dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Pražská doprava

Odpočítávací návěstidlo na semaforu v Křížové ulici zvýší bezpečnost chodců

Chodci mířící na úřad České správy sociálního zabezpečení v Křížové ulici mají cestu od tohoto týdne bezpečnější. Na frekventovaném přechodu mezi autobusovými zastávkami „Správa sociálního zabezpečení“ přibylo k světelné signalizaci  i odpočítávací návěstidlo, jež číselným i grafickým odpočtem oznamuje poslední vteřiny červeného signálu „Stůj“ a celou délku zeleného signálu „Volno“. 

Nové návěstidlo by mělo pomoci snížit rizikové chování chodců na velmi frekventovaném přechodu. Návěstidlo bylo instalováno na základě požadavku Technické správy komunikací z důvodu zvýšení bezpečnosti dopravy v dané lokalitě.

Přechod na Křížové ulici u České správy sociálního zabezpečení je velmi rušný, využívají ho jak lidé, kteří míří na tento úřad, zaměstnanci firem v okolí, tak i místní obyvatelé. Proto se TSK rozhodla dovybavit světelnou signalizaci pro chodce odpočítávacím návěstidlem a informovat tak o době čekání na přechodu po zmáčknutí chodeckého tlačítka.

Obecná funkce odpočítávacího návěstidla jednoduše chodce po zmáčknutí tlačítka informuje, za jak dlouho se objeví na semaforu „zelená“ a jak dlouho bude trvat, než dojde opět ke změně na červenou. Využívá přitom plnobarevný displej s vysoce svítivými LED diodami, takže zobrazené údaje jsou na něm dobře čitelné například i v protislunci. Na přechodu pro chodce v ulici Křížové je použito řešení pro dynamické řízení, kde se zobrazuje informace o délce zelené a posledních vteřinách červené.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru