS má na to změnit po volbách Prahu 10 k lepšímu, říká kandidát na starostu Filip Humplík

ODS v Praze 10 je po zrušení znovu obnovena a jejím předsedou je bývalý primátor Bohuslav Svoboda. Kandidátní listina strany, kterou v nadcházejících komunálních volbách vede podnikatel a současný pražský zastupitel ODS Filip Humplík, je tak personálně zcela odstřižená od minulosti. Co lze od nové sestavy občanských demokratů, pokud uspějí, čekat? Jaké jsou jejich vize a plány na budoucnost desáté městské části? Na otázky serveru Pražský patriot odpovídá kandidát ODS na starostu Prahy 10 Filip Humplík.

Jste jedničkou na kandidátce ODS pro volby do zastupitelstva Prahy 10. Proč by lidé měli volit zrovna Vás?
Chci být starostou, který změní Prahu 10. Veškerou energii soustředím na parkování, čistotu, pořádek na ulicích, ale třeba i na kulturu. Je to závazek čtyř let práce, na který jsem připraven a který si na sebe chci dobrovolně vzít.

Jak byste celkově popsal program ODS?
Naším cílem je předat Prahu 10 příštím generacím v lepším stavu, než je dnes. Volební program, který představujeme, nabízí promyšlený a kvalitní rozvoj naší městské části. Chceme vytvořit podmínky pro spokojený život všech generací a skupin občanů.

To je dosti obecné. Co třeba nabízíte v oblasti dopravy?
Praha 10 potřebuje parkovací domy, zasadíme se o vznik minimálně šesti. Beznadějnost při hledání míst k zaparkování musí skončit. Pražské parkovací zóny v současné podobě jsou spíš dalším zdaněním řidičů než řešením. V ODS navrhujeme celoměstský systém zón, který umožní jednoduché parkování.

Jak byste chtěli zlepšit bezpečnost v Praze 10?
Každý obyvatel Prahy 10 má znát svého městského strážníka. Chceme navýšit jejich počet v našich ulicích. Chceme změnit priority činnosti Městské policie.

Jak konkrétně?
Plánujeme využívat mobilní bezpečnostní kamery, které budou moci být operativně přemisťovány do míst se zvýšenou kriminalitou. A strážníci by neměli věnovat většinu času nasazování botiček, ale měli by se soustředit na zajištění veřejného pořádku a bezpečnost.

Pražané si dlouhodobě stěžují na nepořádek v ulicích. Jak to chcete řešit v Praze 10?
Na úklid chodníků a ulic je potřeba vyčlenit podstatně větší objem finance, než je to v současnosti. Bez toho se nepohneme dál. A je také potřeba vyžadovat po dodavatelských firmách dodržování jednotného standardu kvality úklidu. A když chceme v ulicích pořádek, musíme také zvýšit počet odpadkových košů a zajistit jejich častější vynášení. A v neposlední řadě bych rád zmínil, že ODS v Praze 10 představí aplikaci pro nahlášení nepořádku nebo nedostatků v údržbě veřejných prostranství.

Nabídnete lidem odkoupení městských bytů do osobního vlastnictví?
Tam, kde je jejich vlastnictví pro městskou část nevýhodné a finančně náročné, tak ano. Pochopitelně za jasných a transparentních podmínek a s přednostním právem pro stávající nájemníky.

humplik-u-uradu-nahled Pojďme k oblasti školství. Chtěla by ODS rozšiřovat kapacity škol?
S ohledem na předpokládaný demografický vývoj je určitě potřeba rozšiřovat kapacity základních i mateřských škol. Ať už výstavbou nových nebo rekonstrukcí stávajících objektů. Jsme připraveni také podpořit rozvoj služeb věnujících se těm nejmladším dětem, jako jsou třeba jesle nebo dětské skupiny.

V kampani opakujete, že vytvoříte seniorům důstojné podmínky. Jak?
Společenská solidarita se neobejde bez neziskového a soukromého sektoru. V zájmu nás všech je, aby nestátní aktéři účelně doplňovali veřejnou síť zdravotních služeb. I to přispěje k zlepšení života seniorů.

Hrozilo by pod vedením ODS zvyšování místních poplatků?
Určitě ne.

Dlouhé fronty na úřadech, komu by nevadili. Jak je chcete zkrátit?
Rozšíříme informace o vytíženosti jednotlivých odborů, stejně jako více možností se předem on-line domluvit na schůzce.


Autor: red

Adaptační skupiny v Praze 7

24. března 2022 v 19:55

Praha 7 tento týden otevřela čtyři adaptační skupiny při základních a mateřských školách, do kterých nyní dochází 60 ukrajinských dětí. Další skupiny jsou v přípravě.

Spojené síly pro Prahu obsadí dva placené posty předsedů výborů

1. listopadu 2018 ve 21:31

Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) obsadí v nově vzniklé koalici s Piráty a Prahou Sobě posty předsedů magistrátních výborů pro dopravu a kulturu. O dalších personáliích zástupci koalice vyjednávají. Na dotaz ČTK to řekl lídr Spojených sil a předseda TOP 09 Jiří...

Na koalici v Letňanech se domluvily ODS, ANO, ODA a TOP 09

1. listopadu 2018 ve 21:24

Na koalici v Praze 18 se domluvili zástupci ODS a Svobodných, ANO, ODA, TOP 09 a jeden nezávislý zastupitel.

Další články
Nahoru