dnes
Pondělí - zatazeno
12°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
12°C
pozítří
Středa - zatazeno
9°C
ODS bude mít na Praze 10 nová místní sdružení, vedení strany je před čtyřmi lety zrušilo
Jedno z nových místních sdružení na Praze 10 povede Filip Humplík, donedávna předseda pražské ODS. Foto: archiv

ODS bude mít na Praze 10 nová místní sdružení, vedení strany je před čtyřmi lety zrušilo

Včerejší výkonná rada ODS schválila vznik dvou nových místních sdružení na Praze 10. V současnosti v rámci desátého pražského obvodu existuje pouze jedno místní sdružení pod vedením exprimátora a poslance Bohuslava Svobody. Nová dvě povedou pražský zastupitel Filip Humplík a dlouholetý člen pražské ODS Martin Valovič.

„Jsem rád, že se ODS na Prahu 10 definitivně vrací a mám radost, že v tak silném složení. Všechna tři jména, tedy Svoboda, Humplík a Valovič, jsou pro mně zárukou, že ODS na Praze 10 bude opět schopna prosazovat pravicovou politiku v zájmu Pražanů jak na úrovni městské části, tak i v rámci pražského magistrátu,” řekl k středečnímu rozhodnutí předseda pražské ODS Tomáš Portlík.

ODS na Praze 10 čeká v nejbližších týdnech sestavení kandidátky do podzimních komunálních voleb i výběr kandidátů do zastupitelstva hlavního města. 

Rušení oblastních sdružení

Republikový sněm ODS na konci roku 2014 rozhodl o zrušení oblastních sdružení v Praze 10 a 11. Podle tehdejšího předsedy pražské ODS bylo poškozování dobrého jména strany. Občanští demokraté totiž po komunálních volbách před čtyřmi lety podpořili společně s komunisti novou radu městské část v čele s Radmilou Kleslovou (ANO), která se stala starostkou Prahy 10 (tou byla do ledna 2016, pozn. red.).

ODS v Praze 11 zase měla problémy, když čelila řadě skandálů s prodeji pozemků. Celkově se zrušení oblastních sdružení ODS týkalo zhruba 350 členů. Rušení doprovázela kritika členu těchto sdružení. Cílem však byla postupná obnova oblastních organizací.

ODS zrušila v hlavním městě některá sdružení už v roce 2013, konkrétně na Praze 4 a 12 a také na Praze – západ. Důvod? Neprůhledné nabírání členů. I proti tomuto zrušení se ozývala kritika. Například podle představitelů rušené stranické buňky ve čtvrté městské části v čele s tehdejším starostou Prahy 4 Pavlem Caldrem bylo zrušení organizace výrazem spiknutí neúspěšných a odplatou za kritiku šéfa strany a tehdejšího premiéra Petra Nečase. Oblastní sdružení byla později obnovena.


Na pozici náhradníka do Správní rady VZP byl zvolen nominant Pirátů Východský

14. února 2019 ve 14:36

V souvislosti se zvolením do funkce pražského primátora se Zdeněk Hřib (Piráti) vzdal funkce člena Správní rady VZP s ohledem na kumulaci funkcí, tak jak se slíbil před nástupem do čela vedení Prahy. Piráti na jeho místo nominovali Pavla Východského. Toho předevčírem na pozici náhradníka jmenovala...

Priority vedení Prahy 6 popisuje chválené programové prohlášení. Má 36 stran, nahlédněte do něj

13. února 2019 v 11:42 | Aktualizováno v 17:10

Rada městské části Praha 6 včera schválila „Programové prohlášení Rady městské části Praha 6 pro roky 2018 – 2022“. Jde o soubor priorit vedení radnice. 

Praha 1 vstoupila do spolku Otevřená města

31. ledna 2019 v 19:34

Úterním rozhodnutím zastupitelů Prahy 1 se tato městská část připojila k 11 městům a městským částem a vstoupila do spolku Otevřená města z. s. Ten usiluje o větší otevřenost radnic, vstřícnost k občanům, efektivnější využívání dat a sdílení zkušeností mezi...

Další články
Nahoru