dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Pražská politika

Odejde Strana zelených z koalice v Praze 5? Nehrozí to, dušuje se vedení radnice

Vedení radnice Prahy 5 dementuje zprávy šířící se v pražských politických kruzích. Podle uvedených informací má být vládnoucí koalice v páté městské části nejednotná a existuje reálná možnost jejího rozpadu. Probíhají prý jednání o nové koalici.

V průběhu minulého týdne proběhla k tomuto tématu v pondělí a pátek dvě koaliční jednání. Zde zástupci Strany zelených (SZ) prohlásili, že zprávy o jejich odchodu z koalice, které se o nich šíří, považují za nepravdivé a dehonestující pomluvy. Představitelé SZ své koaliční partnery ujistili, že mají zájem na zachování této koalice a pokračování spolupráce při správě Prahy 5 se svými současnými partnery.

Zástupci všech stran ve vedení radnice proto prohlašují, že žádná jiná varianta koaličního uspořádání není v současnosti reálná a jakákoli změna v tomto směru nehrozí.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru