dnes
Úterý - oblacno
23°C
zítra
Středa - zatazeno
28°C
pozítří
Čtvrtek - bourky
26°C
Odborníci v akci: Praha vytvořila speciální tým pro psychologickou pomoc
Povodně v Praze. Ilustrační foto: archiv MHMP

Odborníci v akci: Praha vytvořila speciální tým pro psychologickou pomoc

Magistrát vytvořil speciální tým krizové pomoci. Ten je sestaven ze zkušených psychologů, psychoterapeutů a sociálních pracovníků, občané ho mohou kontaktovat již nyní mezi 8.00 a 18.00 hodinou. Určen je pro všechny, kteří v důsledku postižení povodňovou vlnou potřebují odbornou psychologickou pomoc.

Funguje na základě přivolání nebo konkrétních požadavků na pomoc prostřednictvím krizového call-centra (1234), případně pobídky městské policii, hasičům nebo pracovníkům záchranné služby.

Tým krizové pomoci pracuje hned na několika úrovních. První je aktuální pomoc přímo v oblastech postižených povodněmi nebo v evakuačních centrech. Druhá je pomoc krizovým případům.

Speciálně vytvořený tým má být rovněž k dispozici starostům i místostarostům zasažených oblastí. Členové Týmu krizové pomoci je na základě žádosti mohou dokonce při jejich výjezdech doprovázet jako takzvaní mediátoři vybaveni praktickými informacemi z oblasti záplavové hygieny, pojišťovnictví, energetiky, ale také z občanské poradny či linky pomoci.

Tento tým krizové pomoci vytvořily společně Centrum sociálních služeb Praha, nestátní adiktologické služby Prahy a Centrum krizové intervence PL Bohnice.


Autor: Renata Rákosová

O budoucnosti evropské sociální politiky debatovali politici a odborníci v Evropském domě v Praze

Dnes v 10:54

Pokračující stárnutí evropské populace, rostoucí digitalizace a vznik nových forem práce – to byly jedny z trendů, o kterých se včera v Praze hovořilo na debatě s názvem Sociální rozměr Evropy. Tu pořádala Evropská síť proti chudobě a sociálnímu vyloučení v ČR. Debata měla za cíl představit...

Pokračuje výstavba sportovního hřiště v Praze 2. Kácet se musí kvůli bezpečnosti, zní z radnice

Včera ve 21:40

Na rohu ulic Na Smetance a Italská od loňského roku vzniká moderní multifunkční sportoviště, které budou navštěvovat stovky žáků z nedaleké ZŠ a MŠ Na Smetance, ale i děti z dalších škol či z Domu dětí a mládeže Praha 2. Postupně jej začnou využívat i děti z ostatních základních a mateřských škol...

Nadace Pražské děti předá šek na 1,1 milionu korun pro kliniku dětské hematologie a onkologie

Včera v 18:01

Ve čtvrtek 20. června dopoledne předá Nadace Pražské děti (předseda správní rady a 1. místostarosta Prahy 1 Petr Hejma a další členové správní rady) šek na 1,1 milionu korun, a to přednostovi Kliniky dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a FN Motol Janu Starému. Předání se uskuteční na klinice...

Další články
Nahoru