dnes
Sobota - polojasno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
5°C
Oddělení kultury dělalo hlavně píárko starostce Černochové, postěžovala si bývalá radní Prahy 2
Starostka Prahy 2 na archivním snímku, kdy ještě v rámci ODS spolupracovala v Pavlem Bémem. Foto: archiv MHMP

Oddělení kultury dělalo hlavně píárko starostce Černochové, postěžovala si bývalá radní Prahy 2

Zastupitelé Prahy 2 v pondělí zvolili nového radního pro kulturu. Stal se jím Zdeněk Lochmann (TOP 09). Nahradil Marii Truhlářovou (TOP 09), která nedávno rezignovala. ČTK to řekl místostarosta Otto Schwarz (TOP 09). Zastupitelstvo se podle něj na volbě shodlo.

Truhlářová jako důvod odchodu uvedla „koncepční spory" o kulturu v Praze 2 se starostkou Janou Černochovou (ODS). „Od nástupu Jany Černochové do funkce starostky se oddělení kultury postupně začalo měnit v oddělení PR. Často se měnili zaměstnanci, přičemž oddělení, které by se mělo věnovat především kultuře na Praze 2, se stalo osobním PR oddělením starostky," uvedla radní.

Černochová její prohlášení odmítla. Ve vedení radnice Prahy 2 stojí koalice ODS, TOP 09 a Strany zelených. Vznikla v květnu 2012 poté, co se rozpadla koalice mezi občanskými demokraty, sociální demokracií a Stranou zelených.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru