dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - polojasno
4°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
6°C
Odpočívejte v pokoji: U hřbitova vznikne přírodní amfiteátr a oddechová louka
Původní stav modřanského areálu Na Zvonici. Nové podoby se dočkají i cesty. Foto: Praha 12

Odpočívejte v pokoji: U hřbitova vznikne přírodní amfiteátr a oddechová louka

V září skončí úpravy areálu Na Zvonici v Modřanech. U kostela Nanebevzetí Panny Marie vznikne oddechová louka a přírodní amfiteátr, upraví se cesty a přibude mobiliář. ČTK o tom informovala mluvčí Prahy 12 Ivana Hudcová. Celý projekt vyjde na 7,5 milionu korun, většinu pokryje dotace z EU.

„Úpravou parku vzniknou nejen bezpečnější cesty v celém areálu, ale i nové rekreační prostory. Počítá se s oddechovou loukou s vyhlídkou a také malým přírodním amfiteátrem pro pořádání kulturních letních akcí," uvedl místostarosta Robert Králíček (ANO). V areálu budou také nové lavičky, odpadkové koše, stojany na kola, informační tabule a rozcestníky. Na hřbitově se opraví cesty, vstupních brány, schody a hřbitovní zdi.

areal-na-zvonici-clanek-nahled

Vedle areálu je hřbitov

Na Zvonici byly zahájeny stavební práce a sadové úpravy letos v dubnu. Byly odstraněny nekvalitní a náletové dřeviny a zahájeny zemní práce a stavební úpravy chodníků v parku Na Zvonici. Parkem lidé v současnosti hlavně procházejí cestou na tramvaj, svou odpočinkovou funkci příliš neplní.

Areál leží v okolí kostela Nanebevzetí Panny Marie a přilehlého hřbitova. První zmínka o kostele na tomto místě pochází ze 12. století. V bývalé kostelní zvonici z 18. století je umístěná experimentální galerie Modřanská zvonice.


Další články
Nahoru