dnes
Čtvrtek - prehanky-dest
22°C
zítra
Pátek - zatazeno
23°C
pozítří
Sobota - jasno
25°C
ODS bude mít na Praze 10 nová místní sdružení, vedení strany je před čtyřmi lety zrušilo
Jedno z nových místních sdružení na Praze 10 povede Filip Humplík, donedávna předseda pražské ODS. Foto: archiv

ODS bude mít na Praze 10 nová místní sdružení, vedení strany je před čtyřmi lety zrušilo

Včerejší výkonná rada ODS schválila vznik dvou nových místních sdružení na Praze 10. V současnosti v rámci desátého pražského obvodu existuje pouze jedno místní sdružení pod vedením exprimátora a poslance Bohuslava Svobody. Nová dvě povedou pražský zastupitel Filip Humplík a dlouholetý člen pražské ODS Martin Valovič.

„Jsem rád, že se ODS na Prahu 10 definitivně vrací a mám radost, že v tak silném složení. Všechna tři jména, tedy Svoboda, Humplík a Valovič, jsou pro mně zárukou, že ODS na Praze 10 bude opět schopna prosazovat pravicovou politiku v zájmu Pražanů jak na úrovni městské části, tak i v rámci pražského magistrátu,” řekl k středečnímu rozhodnutí předseda pražské ODS Tomáš Portlík.

ODS na Praze 10 čeká v nejbližších týdnech sestavení kandidátky do podzimních komunálních voleb i výběr kandidátů do zastupitelstva hlavního města. 

Rušení oblastních sdružení

Republikový sněm ODS na konci roku 2014 rozhodl o zrušení oblastních sdružení v Praze 10 a 11. Podle tehdejšího předsedy pražské ODS bylo poškozování dobrého jména strany. Občanští demokraté totiž po komunálních volbách před čtyřmi lety podpořili společně s komunisti novou radu městské část v čele s Radmilou Kleslovou (ANO), která se stala starostkou Prahy 10 (tou byla do ledna 2016, pozn. red.).

ODS v Praze 11 zase měla problémy, když čelila řadě skandálů s prodeji pozemků. Celkově se zrušení oblastních sdružení ODS týkalo zhruba 350 členů. Rušení doprovázela kritika členu těchto sdružení. Cílem však byla postupná obnova oblastních organizací.

ODS zrušila v hlavním městě některá sdružení už v roce 2013, konkrétně na Praze 4 a 12 a také na Praze – západ. Důvod? Neprůhledné nabírání členů. I proti tomuto zrušení se ozývala kritika. Například podle představitelů rušené stranické buňky ve čtvrté městské části v čele s tehdejším starostou Prahy 4 Pavlem Caldrem bylo zrušení organizace výrazem spiknutí neúspěšných a odplatou za kritiku šéfa strany a tehdejšího premiéra Petra Nečase. Oblastní sdružení byla později obnovena.


Kolínská vtipkuje: Začneme v deset. V deset dopoledne

17. května 2018 v 09:47

Jednání pražského zastupitelstva mělo začít dnes ráno v 9 hodin. Od včerejška se v médiích spekuluje, že by se mohla rozpadnout koalice ve složení ANO, ČSSD a Trojkoalice, protože by byly odvolány radní Trojkoalice Jana Plamínková a Petra Kolínská.

ODS Praha 5 míří na 21. pražský festival dračích lodí

11. května 2018 ve 21:37

Závody na otevřené prodloužené ozdobené kanoi s dračí hlavou o délce 12,5 metru získávají na stále větší popularitě. Letos se na nejstarší pražský festival dračích lodí ve Žlutých lázních, který startuje již zítra, chystá i tým ODS z Prahy 5, který si říká...

TOP 09 a STAN v Praze 3 podepíší volební memorandum v anglickém doubledeckeru

11. května 2018 v 18:25

K podpisu memoranda stran TOP 09 a STAN (TopSTAN) v Praze 3 o spolupráci pro podzimní komunální volby dojde v pravém anglickém doubledeckeru v pondělí 15. května mezi 16. a 17. hodinou před základní školou Duhová na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Další články
Nahoru