dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - zatazeno
10°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
9°C
Odcházím. Lídr ANO ve volbách Petr Stuchlík skončil v Babišově hnutí, rezignuje i na post zastupitele
Petr Stuchlík se během svého krátkého působení v politice věnoval především dopravním tématům. Foto: archiv ANO

Odcházím. Lídr ANO ve volbách Petr Stuchlík skončil v Babišově hnutí, rezignuje i na post zastupitele

Petr Stuchlík, který byl v loňských komunálních volbách kandidátem ANO na pražského primátora, se rozhodl odejít z hnutí a zároveň rezignovat na post pražského zastupitele a vrací se do byznysu.

„Odcházím. Z politiky. Z hnutí ANO. Z pražského zastupitelstva. Proč? Byla to mimořádná roční zkušenost. Ale stále hůř jsem se smiřoval s tím, že v politice na rozdíl od byznysu nemůžu věci rychle měnit a posouvat k lepšímu. Nešlo to,“ napsal Stuchlík včera na svůj facebookový profil. 

„A děkuji všem, kteří se mnou táhli za jeden provaz za to dobré. Budu vám držet palce. A také respekt všem, kteří se politice věnují, v Praze i jinde: je to opravdu těžké řemeslo,“ pokračoval.

Hnutí ANO loni ve volbách do pražského zastupitelstva skončilo až páté se ziskem 15,4 procenta. Od vítězné ODS ho dělilo jen 2,5 procenta, přesto byl výsledek brán jako neúspěch a ANO skončilo právě s ODS v opozici.

Rozhovor, který poskytl Petr Stuchlík serveru Pražský patriot měsíc před komunálními volbami:

Původně byl lídrem hnutí pro pražské volby poslanec Patrik Nacher, který byl pražským zastupitelem už v minulém volebním období. Do čela kandidátky si ho zvolili pražští členové hnutí. Po zásahu předsedy hnutí Andrej Babiše byl Nacher pár měsíců před volbami odsunut na druhé místo a lídrem se stal Stuchlík, od kterého se očekávalo, že bude mít větší drajv. Voliči tuto změnu na poslední chvíli evidentně nekvitovali. Stuchlík na volební kampaň přispěl třemi miliony korun.

Letos na začátku roku Stuchlík do hnutí ANO vstoupil a záhy oznámil ambici stát se členem vedení pražské buňky, kterou tvrdě zkritizoval v dopise. Nebylo tak překvapením, že nominaci od členů buňky nakonec nedostal. Od kandidatury proto upustil. V pražském zastupitelstvu se Petr Stuchlík věnoval především dopravním tématům.

Neúspěšně se třeba snažil prosadit, aby se zastupitelstvo svým usnesením zavázalo, že v nadcházejícím období nebude omezovat individuální automobilovou dopravu.

Prvním náhradníkem na post po Stuchlíkovi je dle výsledků voleb bývalý fotbalový trenér Stanislav Nekolný, šéf buňky ANO v Praze 18.


Zastupitel Prahy 2 Perlín složil mandát, nahradil jej Růžička

4. prosince 2019 ve 21:19

V zastupitelském klubu ODS v Praze 2 došlo ke změně. Radim Perlín rezignoval na mandát člena zastupitelstva, nahradil jej Adam Růžička, který byl po loňských volbách „první pod čarou". 

Další články
Nahoru