dnes
Středa - obcasny-dest
15°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
16°C
pozítří
Pátek - zatazeno
15°C
Odcházím. Lídr ANO ve volbách Petr Stuchlík skončil v Babišově hnutí, rezignuje i na post zastupitele
Petr Stuchlík se během svého krátkého působení v politice věnoval především dopravním tématům. Foto: archiv ANO

Odcházím. Lídr ANO ve volbách Petr Stuchlík skončil v Babišově hnutí, rezignuje i na post zastupitele

Petr Stuchlík, který byl v loňských komunálních volbách kandidátem ANO na pražského primátora, se rozhodl odejít z hnutí a zároveň rezignovat na post pražského zastupitele a vrací se do byznysu.

„Odcházím. Z politiky. Z hnutí ANO. Z pražského zastupitelstva. Proč? Byla to mimořádná roční zkušenost. Ale stále hůř jsem se smiřoval s tím, že v politice na rozdíl od byznysu nemůžu věci rychle měnit a posouvat k lepšímu. Nešlo to,“ napsal Stuchlík včera na svůj facebookový profil. 

„A děkuji všem, kteří se mnou táhli za jeden provaz za to dobré. Budu vám držet palce. A také respekt všem, kteří se politice věnují, v Praze i jinde: je to opravdu těžké řemeslo,“ pokračoval.

Hnutí ANO loni ve volbách do pražského zastupitelstva skončilo až páté se ziskem 15,4 procenta. Od vítězné ODS ho dělilo jen 2,5 procenta, přesto byl výsledek brán jako neúspěch a ANO skončilo právě s ODS v opozici.

Rozhovor, který poskytl Petr Stuchlík serveru Pražský patriot měsíc před komunálními volbami:

Původně byl lídrem hnutí pro pražské volby poslanec Patrik Nacher, který byl pražským zastupitelem už v minulém volebním období. Do čela kandidátky si ho zvolili pražští členové hnutí. Po zásahu předsedy hnutí Andrej Babiše byl Nacher pár měsíců před volbami odsunut na druhé místo a lídrem se stal Stuchlík, od kterého se očekávalo, že bude mít větší drajv. Voliči tuto změnu na poslední chvíli evidentně nekvitovali. Stuchlík na volební kampaň přispěl třemi miliony korun.

Letos na začátku roku Stuchlík do hnutí ANO vstoupil a záhy oznámil ambici stát se členem vedení pražské buňky, kterou tvrdě zkritizoval v dopise. Nebylo tak překvapením, že nominaci od členů buňky nakonec nedostal. Od kandidatury proto upustil. V pražském zastupitelstvu se Petr Stuchlík věnoval především dopravním tématům.

Neúspěšně se třeba snažil prosadit, aby se zastupitelstvo svým usnesením zavázalo, že v nadcházejícím období nebude omezovat individuální automobilovou dopravu.

Prvním náhradníkem na post po Stuchlíkovi je dle výsledků voleb bývalý fotbalový trenér Stanislav Nekolný, šéf buňky ANO v Praze 18.


Praha 10: Policisté a hasiči dostanou nové vybavení, strážníci peníze na motivační odměny

28. září 2019 v 19:59

Záchranářská obuv, balistické vesty i motivační odměny. Zastupitelstvo Prahy 10 tento týden schválilo nákup vybavení pro policisty a hasiče v celkové výši 600 tisíc korun. Na motivační odměny je určena částka 400 tisíc.

Další články
Nahoru