dnes
Úterý - polojasno
9°C
zítra
Středa - obcasny-dest
6°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
Odborníci v akci: Praha vytvořila speciální tým pro psychologickou pomoc
Povodně v Praze. Ilustrační foto: archiv MHMP

Odborníci v akci: Praha vytvořila speciální tým pro psychologickou pomoc

Magistrát vytvořil speciální tým krizové pomoci. Ten je sestaven ze zkušených psychologů, psychoterapeutů a sociálních pracovníků, občané ho mohou kontaktovat již nyní mezi 8.00 a 18.00 hodinou. Určen je pro všechny, kteří v důsledku postižení povodňovou vlnou potřebují odbornou psychologickou pomoc.

Funguje na základě přivolání nebo konkrétních požadavků na pomoc prostřednictvím krizového call-centra (1234), případně pobídky městské policii, hasičům nebo pracovníkům záchranné služby.

Tým krizové pomoci pracuje hned na několika úrovních. První je aktuální pomoc přímo v oblastech postižených povodněmi nebo v evakuačních centrech. Druhá je pomoc krizovým případům.

Speciálně vytvořený tým má být rovněž k dispozici starostům i místostarostům zasažených oblastí. Členové Týmu krizové pomoci je na základě žádosti mohou dokonce při jejich výjezdech doprovázet jako takzvaní mediátoři vybaveni praktickými informacemi z oblasti záplavové hygieny, pojišťovnictví, energetiky, ale také z občanské poradny či linky pomoci.

Tento tým krizové pomoci vytvořily společně Centrum sociálních služeb Praha, nestátní adiktologické služby Prahy a Centrum krizové intervence PL Bohnice.


Autor: Renata Rákosová

Praha 11: Jednání Komise pro životní prostředí

Včera v 09:58

Jednání Komise pro životní prostředí RMČ Prahy 11 pro životní prostředí je veřejné a koná se v pondělí 24. února od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova (č. dv. 119), Úřad MČ Praha 11, Vidimova 1324, Praha 4.

Praha 15: Změna ve vyplácení dávek sociální péče

16. února 2020 ve 21:22

Praha 15 informuje, že Úřad práce je z ÚMČ Praha 15, Boloňská ulice 478/1 přestěhován na Úřad práce Praha 10, Vršovická 1429/68, Praha 10 Vršovice.

Další články
Nahoru