dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
Odpoledne napadl setkání křesťanů u sochy svatého Václava, večer se pokusil o sebevraždu
Policisté u zraněného muže na Václavském náměstí. Foto: MP Praha

Odpoledne napadl setkání křesťanů u sochy svatého Václava, večer se pokusil o sebevraždu

V sobotu odpoledne probíhalo u jezdecké sochy svatého Václava předem ohlášené setkání křesťanů, jehož obsahem byly zpívané křesťanské písně, čtení z Bible a mluvené slovo. Narušoval ho muž, který účastníkům pokojného setkání nadával a snažil se vyvolat strkanici.

Hlídka Městské policie Prahy 1, která byla na místo přivolána, vyzvala provokatéra k prokázání totožnosti a upozornila ho, aby nadále nenarušoval pokojný průběh shromáždění.

Nicméně si nedal říci a tak byly strážníci za půl hodiny zpět. Tentokrát už s nimi křikloun putoval na služebnu Policie ČR. Incident se zdál vyřešen, nicméně krátce před půlnocí měli s mužem co do činění opět nejen strážníci a policisté, ale také záchranáři.

Seděl totiž v tratolišti krve za zábranami jezdecké sochy a z obou rukou mu tekla krev. Strážníci a policisté muži, který opakovaně upadal do bezvědomí, poskytovali první pomoc až do příjezdu záchranky. Ta ho odvezla do nemocnice Na Františku k dalšímu ošetření.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Další články
Nahoru