Dnes Středa - zatazeno 10°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 11°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Odklad prací na budovaném mostě

V letošním roce omezí na několik měsíců dopravu v městské části Praha 4 dvě velké stavby. První, pokračující rekonstrukce Barrandovského mostu a s ní spojené problémy při cestách mezi Prahou 4 a Prahou 5, už začala a potrvá do konce letních prázdnin. Tou druhou jsou práce na výstavbě nového Podolského (Dvoreckého) mostu, které od začátku června do konce listopadu výrazně zkomplikují provoz nejen na samotném nábřeží, ale také v Jeremenkově ulici a především na křižovatce Dvorce. 

„Práce na Podolském mostě u nás měly původně začít už v dubnu 2024, a to by byla pro provoz na Podolském nábřeží skutečná pohroma, zejména v souběhu s dopravními omezeními na Barrandovském mostě, které už teď výrazně zkomplikovaly dopravu na řadě míst Prahy 4. Naštěstí se nám podařilo vyjednat odložení stavebních prací až na červen,“ uvedl radní Prahy 4 pro dopravu Jaroslav Míth (ODS). 

„Souběh těchto prací s opravami na Barrandovském mostě tak potrvá tři měsíce místo pěti, z toho dva měsíce jsou prázdninové se slabším provozem,“ pokračoval. 

Uzavírka Podolského nábřeží, respektive jízdního pásu ve směru z centra bude platit od 3. června do až konce listopadu. 

Této uzavírce bude od 8. dubna do 21. dubna předcházet uzavření kombinovaného chodníku a cyklostezky v prostoru budoucí křižovatky s Dvoreckým mostem kvůli přeložce plynovodu. 

Provoz z uzavřeného chodníku bude převeden na vozovku do koridoru pro pěší (více na plánku v příloze). Od 6. května do 5. června 2024 budou prováděny práce na vodovodu v ulici Podolská. 

Tato stavební akce si vyžádá zábor asi čtyř parkovacích míst a překop chodníku, kde bude pro pěší umístěna lávka.


Autor: red

Byla vyhlášena studentská literární soutěž v angličtině k výročí Listopadu

Včera v 18:02

Studenti středních a vysokých škol v Česku a na Slovensku se mohou zúčastnit nové literární soutěže. V eseji, reportáži nebo povídce na téma spojené s odkazem Sametové revoluce, od níž letos uplyne 35 let, mohou své práce v angličtině posílat do 30. června. Výsledky plánuje Anglo-americká vysoká...

Škola a školka hledají školníka

21. dubna 2024 v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Praha 14 uspořádala deváté setkání koordinátorů environmentální výchovy

21. dubna 2024 v 10:03

Praha 14 byla letos již podeváté hostitelem setkání koordinátorů environmentální výchovy v pražských mateřských, základních a středních školách. Na organizaci dubnové akce se vedle městské části i tentokrát podílely dvě stálice: „Ekoškola“ ZŠ Generála Janouška, vedená ředitelkou Jaroslavou...

Další články
Nahoru