dnes
Úterý - jasno
26°C
zítra
Středa - skorojasno
26°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
29°C
Komentáře

Odmítáme politizaci farmářských trhů i další zástavbu zeleně v Praze 3

Přestože nezávislé právní stanovisko konstatovalo, že je možné výběr provozovatele farmářských trhů na náměstí Jiřího z Poděbrad řádně dokončit podpisem smlouvy, požadují sociální demokraté jeho okamžité zrušení a převedení provozu farmářských trhů přímo pod městskou část. 

„Je zapotřebí utnout veškeré spekulace a převzít odpovědnost za kvalitní služby pro naše občany,“ uvedla po jednání zastupitelů předsedkyně klubu Irena Ropková. Tématem jednání byla i ochrana zeleně a parků v Praze 3 a boj proti její nesmyslné zástavbě.

Farmářské trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad, které se v poslední době staly předmětem politického tlaku opozičních zastupitelů z hnutí ŽNS i spekulací široké veřejnosti, by měla napříště provozovat přímo městská část. Shodli se na tom zastupitelé městské části Praha 3 zvolení za sociální demokracii.

„Máme k dispozici právní stanovisko renomované advokátní kanceláře Rowan Legal, které jednoznačně říká, že výběrové řízení je možné dokončit podpisem smlouvy. Jsme si však vědomi toho, že věc již dávno nemá pouze právní, ale i politický význam. Spekulace o transparentnosti celého výběru pronikly i do celostátních médií a poškozují obraz městské části,“ vysvětluje předsedkyně klubu zastupitelů ČSSD Irena Ropková.

„Nechceme, aby se obyvatelé a jejich oblíbené trhy staly rukojmím politických tahanic a právních sporů, chceme, aby trhy fungovaly a nabízely co nejkvalitnější služby,“ dodává.

Sociální demokraté proto požadují neprodlené zrušení celého výběrového řízení. „Stánky se nacházejí ve vlastnictví městské části, proto považujeme za nejvhodnější řešení, aby trhy provozovala na vlastní politickou odpovědnost právě ona,“ říká Ropková.

Městská část by tak prostřednictvím některé ze svých akciových společností pronajímala prodejní stánky přímo stánkařům. „Očekávám, že se díky tomu zvýší příjem městské části plynoucí z nájemného a ten bude moci být investován zpět do rozvoje farmářských trhů,“ vysvětluje předsedkyně klubu zastupitelů.

Nic tak nebrání tomu, aby se obyvatelé městské části mohli těšit na oblíbené trhy i nadále. „Jsme přesvědčeni, že změna povede k dosažení vyšší kvality služeb poskytované občanům Prahy 3. Sama se na obnovení provozu trhů po zimní přestávce moc těším,“ dodává Irena Ropková.

Zastupitelé zvolení za ČSSD se dále na jednání věnovali problematice hrozící zástavby v Kunešově ulici na okraji oblíbeného parku Krejcárek. Tamější pozemky, nacházející se v soukromém vlastnictví a sloužící po desítky let jako veřejná zeleň, má nový metropolitní územní plán podle návrhu proměnit v zastavitelné plochy umožňující výstavbu až pětipodlažních budov.

„Tuto změnu považujeme za nesmyslnou a jdoucí zcela proti zájmům městské části a jejích obyvatel. Proti hrozící zástavbě jsme se při projednávání celé záležitosti několikrát postavili a nehodláme ustoupit. Budeme požadovat nápravu po Institutu plánování a rozvoje hlavního města, který je zpracovatelem územního plánu,“ říká předseda zastupitelského výboru pro územní rozvoj Zdeněk Zábojník.

V reakci na nesouhlas části politické reprezentace soukromí vlastníci pohrozili, že vypoví smlouvu umožňující veřejnosti přístup do celého parku Krejcárek, který se též nachází ve vlastnictví majitelů zmiňovaných pozemků. „S touto formou vydírání nesouhlasíme a budeme i nadále hledat řešení, které zachová zeleň i veřejné užívání parku Krejcárek,“ dodává Zábojník.

Tisková zpráva ČSSD

Názory uveřejněné v rubrice KOMENTÁŘE nemusí vyjadřovat stanoviska a názory redakce.


Jádro pudla je jinde, několik cinknutých diplomek je proti tomuto chování menším zlem!

Včera ve 13:57

Okurková sezóna jede na plné obrátky a největším problémem naší země se jeví diplomky ministrů. Dva ministři Babišovy vlády už rezignovali, třetí měl namále.

No, co dodat…strach eurohujerů a aktivistů, že posilujeme, je evidentní. A tak těch nálepek, spekulací, nesmyslů hraničících s hloupostí či lží bude přibývat

Včera v 07:22

Až mě dojímá, jak se některá média začala poslední dobou „zajímat” o ODS. Jednou se lze dočíst, s kým ODS možná udělá nebo neudělá koalici na pražském magistrátě, jindy všemožní aktivisté o nás trousí nesmysly, jak my vše vidíme obchodně, a dokonce některá média mají péči o to, kde seženeme...

Každý loajální korporátní občan se podle něj na tomto současném pokračování husákovských akcí musí ukázat, jinak má po kariéře

10. srpna 2018 ve 22:10

Je zajímavé, jak rychle se Prague Pride změnilo v pokračování husákovských prvomájových průvodů, kde se každý loajální korporátní občan musí ukázat. Jinak má po kariéře.

Topolánek zhurta do komunistů: Tak alespoň toto přiznejte, soudruzi!

10. srpna 2018 v 16:16

K vraždě Milady Horákové se nehlásíte, padesátá léta jako by nebyla, Rusáky jste také nezvali, tak alespoň ty meliorace přiznejte, soudruzi.

Nemoc sprostých dědečků? Kvůli pornu si Kalousek nevybíravě rýpnul do prezidenta Zemana

8. srpna 2018 v 15:54

Ischemicko – vaskulární demence bývá hovorově nazývána „nemoc sprostých dědečků”. Pacient za to nemůže a zaslouží si péči a soucit. Není ale už tak jisté, zda si zaslouží i úřad prezidenta republiky.

Ostře se pustil do Okamury a Filipa: Jen totální hyeny se můžou takto popásat. Je to od těchto dvou pánů hnusné. Aspoň jsme si ověřili, kde mají zdejší hyeny brloh

7. srpna 2018 ve 14:02

Jen totální hyeny se můžou politicky popásat na tragédii vojáků zabitých v Afghánistánu a jejich rodin. Je to od Okamury a Filipa hnusné. Ale aspoň jsme si opět ověřili, že zdejší hyeny mají brlohy v centrálách SPD a KSČM…

Po přečtení nechutných příspěvků mi došlo, proč tolik hrdinů skončilo v bolševických lágrech. Primitivní hodnocení, smutno je mi

7. srpna 2018 v 08:57

Po přečtení některých nechutných příspěvků o zemřelých vojácích v Afghanistánu mi došlo proč po druhé světové válce skončilo tolik hrdinů z RAF v bolševických lágrech..... Stejná slova odsudků, jako dnes, stejně primitivní hodnocení historie. Smutno je mi.

Gros zhurta do nové šéfky: Co je ti, ty pipino, do toho, jestli je pivo levnější než voda, nebo naopak? Začne se akorát vozit po normálních lidech, co si dají pár kousků

5. srpna 2018 ve 14:36

Tato paní bude taky dárek. Drogy moc řešit nechce, ale zaměří se na zdražení piva. Pachatelka dobrá, palčivý problémy ji nezajímají, takže se začne vozit po normálních lidech, co si dají pár piv. A věta, jaká cena čeho je normální, je typicky sociálně inženýrská. Co je ti, ty pipino, do toho,...

Ostře se navezl do Krause: Nehodí se mu to do krámu, zbytečně se chlubí pomníčky. Tento „odborník“ využívá nechutné podpásovky

5. srpna 2018 ve 13:41

Člověk by měl vážit slova, nežli něco vyřkne nebo napíše. Novela Zákona o podpoře sportu vzbudila diskuse. Mnohdy by stačilo pořádně si ji přečíst a pochybnosti by zmizely. Podvýbor pro sport Poslanecké sněmovny ČR tuto novelu dostal předloženu. Proč tedy lhát o tom, že ji...

Reakce Jany Černochové na úmrtí českých vojáků v Afghánistánu

5. srpna 2018 ve 13:06

Jana Černochová: Úmrtí tří našich vojáků v důsledku teroristického činu je velkou tragédií. Útok atentátníka je hanebným a podlým zločinem, který nám znovu připomíná, že svět není bezpečný a že proti terorismu musíme dál nesmlouvavě bojovat. Myslím na rodiny a blízké těchto našich padlých hrdinů a...

Miroslav Kalousek o kopání do břicha a šlapání na hlavu. Proč se to tolika lidem líbí, Kalousek nechápe

4. srpna 2018 ve 12:03

Nepamatuji si jediný případ, kdy by se Andrej Babiš snažil vypořádat s kritikou a ne s kritikem. Řečeno fotbalovou mluvou – místo zpracování míče nakopne protihráče do břicha a šlápne mu na hlavu. Proč se to tolika lidem líbí?

Klaus se děsí, je to vymývání mozků. Preferuje, aby se co nejvíc lidí nemylo

4. srpna 2018 v 11:53

Václav Klaus ml. se děsí, že by se děti učily rozeznat fake news. Prý je to „vymývání mozků." Leč mediální vzdělávání je jen metoda, jak si nenechat mozek zaneřádit pitomostmi. Svého druhu mentální hygiena. Klaus ml. preferuje, aby se co nejvíc lidí nemylo.

Skořápky, bony vole, no nic, balím maďarské konzervy. Fujtajbl, tudy ne!

3. srpna 2018 v 10:27

Začalo to nevinně retro týdnem, pak ty volby a návrat estébé, skořápky, bony vole, no nic, balím maďarské konzervy a jedu na chatu, večer poslechnu Svobodnou Evropu, ale potichu. Fujtajbl, tudy ne!

Máme na víc. Věřím jim, že už takových šíbrů mají dost a nedají tomuto podvodníkovi jedinou šanci na návrat. Tušíte o koho jde? Pro někoho možná nečekané jméno...

31. července 2018 ve 22:16

Věřím, že voliči už mají dost stíhaných či odsouzených podvodníků typu pana Ratha, kteří ze sobeckých zájmů jen poškozují politickou kulturu v této zemi. Máme na víc. Věřím českým voličům, že nedají návratu tohoto podvodníka nejmenší šanci.

Další články
Nahoru