dnes
Čtvrtek - oblacno
5°C
zítra
Pátek - prehanky-dest
6°C
pozítří
Sobota - skorojasno
9°C
ODS bude mít na Praze 10 nová místní sdružení, vedení strany je před čtyřmi lety zrušilo
Jedno z nových místních sdružení na Praze 10 povede Filip Humplík, donedávna předseda pražské ODS. Foto: archiv

ODS bude mít na Praze 10 nová místní sdružení, vedení strany je před čtyřmi lety zrušilo

Včerejší výkonná rada ODS schválila vznik dvou nových místních sdružení na Praze 10. V současnosti v rámci desátého pražského obvodu existuje pouze jedno místní sdružení pod vedením exprimátora a poslance Bohuslava Svobody. Nová dvě povedou pražský zastupitel Filip Humplík a dlouholetý člen pražské ODS Martin Valovič.

„Jsem rád, že se ODS na Prahu 10 definitivně vrací a mám radost, že v tak silném složení. Všechna tři jména, tedy Svoboda, Humplík a Valovič, jsou pro mně zárukou, že ODS na Praze 10 bude opět schopna prosazovat pravicovou politiku v zájmu Pražanů jak na úrovni městské části, tak i v rámci pražského magistrátu,” řekl k středečnímu rozhodnutí předseda pražské ODS Tomáš Portlík.

ODS na Praze 10 čeká v nejbližších týdnech sestavení kandidátky do podzimních komunálních voleb i výběr kandidátů do zastupitelstva hlavního města. 

Rušení oblastních sdružení

Republikový sněm ODS na konci roku 2014 rozhodl o zrušení oblastních sdružení v Praze 10 a 11. Podle tehdejšího předsedy pražské ODS bylo poškozování dobrého jména strany. Občanští demokraté totiž po komunálních volbách před čtyřmi lety podpořili společně s komunisti novou radu městské část v čele s Radmilou Kleslovou (ANO), která se stala starostkou Prahy 10 (tou byla do ledna 2016, pozn. red.).

ODS v Praze 11 zase měla problémy, když čelila řadě skandálů s prodeji pozemků. Celkově se zrušení oblastních sdružení ODS týkalo zhruba 350 členů. Rušení doprovázela kritika členu těchto sdružení. Cílem však byla postupná obnova oblastních organizací.

ODS zrušila v hlavním městě některá sdružení už v roce 2013, konkrétně na Praze 4 a 12 a také na Praze – západ. Důvod? Neprůhledné nabírání členů. I proti tomuto zrušení se ozývala kritika. Například podle představitelů rušené stranické buňky ve čtvrté městské části v čele s tehdejším starostou Prahy 4 Pavlem Caldrem bylo zrušení organizace výrazem spiknutí neúspěšných a odplatou za kritiku šéfa strany a tehdejšího premiéra Petra Nečase. Oblastní sdružení byla později obnovena.


Manažerem volební kampaně Pirátů před podzimními volbami v Praze bude Štěpán Štrébl, který stojí za sněmovním úspěchem

19. března 2018 v 11:28

Piráti navazují na úspěšnou spolupráci s mužem, který před loňskými volbami do Sněmovny zviditelnil stranu kampaní s vězeňským autobusem. Pražským volebním manažerem bude opět Štěpán Štrébl, který uspěl v otevřeném výběrovém řízení.

Pochod centrem na protest proti Zemanovi

9. března 2018 v 17:41

Asi 200 lidí včera pochodovalo Prahou na protest proti prezidentovi Miloši Zemanovi, ale i proto, aby upozornili na klimatické změny a násilí na ženách. Akci Ženy na hrad! v den Zemanovy inaugurace pořádala Koalice 8. března, která sdružuje různá feministická hnutí a další organizace. Organizátoři...

Ondráček končí ve funkci předsedy komise pro kontrolu činnosti GIBS

6. března 2018 v 16:21

Poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM) se dnes vzdal funkce předsedy komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů. Potvrdil to ve svém projevu v Poslanecké sněmovně. Rezignací předešel hlasování o návrhu ODS, aby Sněmovna zařadila na nynější schůzi bod o jeho odvolání. Lidovci...

Petici proti Ondráčkovi podepsalo 14 000 lidí, polovina v Praze

6. března 2018 ve 12:12

Asi 14 000 lidí podepsalo při pondělních protestech petici proti zvolení komunistického poslance Zdeňka Ondráčka do čela sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Další články
Nahoru